piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaMebleWnętrzarski hit – funkcjonalne i stylowe meble dla zwierząt

Wnętrzarski hit – funkcjonalne i stylowe meble dla zwierząt

Wnętrzarski hit – funkcjonalne i stylowe meble dla zwierząt

Meble dla zwierzaków to jedno z najciekawszych rozwiązań, które w można znaleźć w sklepach zoologicznych. Współczesne akcesoria dla psów i kotów są tak stylowe, że idealnie wpisują się w założenia aranżacyjne różnych wnętrz. Dzięki temu nie tylko zapewniają wygodę czworonogom, ale również cieszą oczy ich właścicieli. Jakie funkcjonalne meble i akcesoria dla zwierząt warto wprowadzić do domu?

Meble dla zwierzaków – hit czy kit?

Meble dla zwierzaków mogą wydawać się fanaberią, ale miłośnicy czworonożnych przyjaciół oraz nowoczesnych rozwiązań wnętrzarskich wprost oszaleli na ich punkcie. Popularność tych wyrobów wynika z tego, że są zarówno praktyczne, jak i stylowe. Dzięki temu akcesoria pupila nie zakłócają ogólnej aranżacji mieszkania lub domu.

Meble dla psów i kotów są na tyle eleganckie, że można nawet wprowadzić je do biura, w którym funkcjonuje idea pet friendly. Dzięki temu pracownicy będą w stanie zapewnić swoim czworonogom wygodę i komfort podczas kilkugodzinnego pobytu w miejscu zatrudnienia.

Komfortowe meble dla psów, które ozdobią przestrzeń

Legowisko dla psa to jeden z najpopularniejszych mebli, na który decydują się właściciele czworonogów. Nie jest to jednak zwyczajna leżanka. Nowoczesne posłania przypominają bardziej luksusowe sofy z wygodnymi poduchami oraz podłokietnikami, na których psiak może wygodnie ułożyć swój pyszczek.

Wśród mebli dla najlepszych przyjaciół człowieka znajdują się również stylowe domki imitujące budy. Jest to ciekawe rozwiązanie, które daje psom poczucie prywatności oraz bezpieczeństwa. Dodatkowy dach nad głową pozwala im w pewien sposób zadomowić się we własnym kąciku.

Aby zadbać o komfort swojego czworonoga, można kupić mu jeszcze schodki do wchodzenia na kanapę czy łóżko. Taki podest sprawdzi się zwłaszcza w przypadku małych psów, które ze względu na swój rozmiar i krótkie łapki miewają trudności z samodzielnym wejściem na meble wypoczynkowe.

Designerskie drapaki i szafki dla kotów

Wszyscy właściciele kotów wiedzą, że te zwierzaki uwielbiają przechadzać się po meblach. Kanapy im nie wystarczą, a więc w grę wchodzi też skakanie po stołach, szafach, regałach czy parapetach. W takich miejscach kociakom wychodzą najlepsze drzemki.

Aby pomóc tym wybrednym śpiochom w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji do spania, warto zainwestować w szafki ze specjalnymi wnękami dla kotów. Tego typu meble są w środku wyściełane miękkim materiałem, dzięki czemu tworzą doskonały azyl dla każdego futrzaka. W takim domku z szafki pupil może się zaszyć i spokojnie odpocząć.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą kociaki kochają tak samo, jak drzemki. Mowa o kociej gimnastyce i ścieraniu pazurków. Aby pupil nie uszkodził domowych mebli, warto kupić mu porządny drapak. Takie akcesoria również mogą pasować do stylu, który panuje we wnętrzu.

Na półkach sklepów zoologicznych występują oryginalne konstrukcje o minimalistycznym oraz nowoczesnym charakterze. W sprzedaży dostępne są również specjalne maty służące do zabezpieczania elementów wyposażenia domowego przed atakiem kocich pazurów.

Takie gadżety wykonane są z materiału, który ułatwia ścieranie szponów i jednocześnie jest całkiem przyjemny dla oka. Design maty dopasuje się zwłaszcza do wnętrz, w których króluje drewno, wiklina czy rattan.

Stojak na miski dla psa lub kota

Aby poprawić komfort życia czworonoga, można zakupić także designerski stojak na miski. Wbrew pozorom takie podwyższenie nie jest fanaberią, tylko gadżetem, który ma realny wpływ na zdrowie pupila.

Gdy miska leży na ziemi, to zwierz musi się do niej mocno schylić. Częste wykonywanie takiego ruchu może mieć negatywny wpływ na jego kręgosłup oraz stawy, zwłaszcza te w przednich łapach.

Umieszczenie karmy i wody na stojaku pozwoli zmniejszyć ryzyko późniejszych problemów ze zdrowiem. Takie rozwiązanie będzie też po prostu wygodne dla starszych psów lub kotów.

Korzystanie z podwyższenia ułatwia również utrzymanie czystości w domu. W końcu miskę i pysk pupila dzieli wtedy mniejszy dystans, dzięki czemu spada prawdopodobieństwo, że zwierzak przypadkowo wysypie jedzenie lub rozleje wodę.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii