wtorek, 11 czerwca, 2024
Strona głównaPoradyJaką suszarkę wybrać do domu?

Jaką suszarkę wybrać do domu?

Codzienne pranie w wielu domach to pewien standard. Im większa rodzina, tym jest go więcej, a każdy rodzic potwierdzi, że przy małych dzieciach pralka działa niemalże bez przerwy. Problemem staje się suszenie prania szczególnie w sezonie jesienno-zimowym oraz w mieszkaniach, w których nie mamy dostępu do suszarni. Producenci oferują atrakcyjne modele, które nie tylko świetnie wyglądają, ale przede wszystkim są funkcjonalne. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zakup suszarki elektrycznej.

Elektryczna suszarka łazienkowa

W łazienkach, pralniach, hotelach coraz częściej pojawiają się suszarki elektryczne, które Castorama ma w stałej ofercie. Są doskonałe, gdy mamy wiele ubrań, niewiele miejsca, a zawsze obecna wilgoć utrudnia codzienne funkcjonowanie. To urządzenia, które świetnie wyglądają i wprowadzają do wnętrz nowoczesny styl, ale przede wszystkim szybko wysuszą całe pranie. Szybko się nagrzewają nawet do 60°C i są niezwykle proste w obsłudze. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, by pręty zaczęły wydzielać ciepło. Nie tylko wysuszy ono pranie, ale również sprawi, że w mieszkaniu będzie przyjemniej. Suszarki dostępne są w dwóch postaciach. Jedna z nich przypomina modne i powszechnie stosowane grzejniki drabinkowe. Druga to model stojący, który nawiązuje do tradycyjnych rozkładanych konstrukcji. To rozwiązanie, z którego można korzystać przez cały rok.

Suszarka ogrodowa

Jeśli masz działkę lub ogród warto zdecydować się na suszarkę ogrodową. To doskonałe rozwiązanie, które będzie się sprawdzać szczególnie w sezonie letnim. Najczęściej taka konstrukcja składa się z wysięgnika, a na jej końcu znajdują się szerokie, rozkładane ramiona. Wyglądem suszarka przypomina parasol, a wielu wariantach ma kilka pięter, regulowaną wysokość i jest stabilna po wsadzeniu w ziemię lub zabetonowaniu. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że ma bardzo dużą pojemność i jest rewelacyjną alternatywą na lato. Warto wybierać modele wykonane z materiałów odpornych na rdzę, promieniowanie, UV oraz niskie i wysokie temperatury.

Suszarka na grzejnik

Funkcjonalne suszarki na kaloryfer sprawdzają się w niewielkich przestrzeniach. Nie powiesimy na nich wielu ciuchów, bo ani nie ma na to miejsca, a konstrukcja też nie udźwignie ciężaru. Takie suszarki są składane i dzięki temu nie będą przeszkadzać, gdy ich nie będziemy potrzebować. Sprawdzą się w momencie, gdy chcemy wykorzystać ciepło grzejników, a niekoniecznie możemy pozwolić sobie na rozstawienie tradycyjnej suszarki.

Suszarka ścienna i sufitowa

W mieszkaniach bez balkonu i gdy nie mamy zbyt wiele miejsca sprawdza się suszarka sufitowa. Najczęściej pojawia się w łazience. To plastikowe elementy montażowe, które mocuje się do sufitu oraz pręty, które opuszcza się wykorzystując sznurku. Ta suszarka nie zabiera dużo miejsca, jest łatwa w montażu, choć wiele osób podkreśla, że tego typu konstrukcje nie są trwałe. Zazwyczaj takie rozwiązanie nie jest również estetyczne. Podobną konstrukcją jest montowana na ścianie suszarka. Występuje w postaci kasety, z której wysuwa się sznurki na pranie lub można wybrać modele rozkładane. Te produkty są zdecydowanie atrakcyjniejsze wizualnie, co może być ważne dla wielu osób.

Suszarka stojąca

Najpopularniejszym modelem jest suszarka skrzydłowa, która jest wygodna i sprawdza się w przestrzeni domów i mieszkań. Ta rozpoznawalna konstrukcja w wielu wariantach umożliwia uzyskanie łącznej długości rurek nawet powyżej 20 metrów. A to daje przestrzeń do powieszenia nawet 20 kilogramów prania. Suszarka skrzydłowa ma jednak swoje wady. Zajmuje bardzo dużo miejsca i jeśli nie mamy przestronnego balkonu lub wydzielonej strefy w mieszkaniu, to może być problematycznym rozwiązaniem. Ciekawą alternatywą stają się więc suszarki pionowe. Sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach i często są wyposażone w dodatkowy okapownik, który chroni podłogi i pełni funkcję parteru. Poza tym suszarka posiada kilka pięter rurek, które można dowolnie składać i rozkładać. W praktyce otrzymujemy nawet 50 metrów powierzchni suszenia, a dzięki dużej mobilności i funkcjonalności bez problemu powiesimy ręczniki, pościele, długie rzeczy czy też koszule. W wielu wariantach możemy sami regulować wysokość poszczególnych pięter czy też zamontować dodatkowe uchwyty na wieszaki czy też skarpetki. Po złożeniu całość zajmuje niewiele miejsca.

Najlepsza suszarka na pranie dla Ciebie

Przy wyborze odpowiedniej suszarki z https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/akcesoria-lazienkowe/suszarki-lazienkowe-i-wagi.html musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Ważny będzie na przykład metraż domu czy mieszkania, bo sama konstrukcja zabiera dużo miejsca szczególnie po rozłożeniu. Warto więc już na początku zaplanować, gdzie ją postawimy, by nie przeszkadzała domownikom. Wielkość suszarki musi być także dopasowana do naszych potrzeb, ponieważ nie ma sensu kupować wielkiego gadżetu, jeśli mieszkamy sami i nie robimy wielkiego prania. Oczywiście producenci zaskakują również kształtami. Sam układ elementów może być pionowy lub poziomy, a koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, by odstęp pomiędzy poprzeczkami był na tyle duży, aby swobodnie mogły suszyć się nawet grubsze i większe ciuchy oraz rzeczy takie jak na przykład pościel czy ręczniki.

Suszarka ma stały kontakt z wilgocią i musi być wykonana z materiałów odpornych na korozję. Doskonale sprawdza się więc aluminium i tworzywa sztuczne, które dodatkowo nie będą reagować na wysokie temperatury czy promieniowanie UV. W wielu wariantach doskonałym rozwiązaniem będą suszarki mobilne, wyposażone w kółka, składające się niemalże na płasko. To oszczędza miejsce. Inni decydują się na modele montowane na stałe.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii