niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaKuchnia i jadalniaPlanujesz remont kuchni? Zobacz kuchenne trendy 2020

Planujesz remont kuchni? Zobacz kuchenne trendy 2020

Każdy kolejny rok przynosi nowe trendy w aranżacjach kuchennych. Podobnie jest również i w tym roku, w których królować będzie prostota i minimalizm. Trendy kuchenne 2020 to również ukłon w stronę miłośników spędzania wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, a to wszystko za sprawą otwartych przestrzeni, które znów powracają do łask. Swoje „pięć minut” w aranżacjach kuchennych 2020 będą miały odważne kolory, faktury, które w połączeniu z ponadczasową klasyką będą prostym przepisem na modną i stylową kuchnię. Zatem jak urządzić modną kuchnię 2020?

Modna kuchnia 2020 – kuchnia otwarta na salon i jadalnię

Rozwiązanie aranżacyjne w postaci kuchni połączonej z salonem i jadalnią znane jest nam już od dobrych kilku lat, jednak modna kuchnia 2020 powinna tworzyć spójną, harmonijną całość z salonem czy jadalnią. Trendy kuchenne w 2020 roku mocno skupiają się na ujednoliceniu odcieni i faktur mebli, jak również pokryć ściennych czy podłogowych. Jakie zatem rozwiązania zastosować, żeby uzyskać efekt spójnej aranżacji kuchni, salonu i jadalni? Wystarczy zastosować ten sam rodzaj wykończenia podłogi jak np. deski czy płytki. Niezwykle istotne, by odejść od przestarzałego już trendu wyraźnego zaznaczania granicy między aneksem kuchennym i wypoczynkowym.

kuchenne aranzacje 2020
obsigen.ru

Kuchnia 2020 – funkcjonalna wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna to świetne rozwiązanie, gdy szukamy sposobu na subtelne połączenie części kuchennej z pozostałą częścią aranżacji mieszkania. Wbrew pozorom wyspa kuchenna sprawdzi się nie tylko w dużej kuchni, ale również w nieco mniejszych pomieszczeniach o sprzyjającym rozkładzie. Trendy kuchenne 2020 to wyspy kuchenne minimalistyczne, wykonane z materiałów surowych o neutralnym odcieniu. W tym roku warto postawić na kamienne wykończenia – dobrze sprawdzi się marmur czy granit, dzięki czemu design wyspy kuchennej będzie imitować kamienny blok. Aby nadać wyspie jeszcze bardziej nowoczesnego charakteru, można pokusić się o drewniane, szklane lub metolowe dodatki wykończeniowe.

Kuchenne trendy 2020 – minimalizm przede wszystkim

W tym roku kuchenne trendy zakładają absolutny minimalizm i oszczędność w eksponowaniu dużej ilości sprzętów kuchennych. Dlatego też decydując się na remont kuchni warto poważnie rozważyć montaż szafek kuchennych od podłogi aż po sufit. Dzięki temu nie tylko zwiększymy funkcjonalność pomieszczenia, ale również nadamy mu nowoczesnego charakteru. Producenci mebli kuchennych 2020 stawiają na duże powierzchnie frontów kuchennych, które dzięki jednolitej fakturze i odcieniu potęgują wrażenie otwartej, ale i uporządkowanej aranżacji kuchennej.

trendy w kuchni 2020
obsigen.ru

Aranżacje kuchenne 2020 – matowe wykończenia mebli kuchennych

Jeszcze do niedawna projektanci mebli kuchennych mocno stawiali na wysoki połysk, szczególnie frontów szafek kuchennych. W tym roku ten trend ulega dość poważnej modyfikacji – modne meble kuchenne w 2020 roku to mat, mat i jeszcze raz mat. Jeśli zawsze marzyliście o kuchni z ciemnymi szafkami kuchennymi o matowych frontach, jednak nigdy nie mieliście na to odwagi – 2020 to idealny moment, żeby spełnić swoje wnętrzarskie fantazje. Jeśli chodzi o fronty szafek kuchennych, ciekawą alternatywą dla tradycyjnych materiałów będzie naturalny kamień czy też metal – styl nieco przypominający styl industrialny, jednak bardziej przystosowany do użytku kuchennego.

Trendy kuchenne 2020 – wnęka kuchenna

Tradycyjny model kuchni znany nam od kilkudziesięciu lat to podział szafek kuchennych na rząd górny i rząd dolny. W tym roku będzie to wyglądać nieco inaczej – ściany kuchenne będą zabudowane szafkami niemal w całości. Zatem gdzie miejsce na blat kuchenny? Projektanci stawiają na wnęki kuchenne, dzięki którym zyskujemy przestrzeń roboczą tak potrzebną w czasie gotowania, a dzięki zabudowie szafkami kuchennymi możemy schować wszystkie sprzęty małego AGD.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii