piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaKuchnia i jadalniaKuchnia na poddaszu - aranżacje, pomysły, inspiracje

Kuchnia na poddaszu – aranżacje, pomysły, inspiracje

Kuchnia na poddaszu to bez wątpienia wyzwanie. Wymaga specjalnego potraktowania, bo tylko wtedy nietypowy kształt stanie się jej atutem. Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę podczas jej aranżacji.

Kuchnia na poddaszu – jasne kolory

Ważną kwestią w aranżacji poddasza są okna, które doprowadzają światło dzienne do pomieszczenia. Ponieważ zwykle i tak jest go o wiele mniej niż w przypadku kuchni bez skosów, w kuchni na poddaszu warto zdecydować się na jasne meble i kolory ścian, które rozświetlą i optycznie powiększą kuchnię na poddaszu.

Kuchnia na poddaszu – meble na zamówienie

Poddasze jest dość trudne w wyposażeniu wnętrz. Skosy utrudniają zazwyczaj montaż mebli, które najczęściej trzeba robić na zamówienie. Miejsce pod skosami zwykle wykorzystuje się na to, aby umieścić w nich kuchenne szafki. Pamiętajmy jednak, abyśmy mieli możliwość wyprostowania się stojąc przy kuchennych szafkach. W przeciwnym razie kuchnia nie będzie funkcjonalna.

Kuchnia na poddaszu – więcej przestrzeni i sprzęty

Skosy zabierają przestrzeń, więc jeśli chcemy, aby mimo to, kuchnia nie wydawała się być ciasna, postawmy na jasne kolory. Mowa zarówno o ścianach, jak i meblach. Taki zabieg optycznie ją powiększy i sprawi, że skosy nie będą bardzo rzucały się w oczy. Kolejna kwestia, to odpowiedni wybór sprzętów, w tym między innymi płyty grzejnej lub kuchenki gazowej. Bardzo ważne jest to, aby nie umieszczać ich pod skosem, ponieważ nie będziemy mogli wówczas zamontować okapu. W tym miejscu bardzo dobrze sprawdzi się za to zlewozmywak. Będzie zarówno funkcjonalnie, jak i komfortowo dzięki dodatkowemu oświetleniu powierzchni, jakie zapewni nam naturalne światło.

Kuchnia na poddaszu, a kształt więźby dachowej

Kształt więźby dachowej poniekąd determinuje urządzenie naszej kuchni na poddaszu. Jeśli mamy do czynienia z dachem dwuspadowym, to układ powierzchni będzie prosty do aranżacji, jeśli oczywiście dach jest odpowiednio stromy. Schody zaczynają się w przypadku dachu dwuspadowego. Tutaj skosy są już różnorodne pod względem kształtów, jak i ich rozmieszczenia. To sprawia, że aranżacja kuchni często jest po prostu niemożliwa. Sytuację może uratować podwieszany sufit, jeśli dach jest bardzo spadzisty. Ten dobrze zamaskuje niestandardowy kształt stropu, a co za tym idzie, ułatwi znacznie aranżację kuchni.

Kuchnia na poddaszu
kuchnia na poddaszu aranżacjemodne aranżacje kuchni na poddaszu
aranżacja kuchni na poddaszujak zaaranżować kuchnię na poddaszu
wystroje wnętrz na poddaszu
kuchnia na poddaszu projekty
projekt kuchni na poddaszu
RELATED ARTICLES

3 KOMENTARZE

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii