niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaKuchnia i jadalniaBaterie i zlewozmywakiKuchenna strefa zmywania - jak zaprojektować kuchenne centrum dowodzenia?

Kuchenna strefa zmywania – jak zaprojektować kuchenne centrum dowodzenia?

Jeśli planujecie remont kuchni, mamy dla Was kilka wskazówek dotyczących zagospodarowania strefy zmywania. Sprawdźcie, czym się kierować urządzając swoje kuchenne centrum dowodzenia!

kuchenna strefa zmywania aranżacja

homebunch.com

Aranżacja strefy zmywania – projekt ma znaczenie

Modernizacja albo aranżacja strefy, w której będziemy zmywać naczynia musi być dokładnie przemyślana. Postaw więc na dobry projekt, w którym weźmiesz pod uwagę zarówno rozwiązania mające na celu zapewnienie ergonomii, a przy tym, pozwoli Ci na zaoszczędzenie wody. Zwróć więc dużą uwagę zarówno na wyposażenie strefy zmywania biorąc od uwagę jej funkcjonalność oraz estetykę.

kuchnia zmywanie aranżacja strefy

bhg.com

Liczba prac, które będziesz wykonywać we wspomnianej strefie jest duża: od mycia uciążliwych zabrudzeń na naczyniach, po mycie warzyw, owoców, mięc, po przygotowywanie do użycia różnego rodzaju akcesoriów z pomocą których będziesz sprzątać swoje mieszkanie.

Jak widzisz, odpowiednie przygotowanie centrum dowodzenia w kuchni jest ważne.

Kuchenne centrum dowodzenia – przede wszystkim ergonomia

urządzanie strefy zmywania

athomewithnikki.com

Zapewne wiesz, że często umycie dużych garnków czy napełnienie wodą czajnika bywa problematyczne ze względu na ich nieporęczne gabaryty. Miej to więc na uwadze. Wybierając więc zlewozmywak, postaw na dużą komorę zlewu. Jeśli Twoja kuchnia jest niewielka i masz w jej wyposażeniu zmywarkę, wystarczy, że kupisz jednokomorowy zlewozmywak z ociekaczem. Zwróć jednak uwagę na to, aby wymiary miski były (oczywiście w miarę możliwości) duże.

jak urządzić kuchenną strefę do zmywania

annporter.wordpress.com

Kolejny krok, to materiały z jakiego wykonane zostało wyposażenie. Na rynku prym nadal wiedzie stal nierdzewna, ale nie mniej dobrze mają się zlewy konglomerowane składające się z odpornej na uszkodzenia mieszanki kamienia oraz elastycznych żywic. Ich zaletą jest to, że dają możliwości barwienia na różne kolory, co ułatwia aranżacji przestrzeni kuchennej. Jeśli Twoje możliwości finansowe na to pozwolą, możesz wybrać niezwykle trwały materiał – granit. Pamiętajcie jednak, że tak samo jak to, że ich cena jest dość spora, tak samo waga nie jest mała. Będziecie musieli więc wzmocnić konstrukcję mebli.

Remont kuchni

annporter.wordpress.com

Na koniec dopasujcie położenie zlewozmywaka do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli jesteście praworęczni, wówczas ociekacz ustawcie po stronie lewej. Analogicznie osoby leworęczne, będą musieli go mieć po stronie prawej. Pamiętajcie jednak, że nawet najbardziej wygodny zlewozmywak nie sprawdzi się dobrze bez odpowiednio dobranej baterii.

fot. główne: bhg.com

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii