Porcelana zaprojektowana przez Mariusza Wolińskiego

Remont, przeprowadzka, a może po prostu remanent mieszkania? Wypoczęci po wakacyjnych urlopach jesteśmy najbardziej skłonni do zmian. Warto wykorzystać ten moment również do odświeżenie swojej kuchni i zdecydować się na odważne stylizacje. Dobrym wyborem w tej sytuacji będzie designerski serwis Akcent.

Intensywny dekor

Kiedyś dominowało przekonanie, że na szlachetnej porcelanie powinny znajdować się ręcznie malowane sceny rodzajowe. Potem przyszła moda na secesyjne zawijasy i eleganckie zdobienia w stylu art déco. Ustąpiły one w końcu schludnemu minimalizmowi, który sprawiał, że ten sam zestaw porcelany pasował niemal do każdego wnętrza. Dziś na porcelanę znów wracają kolory. I to w niezwykle ekspresywny sposób. Doskonały dowodem nowoczesnego designu jest kolekcja Akcent z Zakładów Porcelany „Ćmielów”. Porcelana Akcent stawia na wyrazistość zdobnictwa i jest przeznaczona dla osób, które chcą nadać swojej jadalni i kuchni zdecydowany, niepowtarzalny charakter.

Kwadratura koła

Zaprojektowany przez Mariusza Wolińskiego serwis Akcent przyciąga wzrok nie tylko zdecydowanymi dekoracjami, ale także nietypowym kształtem. Inspirowane planem kwadratu talerze i misy ciekawie komponują się ze stożkowatymi filiżankami. Do tego dochodzi jeszcze łukowata forma uchwytów i sosjerki imitujące kształt łodzi.

Takie połącznie brył powstało z myślą o ludziach, którzy wybierają niebanalne rozwiązania i nie boją się eksperymentować. Serwis do „neutralnych” na pewno nie należy i od razu dodaje klimatu kuchennym i jadalnianym wnętrzom, dlatego jeżeli już na początku chcemy do nowego wystroju dołożyć „mocny designerski akcent”, to ten fason doskonale się do tego nadaje – mówi designer Mariusz Woliński.

Niewymuszona elegancja

Niemal wszystkie ćmielowskie serwisy projektowane są zgodnie z zasadą, by ich elegancja, czy modernistyczna stylizacja, nie zmniejszała użyteczności porcelanowych naczyń – zapewnia Joanna Niedziela, Dyrektor Handlowy Zakładów Porcelany Ćmielów – Właściciele serwisu Akcent szybko przekonają się, że ciekawe kształty filiżanek zgrabnie dopasowują się do dłoni, a dania podane na zgeometryzowanych talerzach prezentują się naprawdę ciekawie i smakowicie.

Funkcjonalność serwisu Akcent sięga jednak jeszcze dalej.

Wiele naczyń w dekoracjach występujących w fasonie Akcent można bez obaw wkładać do zmywarki i mikrofalówki – potwierdza Joanna Niedziela.

Subtelnie, zdecydowane, ale zawsze z charakterem

Czas uniwersalnych stylizacji już dawno minął. Dlatego atutem fasonu Akcent są dekoracje, które w każdej wersji nadają porcelanowemu serwisowi zupełnie nowe oblicze.Decydując się na Akcent możemy zatem wybierać spośród geometrycznych wzorów, delikatnych roślinnych ornamentów czy intensywnych motywów kwiatowych. Każda z dekoracji to osobna historia, którą z pewnością watro odtworzyć we własnym domu –  tłumaczy Mariusz Woliński.