Złote dodatki szturmem wkradły się do wnętrz już kilka sezonów temu i wiele wskazuje na to, że zadomowią się w nich jeszcze na długo. Niegdyś złoto kojarzone jedynie z ekskluzywnymi apartamentami, teraz bardzo dobrze wygląda zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Sprawdź, jak zaaranżować przestrzeń w kolorze tego szlachetnego kruszcu.
Złote dodatki we wnętrzach – bardzo modny trend tej jesieni
Przekonanie, że złoto jest tylko dla bogaczy odchodzi do lamusa. Teraz bardzo dobrze czuje się ono już nie tylko we wnętrzach pełnych przepychu, bogactwa i luksusu. Z powodzeniem bardzo dobrze ma się również w pomieszczeniach, w których króluje zarówno nowoczesność, jak i minimalizm. Złoto, to obecnie bardzo gorący trend, który nie tylko zdobi wnętrze, ale jest wizytówką jego właściciela. Nie bójcie się, że stworzycie efekt przepychu. Nie stanie się tak, jeśli zachowacie odpowiednie proporcje.
Złote dodatki są nieco wymagające, a więc zachowanie zdrowego bilansu między nimi, a pozostałymi elementami składającymi się na aranżacje wnętrza, są wręcz wskazane. Taki efekt można uzyskać rozpraszając nieco złote elementy. Trzymanie się takiej reguły pozwoli na uzyskanie świetnego efektu końcowego, a więc modnego, efektownego i bardzo przytulnego wnętrza.
Jeśli chcemy w 100 procentach podążać za trendami, wówczas postawmy na aranżację wnętrza w tonie minimalistycznym i surowym. Architekci pokochali te klimaty i bardzo chętnie ozdabiają je właśnie złotymi dodatkami. Jak osiągnąć taki efekt? Należy przede wszystkim ograniczyć ilość mebli i kolorowych dodatków. Nie bez znaczenia pozostaje zachowanie prostych i dość oszczędnych form i nie ważne czy jest to salon, kuchnia czy też może jadalnia. Jeśli postawimy na modernistyczny klimat okraszony złotą nutą, wpiszemy się jak ulał w najnowsze wnętrzarskie trendy.
Złote dodatki we wnętrzu – stolik kawowy czy naczynia
Aby nie osiągnąć efektu kiczu i tandety, postawmy na złote elementy, które będą uzupełnieniem aranżacji, a nie jej motywem przewodnim. Ważne, żeby były one jednolite i nie odróżniały się zbytnio od siebie. Złoto ma dopełnić całości aranżacji. Co zrobić, żeby uzyskać efekt spójności? Są na to dwa sposoby:
- złote dodatki i dekoracje – jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, wykorzystajmy małe elementy i rozmieśćmy je w różnych punktach pomierzenia. Mowa o różnego rodzaju bibelotach, ramkach czy naczyniach. Dobrze prezentują się też np. stojaki do lamp.
- złote meble – to zdecydowanie większe akcenty we wnętrzu, ale nie mówimy tu o regałach czy szafach. Warto postawić na mniej rzucające się w oczy akcenty np. stolik kawowy czy półka. Niemniej dobrze sprawdzą się np. złote gałki.
Jakie kolory pasują do złotych elementów? Jako, że złoto jest kolorem ciepłym i dominującym, warto zestawić je z odcieniami chłodnymi, takimi jak fiolet, granat, czerń, błękit czy butelkowa zieleń. Połączenie ich na zasadzie przeciwieństw, da nam bardzo ciekawy efekt aranżacyjny. Niemniej efektownie, chociaż już bardziej stonowanie złoto będzie prezentowało się z bielą, szarościami czy słodkim różem.
Bez względu na który wariant postawicie, możecie być pewni, że uzyskacie ponadczasową aranżację, która idealnie sprawdzi się podczas jesienno-zimowych wieczorów.