wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaMebleJesień pełna kolorów!

Jesień pełna kolorów!

Salon niczym bukiet jesiennych liści? Czemu nie! Postawcie na kolor we wnętrzu. Oto przepis na jesienny wystrój przygotowany przez ekspertów Adriana Furniture.

Kropla koloru!

Jesień to przede wszystkim różne odcienie ciepłych barw – od jasnego żółtego, po intensywny kolor pomarańczowy. Są to jednak bardzo dominujące barwy, więc raczej ich ze sobą nie łączmy. Jeżeli marzy nam się mocna plama koloru, postawmy na jeden mebel albo pomarańczowy, albo żółty.

enna kanapa

Kolekcja Enna, Adriana Furniture

Jeżeli jednak boicie się aż tak odważnych kolorystycznie rozwiązań, postawcie na zgaszone odcienie jesiennych barw. Nadal będą wprowadzać odrobinę energii, jednak pozwolą na zachowanie harmonii.

margo kanapa

Kolekcja Margo, Adriana Furniture

… Garść modnej zieleni

Soczysta zieleń to nie tylko przyjemne wspomnienie kończącego się lata, ale przede wszystkim absolutny must-have ostatniego roku! Nic dziwnego, że szturmem zdobywa…nasze salony. Doskonale odnajdzie się w połączeniu ze szlachetnym welurem jak i delikatną skórą!

new classic

Kolekcja New Classic, Adriana Furniture

Kolor zielony to nie jedyny naturalny trend tego roku. Coraz częściej na tkaninach czy ścianach pojawia się również motyw roślinny i oczywiście jesienny – motyw liści. Im większe, bardziej spektakularne, tym lepiej.

Beże i brązy dla podkreślenia barw

Pomarańczowy i żółty to barwy ciepłe. Złota zasada łączenia kolorów mówi: zimne do zimnego, ciepłe do ciepłego. Dlatego też jeżeli chcemy pomarańczowe lub żółte kolory wprowadzić do wnętrza, najlepiej je łączyć z innymi jesiennymi barwami: brązem i beżem. Podbiją ich intensywność i staną się doskonałym tłem dla kolorowego mebla czy dodatku.

Kolekcja Dune, Adriana Furniture

new dune

Kolekcja New Dune, Adriana Furniture

A co z ukochaną przez wielu szarością? Tu trzeba bardzo uważać. Szary to barwa pozbawiona koloru, więc teoretycznie łączy się zarówno z barwami ciepłymi, jak i zimnymi. Większość szarości ma w sobie jednak odcień zaciągnięty z palety barw. W efekcie “wpadają” w brąz, granat czy fiolet.

Jeżeli chcemy jesienne, ciepłe barwy połączyć z szarym, postawmy na szarość, wpadającą w ciepły beż czy brąz.


art. sponsorowany

RELATED ARTICLES

1 KOMENTARZ

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii