piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaWykończeniaBalustrada – zobacz przegląd najmodniejszych modeli

Balustrada – zobacz przegląd najmodniejszych modeli

Balustrada to jeden z najbardziej efektownych elementów wyznaczających ostateczny design schodów wewnętrznych. Może zaskakiwać niecodziennym konceptem projektowym lub wtapiać się w tło stanowiąc perfekcyjne wykończenie wybranego modelu schodów. Przedstawiam najciekawsze i obecnie najmodniejsze konstrukcje balustrad.

Nowoczesne balustrady cechuje nieszablonowa forma. Rozwiązania idealnie wpasowują się więc we współczesne kanony wnętrzarskie, tracąc skromność na rzecz wyjątkowo efektownego designu. Takim przykładem jest balustrada, która została wykonana z minimalistycznych i bardzo cienkich, metalowych prętów. Z jednej strony jest niezwykle nowatorskim elementem dekoracyjnym, a z drugiej bardzo funkcjonalną częścią nośną dla schodów. Taką balustradę montuje się na stopień lub do boku stopnia, a następnie podwiesza do sufitu lub krawędzi stropu.

najmodniejsze modele balustrad
Rintal Polska

Finezyjnym wykończeniem schodów może być także balustrada w formie przejrzystej tafli szkła. Takie rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie nabierze nowatorskiego kształtu, zyskując także na przestronności. Opcjonalnym, ciekawym uzupełnieniem szklanej balustrady może być pochwyt nakładany od góry lub mocowany do boku balustrady.

balustrada
Rintal Polska

Innym, bardzo interesującym przykładem może być balustrada wykonana z zamkniętych profili prostokątnych – spawanych, a następnie malowanych proszkowo. Taka konstrukcja, dla wzmocnienia efektu wizualnego, bardzo często wypełniana jest rurkami lub płaskownikami – uformowanymi w fantazyjne, geometryczne kształty.

Balustrada
Rintal Polska

Przy temacie balustrad nie sposób nie wspomnieć o jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, jakim są modele metalowe oparte na laserowo wycinanych wzorach. Takie niestandardowe wykończenie schodów to efektowny, ale także unikatowy element we wnętrzu. Kształt wzorów zależy bowiem wyłącznie od naszego gustu. Dzięki temu balustrada dokładnie odzwierciedla artystyczne upodobania, będąc jednocześnie niezwykłą i nieprzeciętną dekoracją wnętrza.

Balustrada
Rintal Polska

Opcjonalnym dla balustrady rozwiązaniem jest montaż pochwytu naściennego. Dzięki temu uzyskamy minimalistyczny charakter schodów, zapewniając odpowiednio wysoki komfort i wygodę podczas pokonywania kondygnacji.

balustrada
Rintal Polska

Balustrada to element zapewniający bezpieczne poruszanie się po schodach? To definicja, która z punktu dnia dzisiejszego jest zdecydowanie niepełna. Ze względu na bogate wzornictwo oraz stosowane materiały, dziś balustrada w znaczący sposób wypełnia wnętrze. W dużej mierze to właśnie od jej formy zależy, czy schody wtopią się w tło, czy staną się wyróżniającym akcentem w domu.

Andrzej Zbąskihttps://www.rintal.pl/
Firma Rintal powstała w 1974 roku i od ponad 40 lat jest wiodącym producentem schodów do wnętrz zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii