salon i taras
pinecliffs.com

Z sezonu na sezon coraz bardziej modne staje się zatarcie granicy pomiędzy salonem, a tarasem. Nie bez powodu. Takie działanie wprowadza do wnętrza niemałe zamieszanie aranżacyjne tworząc tym samym bardzo ciekawą przestrzeń. Sprawdź, jak płynnie połączyć wnętrze mieszkania z zewnętrzną mekką.

Taras i salon – połączenie ma znaczenie

Współczesna architektura stawia w dużej mierze na osiągnięcie efektu połączenia przestrzeni salonowej z tarasową, co w dużej mierze przekłada się na to, że pomieszczenie wydaje się być o wiele większe. Pełni to także rolę funkcjonalną. W jaki sposób się to dzieje? Najczęstszym sposobem jest wykorzystanie przeszklonych ścian, dużych przesuwnych drzwi czy też okien wielkoformatowych.

taras i salon
au-rus.com

Łącząc obie te przestrzenie należy pamiętać o tym, że ich stylistyka powinna być spójna (chyba, że z góry stawiamy na eklektyzm). Mówimy tu o wszystkich elementach aranżacyjnych – od podłogi, po meble, ściany, faktury, kolory oraz struktury). Jednak to nie koniec. Oprócz walorów estetycznych, takie same prawa powinny rządzić się na obu przestrzeniach pod względem jakości. Wyobraźcie sobie tani plastik zastosowany na tarasie połączony z wysokogatunkowym drewnem, które znajduje się w salonie. Chyba nie trzeba mówić, że osiągniemy delikatnie mówiąc efekt kiczu?

Salon przechodzący w taras – podłoga ma znaczenie

jak połączyć salon z tarasem
1.bp.blogspot.com

Jak najłatwiej osiągnąć harmonijne połączenie obu przestrzeni? Pokryć podłożę takimi samymi lub podobnymi materiałami. Tutaj kłaniają się w pas te, które można zastosować zarówno w środku pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Pamiętajmy jednak nie tylko o materiale, ale także jego kolorze oraz strukturze. Te muszą być takie same, albo przynajmniej bardzo zbliżone do siebie. Możemy także postawić na zestawienia kontrastowe, ale tu także zachowajmy zdrowy rozsądek oraz poczucie estetyki. Łączmy materiały, które naprawdę do siebie pasują np. drewno i beton.

połączenie tarasu z balkonem
roohome.com

Połączenie tarasu i salonu, a meble

Meble są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego wnętrza. W przypadku salonu oraz tarasu warto postawić zarówno na ich jakość, jak i kwestię związaną z wypoczynkiem, czyli funkcjonalność oraz wygodę. I tak, bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku drewno. Wykonane z niego meble doskonale uzupełnią się w obu przestrzeniach. Zarówno pokojowe, jak i ogrodowe można świetnie ze sobą zestawić zarówno pod względem faktur, kolorów, jak i struktur. Jeśli jesteście zwolennikami nowatorskich rozwiązań, wówczas z pomocą przyjdzie Wam beton architektoniczny. Dzięki swoim właściwościom z powodzeniem może zostać on zastosowany zarówno jako budulec mebli ogrodowych, jak i salonowych.

sposób na połączenie tarasu z salonem
samcrawfordarchitects.com.au

Salon i taras, a dodatki

Na koniec dodatki. Te także odgrywają niemałą rolę na drodze do osiągnięcia płynnego przejścia z salonu na taras. Tutaj dowolność jest po Waszej stronie, jednak pamiętajcie – zachowajcie umiar. Często im mniej, tym lepiej. Postawcie za to na jakość. Ta zawsze się sprawdza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here