poniedziałek, 10 czerwca, 2024
Strona głównaKuchnia i jadalniaPrzybory do kuchni, które ułatwią utrzymanie porządku

Przybory do kuchni, które ułatwią utrzymanie porządku

Kuchnia to miejsce, w którym przechowujemy wiele produktów spożywczych, przypraw i innych, często bardzo drobnych rzeczy. Z reguły zajmują one dużo miejsca, mają także tendencję to tworzenia bałaganu, zwłaszcza w kuchni o niewielkiej powierzchni. Sprawdź  sprytne sposoby na przechowywanie w kuchni, dzięki którym unikniesz nieporządku, a wszystkie potrzebne produkty zawsze będziesz mieć pod ręką.

Pojemniki na przyprawy i nie tylko

Pojemniki na przyprawy to sprytny sposób, aby uniknąć trzymania w kuchni dziesiątek torebek z ulubionymi ziołami. Dzięki szklanym pojemniczkom i małym słoiczkom z ozdobnymi zakrętkami, tymianek, oregano, bazylia i lubczyk znajdą swoje miejsce w Twojej kuchni. Zaletą takich pojemniczków jest elegancki wygląd i łatwość, z jaką można przechowywać w nich przyprawy bez ryzyka rozsypania i utraty aromatu, jak często ma to miejsce przy trzymaniu suszonych ziół w torebkach, w których zostały kupione.

Szklane pojemniki na żywność mogą być wykorzystywane nie tylko do przypraw, ale także do przechowywania makaronu, mąki, kaszy, cukru i wielu innych, sypkich produktów. Dobrze sprawdzają się szklane, szczelnie zamykane pojemniki, a także puszki, które pomagają utrzymać produkty spożywcze w odpowiedniej temperaturze, chronią także przed wilgocią. Również ocet i oliwę warto przechowywać w szklanych pojemnikach zamiast w plastikowych butelkach, w których najczęściej zostały kupione. Zwłaszcza w przypadku oliwy extra vergin o wysokiej jakości pozwala to zachować jej właściwości na dłużej. Na pojemnikach możesz nakleić karteczki, na których napiszesz, jaka jest ich zawartość. Ciekawy pomysłem są także pojemniki z kredową tabliczką, na której można umieścić stosowny napis, a w razie potrzeby: łatwo zamienić go na inny.

przybory do kuchni ktore ulatwia utrzymanie porzadku 002

Przybory, które ułatwią Ci podawanie posiłków

W kuchni przydają się także akcesoria, które ułatwią Ci serwowanie posiłków, zwłaszcza małych przekąsek. Podstawowym elementem, dzięki któremu elegancko zaserwujesz gościom popołudniową herbatkę lub zestaw przekąsek niezbędny podczas wspólnego oglądania filmów, jest elegancka taca. Na tacy możesz ustawić dużą miskę z chipsami oraz wiele małe miseczki z różnego rodzaju sosami lub salaterki z deserem. Salaterki przydadzą Ci się także do przechowywania w kuchni owoców, słodyczy i innych produktów.

przybory do kuchni ktore ulatwia utrzymanie porzadku 003

Pojemniki na jedzenie do sprytnego przechowywania

Pojemniki na żywność mogą być także wykonane z dobrej jakości tworzyw sztucznych. Można w nich przechowywać produkty spożywcze, takie jak makaron, rośliny strączkowe, orzechy i wiele innych. Jeżeli zdecydujesz się na komplet pojemników o różnych kształtach i pojemnościach, ale wykonanych w tej samej stylistyce, to nie tylko posegregujesz i uporządkujesz produkty spożywcze, ale także nadasz kuchni lub spiżarce niepowtarzalny wygląd.

przybory do kuchni ktore ulatwia utrzymanie porzadku 004

Pojemniki plastikowe mogą służyć także do przechowywania gotowych posiłków. Dodatkowa porcja obiadu czy ciasta, które nie zostało zjedzone podczas posiłku, mogą zostać zapakowane do specjalnego pojemniczka i wstawione do lodówki, w której mogą być przechowywane nawet przez 2 lub 3 dni: w zależności od wymagań konkretnej potrawy. Pojemniki pomagają zachować na dłużej świeżość potraw, zapobiegają ich wysychaniu, a także chronią przed przejmowaniem zapachów pozostałych produktów znajdujących się w lodówce.

Pojemniki na żywność można także wykorzystać do zapakowania lunchu do pracy. Ważne, aby były one szczelnie zamykane, dzięki czemu unikniesz rozlania potrawy i ubrudzenia torebki, w której pojemnik będzie przewożony do biura. Ważne, żeby zwracać uwagę na oznaczenia na pojemnikach: niektóre z nich nadają się do podgrzewania posiłków w mikrofalówce, jednak nie wszystkie.

Pojemniki na żywność to sprytny sposób na przechowywanie zarówno sypkich produktów jak i gotowych posiłków. Wybierz te, dzięki którym Twoja kuchnia stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna i elegancka.


Artykuł sponsorowany

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii