wnętrze w stylu wabi sabi
ilariafatone.com

Idealny wystrój mieszkania tudzież stylu ubierania się powoli odsuwa się w cień. Już nie chcemy, aby wszystko było ułożone pod linijkę, a wręcz doskonałe. Teraz czas na docenienie tego, co nietuzinkowe oraz niebanalne. Drobna rysa czy skaza nie stanowią już synonimu bylejakości, a raczej stają się pożądane. Być może dlatego trend wabi-sabi zyskuje coraz więcej zwolenników, w tym dekoratorów wnętrz. To ogromny konkurent jakże modnego od kilku sezonów hygge. Czy ma szansę stać się bardziej popularny niż on?

Wabi-sabi, czyli niedoskonałość

wabi-sabi
ilariafatone.com

Wabi-sabi, to inaczej niedoskonałość, surowość oraz prostota. Nowy trend wywodzi się z japońskiej stylistyki, a jego głównym założeniem jest to, abyśmy zaakceptowali to, że wszystko co nas otacza, jest tymczasowe i jak już wspomnieliśmy – niedoskonałe.

wabi-sabi dodatki
ilariafatone.com

Zapomnijmy więc o wygładzonych pod linijkę przedmiotach, a skupmy się na tych autentycznych.

wabi-sabi we wnętrzu
ilariafatone.com

W praktyce mowa o tych, w których widać naturalne niedoskonałości, w tym między innymi: zniszczonym drewnie, spękanej ceramice, ręcznie formowanych (mało precyzyjnie) talerzach czy misach, a także dzbankach z widoczną rdzą.

mieszkanie w stylu wabi-sabi
ilariafatone.com
wab-sabi aranżacja
ilariafatone.com

Wabi-sabi, to wszystko, co niepowtarzalne, nietuzinkowe, czyli – jedyne w swoim rodzaju. Czy taki styl ma szansę wyprzeć hygge, które również nawiązuje do natury, ale jest mniej ascetyczne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here