sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaWykończeniaŚciany i podłogiTapety dżungla - jak wprowadzić je do mieszkania?

Tapety dżungla – jak wprowadzić je do mieszkania?

Tapety z motywem dżungli kojarzą się głównie z wakacjami, ciepłym klimatem i odpoczynkiem. Nic więc dziwnego, że bardzo często ten styl wybierany jest zwłaszcza do salonów. Jest on także świetnym wyborem do sypialni lub pokoju dziecka ze względu na dominującą barwę zieloną, która działa uspokajająco i relaksująco. W jaki sposób wprowadzić taką tapetę do wnętrza, aby osiągnąć pożądany efekt? Podpowiadamy.

Dlaczego warto umieścić w mieszkaniu tapetę z motywem dżungli?

Tapety dżungla cieszą się zainteresowaniem głównie ze względu na charakterystyczny i dobrze rozpoznawalny wzór liści rosnących tam roślin. Jasna i żywozielona kolorystyka doskonale sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Aby osiągnąć pozytywny efekt nie ma potrzeby umieszczać tapety na całej długości ściany. Już niewielka przestrzeń pokryta wzorem roślinnym wywołuje wyjątkowe wrażenie. Efekt ten potęguje zwłaszcza soczysta i wyrazista zieleń, która jest nieodłączonym elementem w takich tapetach. Wybierając tapetę do pokoju dziecięcego warto postawić na żywe i jaskrawe kolory. Natomiast do sypialni lepszym wyborem będzie motyw w nieco ciemniejszych barwach wyróżniający się na tle jasnych liści.

Istotną zaletą wzoru leśnej dżungli jest to, że wszelkiego rodzaju zabrudzenia nie są tam dostrzegalne na pierwszy rzut oka. Wpływ na to ma przede wszystkim zastosowanie kontrastu kolorystycznego na strukturze i cieniowaniu liści. Jeśli dodatkowo wybierzemy tapetę wykonaną z wytrzymałego i odpornego na brud materiału to będzie ona idealnym dodatkiem nawet do kuchni. Dzięki czemu możliwe jest jej łatwe utrzymanie w czystości, a niewielkie plamy nie na niej widoczne. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu warto zwrócić uwagę zwłaszcza na tapety 3D w Bimago.

Na co zwrócić uwagę umieszczając tapetę z motywem dżungli?

Wybierając konkretny model tapety z motywem dżungli należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kolorystykę. Powinna ona wpasowywać się w styl wnętrza. Należy przy tym unikać niepotrzebnych kontrastów z wyposażeniem. Najlepiej jeśli tapeta nie jest zasłonięta przez meble i inne ozdoby, ponieważ w ten sposób nie prezentuje się estetycznie. Istnieje jednak jeden wyjątek od tej reguły. Na ścianie z tapetą dżungli można zawiesić lub ustawić zielone kwiaty doniczkowe lub sztuczne, które mogą nieco ożywić statyczną ścianę. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć tapetę roślinną z ornamentem w stylu koniczyny marokańskiej. Zobacz na dostępne wzory, które sprawdzą się w kombinacji z motywem dżungli.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii