sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaKuchnia i jadalniaWyspa w małej kuchni. Czy to możliwe?

Wyspa w małej kuchni. Czy to możliwe?

Nie jest prawdą, że wyspa kuchenna zmieści się tylko w dużych kuchniach. Jak się okazuje to właśnie na ograniczonej przestrzeni widać wszystkie jej zalety. I jak się okazuje można zmieścić ją na powierzchniach, które do tej pory wydawały się za małe. 

Nie będziemy oczywiście nikogo przekonywać, że w każdych warunkach kuchennych można wykonać wyspę. Jednak powierzchnia pomieszczenia nie zawsze musi stanowić ograniczenie.

Wyspa w kuchni sprawdza się znakomicie, ponieważ łączy w sobie wiele funkcji. Można w niej stworzyć strefę gotowania bądź zmywania. Ważne jest, aby był do niej nieograniczony dostęp z każdej strony, bo tylko wtedy całkowicie możemy wykorzystać jej możliwości.

Wyspa kuchenna – może być granicą stref

Mała kuchnia znajduje się zwykle w małych mieszkaniach. I najczęściej jest ona ulokowana we wnęce lub stanowi aneks kuchenny połączony z salonem. W otwartych przestrzeniach wyspa może być idealnym sposobem na oddzielenie stref – kuchennej od dziennej.

Mebel od strony dziennej może wyglądać zupełnie inaczej niż od strony kuchennej. Niekiedy część wyspy może stać się witryną, regałem lub miejscem na telewizor. Ciekawym sposobem jest pozostawienie jednolitej płaszczyzny frontu wyspy. Moż na także wygospodarować na wyspie miejsce na barek do spożywania posiłków. Sprawdzi się do szybkich śniadań, wspólnych posiłków i spotkań z przyjaciółmi.

Wyspa w małej kuchni. Czy to możliwe? fot..: ZAJC KUCHNIE

Wyspa w małej kuchni. Czy to możliwe? fot.: APT Renovation Limited

Wyspa w małej kuchni. Czy to możliwe? fot.: Domus Nova

 

źródło: ZAJC KUCHNIE

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii