zestaw prysznicowy

Zestaw natryskowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki. Zanim go wybierzemy, weźmy pod uwagę kilka istotnych czynników. Jakich? Podpowiadamy.

Na zestaw prysznicowy składa się rączka z odpornym na skręcanie wężem, uchwyt oraz drążek. Dobrze wybrany natrysk powinien zaspokoić nasze potrzeby funkcjonalne, użytkowe oraz estetyczne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się zarówno jakością, jak i ceną. Czym się więc kierować wybierając ten właściwy dla nas produkt?

słuchawka prysznicowa

Wygląd i estetyka – po pierwsze

Kupując zestaw natryskowy skupiamy się przede wszystkim na jego wyglądzie, a zaraz potem sprawdzamy, czy będzie on odpowiedni do baterii natryskowej lub wannowej. Obecnie w trendach panujących na rynku wyposażenia łazienek zauważalne jest dążenie do uzyskania minimalistycznego efektu. Baterie łazienkowe, jak i pozostała armatura mają więc w większości proste i zarazem eleganckie formy.

kludi ameo

Kolejna bardzo istotna kwestia, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze zestawu prysznicowego, to jego funkcjonalność. Na początku warto dokładnie przyjrzeć się rączce natrysku, która jest odpowiedzialna zarówno za trwałość danego zestawu, jak i strumień wody. W zależności od tego, jaki nastawimy, możemy uzyskać różny efekt: odprężający, relaksujący czy też pobudzający.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór zestawów wiodących producentów. Jednym z nich jest Kludi, czołowy producent armatury kuchennej i łazienkowej. Produkty tej marki cechuje wyjątkowa jakość, niebanalny design oraz troska o najmniejszy szczegół.

W ofercie Kludi dostępne są rączki ze zróżnicowaną regulacją strumienia (deszczowa, miękka i masująca), który uzyskujemy za pomocą ergonomicznego przycisku lub poprzez obrócenie tarczą rączki natrysku. Strumień deszczowy jest szeroki i delikatny, dzięki czemu prysznic przywodzi na myśl odświeżający deszcz. To idealne rozwiązanie dla codziennych kąpieli. Wraz ze strumieniem miękkim, woda zostaje wymieszana z powietrzem, czego efektem jest delikatny strumień, idealny podczas mycia włosów czy też długich, relaksujących kąpieli. Regulacja masująca jest natomiast intensywna i energetyzująca. To idealne rozwiązanie m.in. dla regeneracji obolałych mięśni.

jak urządzić łazienki

Oprócz tego rączki natryskowe Kludi zaprojektowano z myślą o higienie oraz ekologii. Specjalny system odprowadzania wody sprawia, że woda nie utrzymuje się w środku rączki, a tym samym, nie kapie, ponieważ jej pozostałości zostają usunięte.

Drążek i wąż natryskowy – po trzecie

Przy wyborze odpowiedniego drążka natryskowego powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim jego estetykę oraz materiał z jakiego został wykonany. Musi on jak najlepiej pasować do wielkości oraz kształtu baterii natryskowej, na którą się zdecydowaliśmy. Najlepiej jest kierować się uniwersalną zasadą: mała bateria – drążek o długości ok. 60 cm o małej średnicy, dłuższe zestawy – drążek o długości ok. 80-90 cm.

jak wybrać zestaw natryskowy

Nie mniej ważną kwestią jest wąż natryskowy – kolejny element, który jednocześnie decyduje o trwałości zestawu. Węże Kludi są elastyczne i wyposażone w funkcję przeciwskrętną. Dzięki temu przed rozpoczęciem kąpieli nie trzeba manewrować rączką, a poza tym można mieć także pewność, że powierzchnia kabiny oraz wanny nie będzie narażona na zarysowania.

Ergonomiczne rozwiązania zestawów natryskowych Kludi

Systemy natryskowe Kludi to funkcjonalne designerskie rozwiązania. W zależności od potrzeb i preferencji, można zdecydować się m.in. na deszczownice KLUDI A-QA będące połączeniem ciekawego designu z niemiecką jakością oraz precyzją wykonania. Do wyboru są ich różne kształty: od okrągłych, kwadratowych, utrzymanych w stylu SoftEdge o delikatnie zaokrąglonych krawędziach, po większe modele z możliwością wyboru strumienia.

strumień masujący

Miłośnicy ergonomicznych rozwiązań mogą natomiast również postawić na łatwe w montażu systemy natryskowe KLUDI DUAL SHOWER SYSTEM o bardzo ciekawym designie. Stanowią one połączenie głowicy górnej z rączką natrysku (2w1), i a w niektórych modelach – z termostatem (3w1). Są bardzo wygodne w użyciu, a przy tym ekologiczne, ponieważ od razu po odkręceniu wody, uzyskujemy ciepły strumień. Co ważne, są w pełni bezpieczne dla dzieci dzięki blokadzie temperatury przy osiągnięciu 38°C. Oprócz tego, nowa seria KLUDI LOGO oferuje model baterii, który wyposażono dodatkowo w wylewkę wannową – do montażu przy wannie – dzięki czemu uzyskujemy zestaw 4w1.

zestaw natryskowy

Jak widać, zanim wybierzemy odpowiedni system natryskowy, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jeśli jednak odpowiednio dobierzemy je do naszych indywidualnych potrzeb, codzienne kąpiele staną się prawdziwą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here