sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaEksperciMieszkanie 46 m2 w którym dobrze będzie czuć się singiel i rodzina...

Mieszkanie 46 m2 w którym dobrze będzie czuć się singiel i rodzina z dzieckiem. Jak znaleźć złoty środek?

W pierwszej kolejności skupmy się na pomocnych rozwiązaniach dla singla. Zawsze dobrą metodą jest oddzielenie strefy dziennej – dostępnej dla gości – od części sypialnianej – prywatnej. W przypadku mieszkania w pojedynkę, możemy oddzielić przestrzeń w mieszkaniu za pomocą kilku zabiegów, nie rezygnując z niezbędnych stref. Zachowamy przy tym spójność i nadamy charakter całemu pomieszczeniu.

Urządzając takie mieszkanie nie musimy tworzyć miejsc do przechowywania dużej ilości przedmiotów. W przypadku planowania mieszkania tylko dla jednej osoby, można ograniczyć wielkogabarytowe meble do minimum. Projektując obszerną szafę w sypialni zaaranżujmy ją w taki sposób, aby pomieściła nie tylko ubrania, ale również deskę do prasowania i inne drobne przedmioty.

mieszkanie dla singla sypialniamieszkanie dla singla sypialniamieszkanie dla singla łazienka

Ciekawym, stanowiącym ozdobę pokoju sposobem na przestrzenną szafę, może być nadanie jej niebanalnej faktury lub zupełnie odwrotnie – zabudowanie jej we wnęce w sposób neutralny, który nie będzie zbyt widoczny. Dzięki temu odwrócimy uwagę od jej dużych gabarytów. Wstawiając np. w strefie kuchennej pralkę, która zostanie sprytnie ukryta w ciągu szafek, oszczędzamy nieco przestrzeni w łazience.

mieszkanie dla singla szafa w kuchni

Myśląc o rozmieszczeniu mebli w aneksie kuchennym i salonie zastanówmy się nad tym, czy potrzebny będzie duży stół. Być może dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie niewielkiego półwyspu. Będzie on spełniać funkcję dodatkowego blatu kuchennego oraz całkowicie pozwoli wyeliminować z przestrzeni dziennej dodatkowy mebel, jakim jest właśnie stół. To bardzo modne i praktyczne rozwiązanie w przypadku mieszkania dla singla.

mieszkanie dla singla półwysepmieszkanie dla singla kuchnia

Wydzielenie, choćby tylko optycznie sporej części dziennej sprawi, że wchodząc do takiego mieszkania odczujemy przestrzeń. Takim sposobem może być wstawienie szklanej ściany, dużego lustra, czy wyeksponowanie okna za którym mamy dodatkową powierzchnię, na przykład taras. Być może mamy wysokie pomieszczenie, które pozwoli stworzyć antresolę. Pamiętajmy, że w każdej przestrzeni dobrze sprawdzą się meble, które ukryją zbędne przedmioty. Im nasze rzeczy są mniej widoczne tym, mieszkanie  będzie bardziej schludne. To zastosowanie będzie idealne, jeżeli decydujemy się na otwarty plan.

mieszkanie dla singla szklana ścianamieszkanie dla singla wydzielenie strefy sypialnianejmieszkanie dla singla podział

fot. Paulina Sobolewska

Na zdjęciach zostało przedstawione mieszkanie dla singla o pow. 46 m2. Dwie propozycje aranżacji mają na celu powiększenie wąskiego salonu, poprzez wstawienie szklanej ściany. W kolejnych artykułach przedstawię Państwu rozwiązania dla tej samej przestrzeni, którą przygotuję dla rodziny z dzieckiem.

logo sobolewska paulina

Paulina Sobolewskahttp://www.paulinasobolewska.pl
Projektant wnętrz Warszawa Paulina Sobolewska w studio projektowym paulinasobolewska.pl telefon 22 / 247 81 64
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii