sobota, 25 maja, 2024

Wybieramy baterię kuchenną

Baterie ostatnimi czasy coraz częściej zyskują miano elementów ozdobnych. Biorąc pod uwagę pomysłowość projektantów i producentów, coraz bardziej współczesny i odważny design bateria może stać się kluczowym elementem dekoracyjnym w naszej kuchni. Pytanie jednak czy wygląd będzie w tym przypadku najważniejszy i co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę, aby bateria zlewozmywakowa umiliła nam czas spędzony w kuchni i ułatwiła wykonywanie codziennych czynności.

Funkcjonalność przede wszystkim

Jak stare porzekadło głosi „wygląd to nie wszystko” i tak właśnie jest w przypadku baterii. Tutaj warto postawić na funkcjonalność. Pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to obrotowa wylewka, którą obecnie posiada zdecydowana większość baterii. Świetnym rozwiązaniem natomiast jest bateria z wyciąganą wylewką dostępna w Invenie w dwóch seriach: Nea oraz Inis, co daje nam możliwość dopasowania baterii do określonego stylu kuchni. Doskonale sprawdza się przy opłukiwaniu warzyw i owoców, zlewu, a także przy napełnianiu dużych naczyń.

Jeśli szukamy wersji w stylu nowoczesnym do dużej i przestronnej kuchni godną polecenia będzie Resista EXE wykonana według ostatnich standardów włoskiej mody. Dzięki ruchomej i dwufunkcyjnej wylewce będzie nie tylko świetnie się prezentować, ale także zapewni nam wygodę w codziennym użytkowaniu. Tym bardziej, iż posiada system szybkiego montażu, co z pewnością ułatwi nam jej instalację.

bateria kuchenna invena Resista

Wysokość ma znaczenie

I w przypadku baterii kuchennych nie jest to żart. Wybierając armaturę kuchenną stojącą warto zwrócić uwagę na przestrzeń, którą ma ona dopełniać. Jeśli zlewozmywak znajduje się przy oknie, wybierzmy baterię niższą, która ułatwi nam jego otwarcie np. z serii Corso z wylewką obrotową.

bateria kuchenna invena daysi

Kiedy jednak przestrzeń nas nie ogranicza nad zlewozmywakiem może zatriumfować niezwykle ostatnio modna Corso z wylewką typu L. Dostępna w czterech kolorach: chromu, ecri, czarnym oraz inoxie sprawdzi się w niejednej kuchni. Dzięki temu, że jest wysoka mycie dużych elementów stanie się dziecinnie proste. Jeśli okaże się zbyt wysoka, opcją pośrednią będzie o kilka centymetrów niższy Dokos z systemem szybkiego montażu.

Ekologia i oszczędność

To kolejny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę.

Zastosowany w baterii perlator nie tylko napowietrza wodę i sprawia, że staje się delikatnie mleczna, ale odpowiada również za jej przepływ. Jeśli więc stawiamy na ekologię i tym samym oszczędność, poleciłabym baterie z serii: Verso lub Merida EXE, w których zastosowane przez nas perlatory znacznie zmniejszają zużycie wody” – mówi Monika Wojdak, Product Manager Invena S.A.

bateria kuchenna invena VERSObateria kuchenna invena rotonda

Wybór baterii kuchennej z szerokiego wachlarza możliwości może być niezwykle prosty jeśli tylko postawimy na cechy, które są dla nas istotne. Dowiedz się więcej na: www.baterielazienkowe.pl

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii