Minimalizm w kuchni

Minimalizm w kuchni

Oszczędne formy, linie proste, jednolite faktury charakteryzują wnętrza w stylu minimalistycznym. Styl minimalistyczny zyskuje coraz więcej zwolenników zmęczonych natłokiem form i detali i szukających prostoty połączonej z elegancją.  Bogactwo oferty artykułów wyposażenia kuchni pozwala dobrać urządzenia  AGD, armaturę oraz zlewozmywak do dowolnego stylu kuchni, w tym także minimalistycznego.

Proponowane przez Franke urządzenia AGD do zabudowy pozwalają uzyskać jednolitą powierzchnię, wrażenie gładkiej ściany, zwiększając optycznie powierzchnię kuchni. Chłodziarka, zmywarka, a nawet okap ukryte pod frontami prostych szafek, najczęściej także pozbawionych uchwytów, pomagają stworzyć proste, ascetyczne wnętrze.  Zabudowane sprzęty, nawet te największe, pozostają niewidoczne i nie skupiają na sobie uwagi.  Okaże się to szczególnie ważne dla właścicieli kuchni połączonych ze strefą dzienną.

Piekarniki z panelem dotykowym z pewnością spodobają się osobom poszukującym funkcjonalnych i nowoczesnych sprzętów do kuchni.  Gładka powierzchnia frontu niemal zlewa się z zabudową, a dzięki szklanym wykończeniom pięknie odbija światło.

Minimalizm w kuchni

Wykorzystanie gotowego systemu kuchennego czyli zestawu urządzeń AGD dopasowanego wzorniczo ze zlewozmywakiem i baterią, pozwoli nam zachować jednolity styl i uniknąć wprowadzania dodatkowych materiałów czy kolorów.  Firma Franke, jako producent wyposażenia kuchennego, oferuje swoim klientom  gotowe zestawy w wykończeniu ze stali czy szkła jak np. seria Crystal.

Proste formy zlewozmywaków wykonanych ze stali szlachetnej w wykończeniu jedwabnym wraz z dopasowanymi bateriami będą idealnym dopełnieniem kuchni w stylu minimalistycznym.  Baterie  ze stali szlachetnej i pozbawione zbędnych ozdobników, takie jak Centinox Swivel,  pasują do zlewozmywaków stalowych oraz  tych wykonanych z fragranitu.

Minimalizm w kuchni można osiągnąć również poprzez odpowiedni dobór kolorów.  Biały i czarny idealnie wpisują się w ten styl. Występujące samodzielnie lub w połączeniu np. z ze stalą szlachetną tworzą wyrafinowane wnętrza, w których każdy przedmiot został starannie dobrany, aby nie dominować nad pozostałymi.

Minimalizm w kuchni

Przygotowanie posiłków w spójnie  zaprojektowanym wnętrzu staje się przyjemniejsze.  Dzięki harmonijnie dobranym elementom wyposażenia, przebywanie w takim pomieszczeniu może być naprawdę relaksujące. Minimalistyczne wnętrza wcale nie muszą być zimne. Prostota, umiar i elegancja są zawsze na czasie, dlatego minimalizm cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Przykłady produktów Franke, które pomogą stworzyć minimalistyczną kuchnię.

  • Piekarnik Crystal Steel
  • Zlewozmywak Planar
  • Bateria Centinox Swivel
  • System kuchenny Crystal Black (piekarnik, płyta gazowa, okap, zlewozmywak, bateria)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here