wtorek, 11 czerwca, 2024
Strona głównaKuchnia i jadalniaKuchnia loft - urządzamy ją krok po kroku. Zobacz 17 inspiracji

Kuchnia loft – urządzamy ją krok po kroku. Zobacz 17 inspiracji

Styl loftowy na dobre zadomowił się w aranżacjach mieszkań i nic nie wskazuje na to, aby szybko miało się to zmienić. Pofabryczne stylizacje zyskują coraz więcej zwolenników, więc architekci prześcigają się w pomysłach na ich ciekawe zagospodarowanie. Trendy nie omijają urządzania kuchni. Jak urządzić ją tak, aby pasowała do industrialnego charakteru wnętrza? Podpowiadamy.

Kuchnia loft – co za dużo, to niezdrowo

Jak w przysłowiu, tak w kuchni loftowej – im więcej, tym gorzej. Tutaj przepych nie jest wskazany. Jak wiadomo, lofty, to z definicji fabryczne hale, które zaadaptowano na mieszkania lub też różnego rodzaju pracownie. Są przestrzenne, industrialne, więc nie można przesadzać ze zbyt dużym nadmiarem sprzętów. Tu przestrzeń i jej wyeksponowanie ma być na pierwszym miejscu. Inaczej styl loftowy po prostu nie istnieje.

Pamiętając o zachowaniu wrażenia dużej przestrzeni, kuchnie w stylu loft urządza się zazwyczaj w konwencji aneksu. To pomieszczenie otwarte na salon, podzielone zwykle na pięć stref: gotowania i pieczenia, zmywania, przygotowywania posiłków, zapasów i przechowywania. Takie działanie sprawia, że pomieszczenie jest bardzo funkcjonalne, a o to przecież w kuchni chodzi.

Bardzo ważne jest to, aby nie przesadzić z podziałem frontów. Warto jest postawić w tym wypadku na duże płyciny w kolorach czerni, betonu czy wszelakich odcieniach szarości. Najlepszym wyborem, będzie postawienie na fronty wykonane z drewna, które śmiało można zestawić z drewnianym blatem. Spokojnie, nie uzyskacie efektu monotonii. Jeśli chcecie zaszaleć lub uzyskać efekt absolutnego przełamania, możecie postawić na blaty wykonane z kamienia. Te są bardzo modne i trwałe, na pewno posłużą na lata, a przy tym doskonale wpiszą się w styl loftowy. Między blatem, a szafkami można w sposób efektowny wyeksponować cegłę lub ceramiczną płytkę. Oba te warianty sprawdzą się dobrze.

Kuchnia loft – postaw na surowe oświetlenie

Oświetlenie może sprawiać wręcz wrażenie chłodu, który spotęgować może postawienie na szkło między szafkami. Świetny efekt da jego montaż na warstwie betonu lub bardzo modnego klinkieru.

Jako, że kuchnia w stylu loft jest wysoka, warto postawić na lampki wiszące na kablach. Bardzo dobrze wkomponują się one w przestrzeń i będą stanowić ciekawy element dekoracyjny. Niemniej atrakcyjne będą prezentowały się oprawy kierunkowe, czyli szyny z reflektorami, które świecą w różnych kierunkach.

Kuchnia loft – inspiracje

jakie agd do kuchni loft

betonowa kuchnia loft

biała kuchnia loft

kuchnia loft cegła

cegła w kuchni loft

czarne szafki w kuchni loft

czarno biała kuchnia loft

czerń z cegłą w kuchni loft

drewno w kuchni loft

jasna kuchnia loft

kuchnia loft w stylu minimalistycznym

stołki w kuchni loft

kuchnia w stylu loft

szafki w stylu loftowym

kuchnia loftowa

jak urządzić kuchnię w stylu loft

fot. gravetics.com

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii