sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaAkcesoria i dekoracjePomysłowe świeczniki na każdą porę roku

Pomysłowe świeczniki na każdą porę roku

Aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę, wystarczy światło świecy. Gwarantuje romantyczną atmosferę, ale nie tylko! Dzięki nim możemy cieszyć zmysły wzroku i powonienia.

Posłużą temu świece zapachowe – a jeśli akurat ich nie mamy, w zasięgu ręki znajdziemy przedmioty i materiały, dzięki którym stworzymy znakomitą oprawę dla dyskretnego światła płomieni.

Wiosna  – zielono mi

To nie przypadek, że dekoracje świec nawiązują do barw zza naszych okien. Dzięki umieszczeniu nawet najbanalniejszej, zwykłej świecy w oryginalnym, ręcznie wykonanym świeczniku zyskujemy w naszym otoczeniu kontynuację atmosfery danej pory roku, tworzymy niejako jej ilustrację. Dlatego umiejscawiając świecę w przezroczystym naczyniu możemy ją otoczyć czy na jego spód wysypać zielone elementy – mogą to być drobne koraliki o takim kolorze lub – i tutaj po raz pierwszy i nie ostatni przychodzą nam z pomocą warzywa – świeży groszek, strąki zielonej fasoli czy zielone szparagi.

Lato – pamiątki znad morza

Przyjazd znad morza zwiastuje obecność w domu muszli, kolorowych kamieni czy nawet piasku z plaży. Te wszystkie elementy możemy wykorzystać dla tak niebanalnej dekoracji stołu, jaką będą świece pływające (te możemy zakupić lub zrobić samemu barwiąc roztopiony wosk na przykład z kredkami świecowymi z dodatkiem olejków eterycznych, jeśli chcemy, aby nasze świece pływając dodatkowo wydzielały aromat). Możemy je umieścić w przezroczystym naczyniu wypełnionym wodą, w którym na dnie znajdą się nasze pamiątki z wakacyjnych wojaży.

Jesień – dary natury i suszona dzika róża

Nadejście jesieni to czas kolorów, które z powodu barw liści otaczają nas z każdej strony. Kolory powinny być obecne pod postacią niecodziennych świeczników. Ciekawie będą się prezentować świece umieszczone na wielobarwnym podłożu, które możemy uzyskać przez wysypanie poziomych warstw – przykładowo – ziarnistej kawy, ziaren kukurydzy, fioletowej fasoli. Warto skorzystać z tego, co oferuje nam natura – w formie przybrania mogą wystąpić zasuszone owoce dzikiej róży czy głogu (z których można również zrobić znakomite wino domowe). Jeśli chcemy użyć świec pływających, w wodzie pod nimi zjawiskowo będzie wyglądać zerwana z drzewa krwistoczerwona jarzębina.

Zima – w korzennym płaszczu

Świece towarzyszyć nam będą zimą szczególnie często. Ich obecność ociepla, a zapach przywołuje atmosferę egzotycznych krain wypełnionych intensywnym aromatem przypraw. Wśród przybrań całorocznych świeczników nie może zabraknąć pokruszonych lasek wanilii, cynamonu oraz goździków. Wszystkie razem sprawią, że zapach na trwale zadomowi się w naszej pamięci na wspomnienie chwil spędzanych razem, przy odświętnie zastawionym stole. Nie tylko dobrze dobrany kominek służy uzyskaniu niepowtarzalnej atmosfery – i chociaż światło świec nie zwiększa temperatury pomieszczenia, jest uniwersalne i możemy go użyć o każdej porze roku.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii