sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaEksperciSchody z elementami szklanymi

Schody z elementami szklanymi

Schody z elementami szklanymi mają w sobie niepowtarzalny urok. Wkomponowane w przestrzeń mieszkalną nie tylko stanowią jeden z wyróżniających się konceptów aranżacyjnych, ale podkreślają również nasze nowatorskie podejście do kwestii urządzania wnętrz. Jak prezentują się mieszkania i domy, w których zainstalowano szklane stopnie, poręcze oraz balustrady? Zobaczcie sami.

Nowoczesne przestrzenie są lekkie, przestronne i sprawiają wrażenie większych niż w rzeczywistości. Wszystko dzięki umiejętnemu wyborowi odpowiednim materiałów wykończeniowych. Jednym z popularniejszych jest eleganckie, stylowe szkło, tak chętnie wykorzystywane jako dodatek do nowoczesnych schodów.

WAŻNE! Czy szklane schody są wystarczająco bezpieczne i wytrzymałe?

Z całą pewnością tak. Kruchość i delikatność szklanych elementów jest wyłącznie pozorna. Panele składają się bowiem z kilku warstw szkła hartowanego łączonego specjalną folią, zapewniającą najwyższy stopień bezpieczeństwa i komfortu podczas użytkowania.

Zobaczmy, jak prezentują się szklane schody w polskich domach?

Po pierwsze – szklany dywan

Świetnym i sprawdzonym rozwiązaniem na wykorzystanie szkła przy projektowaniu schodów wewnętrznych jest wybór modeli dywanowych ze szklanymi balustradami i poręczami. Ich forma opiera się na konstrukcji samonośnej pozbawionej policzków, a rolę konstrukcyjną pełnią stopnie oraz podstopnie sprawiające wrażenie „wychodzących ze ściany”. Ten zabieg jeszcze wyraźniej podkreśla dominujący charakter szklanych elementów.

Schody ze szklanymi elementami
Fot. Rintal Polska

Po drugie – szkło i drewno

Balustrada w formie szklanej, przejrzystej tafli to finezyjne wykończenie schodów. Sprawia, że pomieszczenie staje się świetliste, a przez to bardziej przestronne. Jednak balustrada nie musi być wykonana wyłącznie ze szkła. Ciekawym uzupełnieniem może być drewniany pochwyt nakładany od góry lub mocowany do boku balustrady. Plusem schodów, w których szkło spotyka się z drewnem, obok niecodziennego wyglądu, jest ich uniwersalizm, a zatem możliwość skomponowania we wnętrzach o różnym charakterze

Schody z elementami szklanymi
Fot. Rintal Polska

Po trzecie – schody zawieszone w powietrzu

Schody, których konstrukcja z jednej strony opiera się na metalowych trzpieniach mocowanych w ścianie, a z drugiej – hartowanych elementach szklanych, to propozycja wyjątkowo luksusowa. Takie schody sprawiają wrażenie lewitujących w przestrzeni, a wyrafinowanego kunsztu dodają panele szklane montowane z boku lub przecinające stopnie. Łącząc w sobie szklany minimalizm z tradycyjnymi materiałami, są dominującym elementem w każdym wnętrzu.

Schody z przeszkleniem
Fot. Rintal Polska

Po czwarte – całe w przeźroczu

W schodach o przeźroczystych stopniach i balustradach zakochają się miłośnicy najbardziej awangardowych rozwiązań. Lekki kształt i smukły wygląd tej propozycji łączy się z solidnym, precyzyjnym wykonaniem gwarantującym najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania. Schody z „przeźroczystymi” stopniami i balustradami to doskonałe schody zabiegowe do minimalistycznych wnętrz, nie tylko mieszkalnych, ale także biur, hoteli, przestrzeni publicznych oraz innych miejsc, gdzie liczy się nowoczesność i nieszablonowe myślenie.

Schody ze szklanymi elementami
Fot. Rintal Polska

Projektując wnętrze należy wziąć pod uwagę rolę, jaką mają w nim pełnić schody wewnętrzne. Jeżeli chcemy rozświetlić pomieszczenie, dodać mu lekkości, warto postawić na szklane elementy wykończeniowe. To idealne rozwiązanie, dzięki któremu schody zachowają ponadczasowy charakter będąc wyróżniającym się elementem naszego domu.

Andrzej Zbąskihttps://www.rintal.pl/
Firma Rintal powstała w 1974 roku i od ponad 40 lat jest wiodącym producentem schodów do wnętrz zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii