wnętrze w stylu wabi sabi
ilariafatone.com

Idealny wystrój mieszkania tudzież stylu ubierania się powoli odsuwa się w cień. Już nie chcemy, aby wszystko było ułożone pod linijkę, a wręcz doskonałe. Teraz czas na docenienie tego, co nietuzinkowe oraz niebanalne. Drobna rysa czy skaza nie stanowią już synonimu bylejakości, a raczej stają się pożądane. Być może dlatego trend wabi-sabi zyskuje coraz więcej zwolenników, w tym dekoratorów wnętrz. To ogromny konkurent jakże modnego od kilku sezonów hygge. Czy ma szansę stać się bardziej popularny niż on?

Wabi-sabi, czyli niedoskonałość

wabi-sabi
ilariafatone.com

Wabi-sabi, to inaczej niedoskonałość, surowość oraz prostota. Nowy trend wywodzi się z japońskiej stylistyki, a jego głównym założeniem jest to, abyśmy zaakceptowali to, że wszystko co nas otacza, jest tymczasowe i jak już wspomnieliśmy – niedoskonałe.

wabi-sabi dodatki
ilariafatone.com

Zapomnijmy więc o wygładzonych pod linijkę przedmiotach, a skupmy się na tych autentycznych.

wabi-sabi we wnętrzu
ilariafatone.com

W praktyce mowa o tych, w których widać naturalne niedoskonałości, w tym między innymi: zniszczonym drewnie, spękanej ceramice, ręcznie formowanych (mało precyzyjnie) talerzach czy misach, a także dzbankach z widoczną rdzą.

mieszkanie w stylu wabi-sabi
ilariafatone.com
wab-sabi aranżacja
ilariafatone.com

Wabi-sabi, to wszystko, co niepowtarzalne, nietuzinkowe, czyli – jedyne w swoim rodzaju. Czy taki styl ma szansę wyprzeć hygge, które również nawiązuje do natury, ale jest mniej ascetyczne?

Zobacz także  Urządzamy mieszkanie dla pary

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here