Słoiki na przetwory

Wielkimi korkami zbliża się lato, a wraz z nim czas na soczyste oraz zdrowe owoce i warzywa. Niestety większością z nich możemy cieszyć się jedynie w sezonie. By na dłużej zachować smaki lata, możemy wcześniej pomyśleć o przygotowaniu ulubionych przetworów. Pomocne w tym będą  słoiki kolekcji Quattro Stagioni firmy Bormioli Rocco, dzięki którym letnie dary natury będą pod ręką o każdej porze roku.

Przetwory jak u babci

Dawniej w domu dobrej gospodyni nie mogło zabraknąć spiżarni pełnej konfitur, powideł, czy marynowanych warzyw. Przetwory szczególnie doceniamy zimą, kiedy to naturalnych witamin jest jak na lekarstwo. Najlepiej smakują wyroby domowe, przyrządzone własnoręcznie według tradycyjnej receptury. Przygotowując dżemy lub marynaty musimy pamiętać o odpowiednich akcesoriach.

Słoiki na przetwory z linii Quattro Stagioni włoskiej firmy Bormiolo RoccoPrzydatne będą słoiki z linii Quattro Stagioni, stworzone przez włoską firmę Bormioli Rocco, która od 1825r. dba, by w naszych domach gościły szklane produkty najwyższej jakości. Wykonane są one z przezroczystego szkła, na którym umieszczony został wypukły grawer z nazwą Quattro Stagioni. W kolekcji dostępnych jest 7 naczyń o różnej pojemności i formie – małe (150 i 250 ml), średnie Anfora (300 i 500 ml) oraz duże słoiki (500, 1000 i 1500 ml). Ich kształt oraz zakrętka nawiązują stylistyką do tradycyjnych słoików naszych babć, dlatego też gotowe przetwory będą stanowiły nie tylko pyszną przekąskę, ale i piękną ozdobę kuchni. Dodatkowo, metalowy kapsel pozwala na przygotowanie owoców lub warzyw w technologii próżniowej, a odgłos kliknięcia podczas ich otwierania, daje gwarancję, że znajdujące się wewnątrz smakołyki są świeże i dobre do spożycia.

Podróż w czasie

W skład kolekcji Quattro Stagioni firmy Bormioli Rocco wchodzą nie tylko oryginalne słoiki, ale również dodatkowe elementy, dzięki którym stworzymy ciekawą kolekcję przetworów. Odnajdziemy w niej butelki do przechowywania octu lub oliwy ze specjalną zakrętką ułatwiającą nalewanie oraz butelki do soków o pojemności 1000 ml – wszystkie utrzymane w tej samej stylistyce co słoiki.

Nakładanie przyrządzonych konfitur ułatwi praktyczny lejek do słoików, dzięki któremu unikniemy niepotrzebnego bałaganu. Kiedy już przygotujemy nasze przetwory, każde naczynie opatrzyć możemy specjalną etykietą, na której należy wypisać rodzaj oraz datę wyrobu. Na koniec, na zakrętki od słoików, nałożyć możemy ozdobne, kolorowe osłonki wykonane z materiału i przewiązane kokardką. Udekorują one wieczka i przypomną nam tradycyjne weki przygotowywane przez nasze babcie. Kolekcja Quattro Stagioni firmy Bormioli Rocco to powrót do tradycji i smaków z lat dzieciństwa.

Soczyste gruszki, czy aromatyczne morele i wiśnie zamknięte w słoikach smakują jeszcze lepiej  jesienią i zimą, kiedy świeżych owoców nie mamy zbyt wiele. Dzięki kolekcji Quattro Stagioni firmy Bormioli Rocco smakiem letnich owoców możemy cieszyć się przez cały rok, przywołując wspomnienie słonecznych dni.