sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaAkcesoria i dekoracjeŚwiąteczne dekoracje mieszkania - duet zieleni i złota w rolach głównych

Świąteczne dekoracje mieszkania – duet zieleni i złota w rolach głównych

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym szczególnie zwracamy uwagę na wystrój mieszkania. Liczy się każdy szczegół i staranny dobór kolorystyki. Bardzo dobrze sprawdzi się połączenie szlachetnego złota oraz trawiastej zieleni. Ten duet wprowadzi do wnętrza elegancję, której nie może przecież zabraknąć podczas świąt.

Świąteczne dekoracje – klasyka czy mniej oczywiste połączenia?

dekoracje bożonarodzeniowe
mat. prasowe

Każdego roku w świątecznych aranżacjach możemy odnaleźć połączenia klasycznej czerwieni z zielenią, złotem czy granatem. Są one niekwestionowanym numerem jeden w większości mieszkań. A gdyby tak postawić na mniej oczywiste połączenie, jakim jest duet zieleni i złota? Będzie elegancko i szykownie, jeśli odpowiednio podejdziemy do tematu i zachowamy przy tym zdrowy umiar.

dekoracje na święta złoto i zieleń
mat. prasowe

Złoto i zieleń, dzięki aktualnym trendom, na nowo wracają do łask. Złoto przestało być kojarzone z przepychem i pałacowymi wnętrzami, z kolei trawiasta zieleń sprawdza się coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach. W połączeniu ze sobą tworzą szlachetną kompozycję. Wnętrzu nadają elegancji i niebanalnego charakteru. Pamiętajmy jednak, że takie zestawienie jest dość wymagające i nie lubi konkurencji w postaci kontrastujących, intensywnych barw. Dlatego przy wyborze świątecznych dekoracji do naszego domu warto kierować się przede wszystkim stylem i barwą dominującą we wnętrzach – radzi Marta Magnowska, architekt wnętrz z pracowni KODO. Umiar, to motyw przewodni, pamiętajmy, że często im mniej, tym lepiej.

dekoracje świąteczne
mat. prasowe

Dekoracje na Boże Narodzenie – zainspiruj się

Zestawienie złota i zieleni świetnie odnajdą się w większości wnętrz, a zwłaszcza w tych utrzymanych w tonie jasnego minimalizmu. Tutaj spotkają się nowoczesność i niesłabnący na popularności styl retro. Bardzo dobrze w tej stylizacji odnajdą się materiały nawiązujące do natury w postaci wikliny czy drewna.

Możemy zacząć już od samego wejścia i powiesić na drzwiach złoto-zielony wieniec. Równie dobrze sprawdzi się on na przykład na oknach. Kolejny krok, to aranżacja miejsca, w którym spotkamy się z bliskimi. Najczęściej jest to salon, który połączony jest ze strefą jadalnianą. To idealne miejsce na choinkę. Jeśli naszym dominatem stanie się złoto i zieleń, nie dekorujmy drzewka bogato. Pamiętajmy także o ujednoliceniu ozdób.

Przechodzimy do dekoracji świątecznego stołu. Bardzo dobrze jest wykorzystać biały obrus i utrzymaną w tej samej kolorystyce zastawę. Może być ona przełamana np. złotymi zdobieniami. Eleganckiego kroku dotrzymają jej stroiki i serwetki z dominującą zielenią. Nie zapominajmy także o odpowiednim oświetleniu. Elegancką i klimatyczną atmosferę stworzą świece w towarzystwie choinkowych lampek.

Nie zapominajmy także o dekoracji kuchni. Pamiętajmy jednak przy tym o zachowaniu jej funkcjonalności. Musimy pozostawić miejsce na przygotowywanie posiłków, a zbyt duża ilość świątecznych dodatków może wprowadzić nam jedynie chaos i bałagan. Możemy postawić na świeczki czy lampiony i ustawić je na parapecie czy też na blacie (w miejscu, którego zazwyczaj nie potrzebujemy do pracy).

na podstawie mat. prasowych

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii