Kabina prysznicowa może być dla każdego, ale pod warunkiem, że wiesz, jak ją wybrać
Kabina prysznicowa może być dla każdego, ale pod warunkiem, że wiesz, jak ją wybrać

Prysznic czy wanna? Okazuje się, że to jeden z najważniejszych dylematów podczas urządzania łazienki. Prysznic jest praktyczny, świetnie sprawdzi się przede wszystkim w małym pomieszczeniu. Musi jedynie być odpowiednio dobrany i dopasowany do łazienki oraz potrzeb domowników, dlatego też przed kupnem warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które ułatwią wybór kabiny prysznicowej.

Plusy kabiny prysznicowej

Za zakupem kabiny prysznicowej przemawia przede wszystkim wygoda oraz spora oszczędność. Przy małych pomieszczeniach bardzo ważne jest, żeby prysznic był praktyczny, łatwy w montażu i zajmował jak najmniej przestrzeni. Idealna kabina prysznicowa powinna też pasować do wnętrza i wystroju łazienki, więc wybór powinien być dobrze przemyślany. Na co warto zwrócić uwagę, aby dostać najkorzystniejszą opcję dla siebie?

Wielkość pomieszczenia

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze kabiny jest wielkość łazienki. W mniejszych wnętrzach najlepiej sprawdzą się kabiny narożne, które zajmują niewiele miejsca, zachowując przestronność i dając możliwość ciekawej aranżacji. Dodatkowo są łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Szukając najlepszego modelu, należy szczególną uwagę zwrócić na rozmiar podstawy i wysokość.

Za optymalną uważa się kabinę prysznicową o wymiarach 90×90 cm lub przy mniejszej ilości miejsca kabinę prysznicową 80×80 cm. Wielu producentów ma w ofercie kabiny o nieregularnych wymiarach, dostępna jest np. kabina prysznicowa 80×100. Przed wyborem kabiny należy zastanowić się, w jakim miejscu chcemy ją postawić i jak dużą przestrzeń łazienki możemy na to przeznaczyć. Sporo miejsca w łazience pozwoli zaoszczędzić opcja wnękowa. Ciekawym rozwiązaniem może być tzw. parawan wannowy lub kabina wannowa, będąca połączeniem wanny i prysznica. W dużych łazienkach świetnie sprawdzi się kabina wolnostojąca.

Wygoda i komfort

Przy wyborze najlepszego rozwiązania do naszej łazienki pod uwagę należy brać także komfort użytkowania. Rozmiar kabiny i jej szerokość musi zapewnić pełną swobodę ruchu podczas kąpieli. Wybierając prysznic, warto zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwi, aby był on wygodny, nie zajmował zbyt wiele przestrzeni i nie kolidował z innymi elementami łazienki. Prysznic powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, które pozwolą na wygodne użytkowanie i zapewnią trwałość kabiny.

Wystrój łazienki

Niezależnie od kształtu czy rozmiaru kabiny, istotny jest oczywiście jej wygląd. Powinien pasować do wystroju i stylistyki łazienki oraz odpowiadać naszym indywidualnym preferencjom. Warto zwrócić uwagę na detale i szczegóły wykończenia kabiny. Przykładowo kabina prysznicowa 90×90 od KOŁO wykonana jest z eleganckiego szkła hartowanego z powłoką Reflex i profilami ze srebrnym połyskiem, przez co będzie nowoczesnym i eleganckim dodatkiem każdej łazienki.

Potrzeby domowników

Wybierając kabinę, warto wziąć pod uwagę potrzeby jej użytkowników i sprawdzić, czy np. nie posiada dodatkowych rozwiązań, z których i tak nie będziemy korzystać. Warto się nimi zainteresować, bo mają one ogromny wpływ na komfort użytkowania, np. na łatwość utrzymania kabiny w czystości. Dodatkowe możliwości wpływają też na cenę kabiny, jej wielkość czy sposób konstrukcji, dlatego lepiej jest od razu wyeliminować te elementy, które nie są nam potrzebne.

Na koniec warto pamiętać:

  • Nawet jeśli planujemy kupić kabinę przez internet, najpierw warto zobaczyć wybrany model na żywo.
  • Idealna kabina prysznicowa powinna być nie tylko ładna i dopasowana do wystroju pomieszczenia oraz jego wielkości, ale również funkcjonalna i zapewniająca łatwe utrzymanie w czystości.
  • Jeśli łazienka jest bardzo mała lub ma nietypowe wymiary, warto zdecydować się na prysznic na zamówienie, dostosowany idealnie do naszego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here