Tynk dekoracyjny Magnat - betonowy szyk

Tynki dekoracyjne nie bez powodu zyskują coraz więcej zwolenników. Wprowadzają one do wnętrza nutę chłodu oraz nowoczesnej atmosfery, dodając mu oryginalnego i surowego charakteru. Jeśli więc wybór koloru farb spędza Ci sen z powiek, postaw na nie. Zmienią one sypialnię w pomieszczenie doskonale wpisujące się w wielkomiejski styl.

Szyk wielkiego miasta

Wielkomiejski szyk coraz śmielej wkrada się w aranżację polskich mieszkań. Wszystko za sprawą tego, że popularność zyskują wystroje wnętrz w nowoczesnym stylu, a zarazem modne jest kupowanie komfortowych, wielkopowierzchniowych apartamentów z dużymi oknami i sypialniami. Zastosowanie betonu na ścianach pokoju sypialnego jest dobrym krokiem do osiągnięcia wyrafinowanego i dynamicznego wystroju. Beton znakomicie oddaje przemysłowy charakter wnętrza, dzięki swojej strukturze i odcieniowi, a jednocześnie wprowadza do niego oryginalny urok.

Z szarością betonu bardzo dobrze komponują się szkło oraz drewno. Ich połączenia dają wiele możliwości aranżacyjnych na drodze do stworzenia wielkomiejskiej sypialni.

Jeśli w naszym pokoju do spania chcemy poczuć się zrelaksowani po ciężkim dniu, warto jest postawić na drewno. Można je połączyć z drobnoziarnistym, zabarwionym tynkiem mineralnym MAGNAT Style Beton Oryginał, który pozwala osiągnąć efekt gładkiego, naturalnego i surowego betonu. Stworzy on znakomity duet z drewnem, które doda wnętrzu przytulności, dzięki przełamaniu chłodnego charakteru ścian.

Tynki dekoracyjne Magnat - Magnat Style Beton Oryginał

Sypialnia pełna magii

Magia sypialni ukryta jest w tym, że to właśnie w niej śnimy i wypoczywamy. Każdy sen jest namiastką czegoś wyjątkowego, wręcz zaczarowanego. Warto więc wprowadzić do wnętrza tą namiastkę magii oraz wyjątkowości. Możemy to zrobić tworząc opalizującą ścianę, która w zależności od kąta padania światła, wprowadzi do pomieszczenia nutę subtelności lub mocnego kontrastu.

Światło odgrywa główną rolę w stworzeniu magicznego klimatu w naszej sypialni. To właśnie ono wchodzi w relację z pokryciem ścian poprzez odbijanie się w nich i tworzy tym samym kojący klimat. Do uzyskania go bardzo pomocna będzie strukturalna farba na bazie akrylu, która tworzy strukturę dekoracyjną z metalicznymi cząsteczkami – MAGNAT Style Metallici Grafit.

Tynki dekoracyjne Magnat - MAGNAT Style Metallici Grafit

Sypialniane detale mają znaczenie

Sypialnia, tak jak każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu, ma swoje przeznaczenie. Jawi się ona jako miejsce w którym nie tylko relaksujemy się po ciężkim dniu, ale czasem też pracujemy. Wnętrze wypełniają więc meble, ulubione książki, półki, zdjęcia, czy koniec końców – sentymentalne figurki. Wszystkie te przedmioty składają się na charakter pomieszczenia, który musi być dokładnie przemyślany, aby nie zapanował w nim chaos.

Ściany wbrew powszechnemu przekonaniu, nie stanowią jedynie tła sypialni, a w ręcz przeciwnie. Są one jednym z istotnych detali, które składają się na spójną całość. Jeśli chcemy więc podkreślić jej wyjątkowy charakter, a przy tym ozdobić ją, warto zastosować drobnoziarnistą masę na bazie akrylu MAGNAT Style Marmur Klasyczny Kryształ, która daje efekt naturalnego piaskowca. Wprowadzi ona do sypialni nutę oryginalności, a jednocześnie doskonale zgra się z każdym stylem.

Tynki dekoracyjne Magnat - MAGNAT Style Marmur Klasyczny Kryształ

A może kontrastujący akcent?

Wystrój sypialni, w odróżnieniu od innych domowych przestrzeni służącym codziennym aktywnościom, w których stawiamy na kolorystyczne trendy, może być nieco bardziej finezyjny. Pokój do spania sprzyja łączeniu barw i zabawom aranżacyjnym ścian. Bardzo dobrze sprawdza się w tych działaniach m.in. modny duet szarości i odcieni czerwieni. W tym celu warto zastosować akrylową farbę strukturalną, która pozwala osiągnąć efekt szlifowanego marmuruMAGNAT Style Stiuk Wenecki w kolorze Rubinu. Ten odcień nie tylko znakomicie będzie współgrał z szarością, ale także wprowadzi do naszej sypialni zarówno pazur, jak i elegancję.

Sypialnia jest niezwykle istotnym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu, którego wystrój znacząco wpływa na jakość regeneracji po całym dniu. Ważne jest więc nie tylko to, czy kupimy wygodne łóżko, ale także w jaki sposób zaaranżujemy przestrzeń. Pamiętajmy więc o tym, że każdy detal ma znaczenie na drodze do osiągnięcia spokojnego snu i relaksu, w tym także struktura ścian.

2 KOMENTARZE

  1. felciaj

    na zdjęciach nie oddają takiego uroku jak w rzeczywistości, widziałam u znajomej efekt końcowy i jestem pod wrażeniem

  2. vertak

    Ciekawy pomysł na urozmaicenie sypialni 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here