piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaBez kategoriiSztuczne kwiaty w mieszkaniu – czy się sprawdzą?

Sztuczne kwiaty w mieszkaniu – czy się sprawdzą?

Sztuczne kwiaty doniczkowe w aranżacji mieszkania

Niektóre kwiaty doniczkowe wymagają dużego zaangażowania w kwestii pielęgnacji. Trzeba je często podlewać, niekiedy przesadzać, nawozić, a także przycinać.

Jak powszechnie wiadomo, rośliny nadają mieszkaniu przyjemny, przytulny klimat, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Gdy ktoś często przebywa poza domem, bywa, że zaniedbuje kwiaty.

Sztuczne rośliny doniczkowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają ochoty lub czasu na zajmowanie się roślinami na co dzień. Jeszcze kilka lat temu od razu było widać, że dany okaz powstał z plastiku, ale dziś można z łatwością znaleźć modele wyglądające jak prawdziwe i sprawnie ozdobić wnętrze.

To idealne rozwiązanie także do pomieszczeń, w których nie ma sprzyjających warunków do rozwoju roślin. W ten sposób można umieścić np. w łazience drzewka czy inną dużą roślinność, która w żywej postaci źle znosi wysoki poziom wilgotności lub brak światła.

Sztuczne kwiaty w wazonie jako ozdoba wnętrza

Sztuczne rośliny w domu to nie tylko te w doniczkach, ale i w wazonie. Da się z nich tworzyć piękne kompozycje, które nie wymagają wymiany wody i nigdy nie więdną. To sposób na bukiety z kwiatów, które w danym okresie roku nie kwitną. Nawet zimą można cieszyć się wspaniałymi piwoniami czy innymi okazami rozkwitającymi jedynie latem.

Sztuczne bukiety to wnętrzarski hit, ponieważ coraz więcej modeli w sklepach wygląda tak, że trudno odróżnić je od prawdziwych. Niektórzy podczas przygotowywania dekoracji w domu do przezroczystych wazonów wlewają nawet wodę, co sprawia, że kompozycje wyglądają jeszcze naturalniej.

Poza tym cięte kwiatki w sztucznej wersji można wykorzystać do wykonania dekoracji np. z okazji świąt. Doskonale sprawdzą się w wieńcach na drzwi czy wiązankach do położenia na stole. Wytrzymają bez problemu cały okres adwentu.

Wady i zalety sztucznych kwiatów – czy warto?

Sztuczne trawy, storczyki, monstery czy inne rośliny to świetne sposoby na dekorację mieszkania, a przy tym nie wymagają podlewania czy przesadzania Oznacza to oszczędność czasu i energii. Kupienie sztucznego bukietu do wazonu pozwala także zaoszczędzić pieniądze na regularne wymienianie ciętych kwiatów.

AdobeStock 535933654

Sztuczne kwiaty w domu mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla alergików wrażliwych na prawdziwe rośliny. Poza tym są bezpieczne dla zwierząt, gdy w lokum mieszkają pupile. Takie liście nie zaszkodzą kotom czy psom.

Dodatkowo dekoracje z tworzyw sztucznych łatwo utrzymać w czystości. Trzeba mieć jednak na uwadze kwestie środowiskowe. Produkcja sztucznych kwiatów wymaga zużycia plastiku, więc należy podejmować przemyślane decyzje zakupowe i wybierać tylko takie bukiety, kiedy będą stały w wazonie przez dłuższy czas.

Wadą dla niektórych jest także brak zapachu. Wiele osób uwielbia rośliny właśnie ze względu na zachwycające aromaty. W przypadku słabo wykonanych wariantów minusem bywa jeszcze nierealistyczny wygląd odpowiedników. Warto zatem poszukać sztucznych roślin, które wyglądają niczym żywe. Takie z pewnością sprawdzą się w aranżacji mieszkania czy miejsca pracy!

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii