Jakie drzwi do sypialni będą najlepsze?

Wybierając drzwi do sypialni pod uwagę bierzemy nie tylko kolor, wzór ale także ich walory użytkowe. Zatem, na co zwrócić uwagę wybierając drzwi do sypialni?

Wybór drzwi do pokoju, w którym odpoczywamy jest istotny dla naszego komfortu. Zastanówmy się zatem, czego oczekujemy – ciszy, zaciemnienia czy może tylko rozwiązania, które pozwoli zamknąć sypialnię, kiedy łóżko jest niepościelone. Nie ma tu ograniczeń technicznych, więc jedynym hamulcem jest wyobraźnia i cena, którą jesteśmy w stanie zapłacić.

Sypialnia w pełni zaciemniona

Jeśli zależy nam, aby całkowicie odciąć sypialnię od wszelkich bodźców warto zdecydować się na drzwi pełne. Zyskujemy w ten sposób ciszę oraz organiczenia wpadającego do sypialni światła. Jeśli dodatkowo zamontujemy w sypialni roletę całkowicie zaciemniającą to stworzymy pomieszczenie, w którym będzie można odpocząć nawet w środku dnia.

Bez niepotrzebnych podziałów

Jeśli zapewnienie intymności w sypialni nie jest naszym priorytetem to, możemy zdecydować się na zakup drzwi szklanych lub przeszklonych. Takie drzwi tylko symbolicznie oddzielają sypialnię od reszty pomieszczeń, dlatego warto w takie sytuacji postawić na drzwi dekoracyjne. Świetnym wyborem mogą być drzwi z wąskimi szklanymi wstawkami, które wyglądają zarówno efektownie, ale nie zdradzają, co dzieje się po drugiej stronie drzwi.

Zobacz także  Klimatyczne oświetlenie sypialni z kolekcjami lamp marki Nowodvorski Lighting

Drzwi eleganckie i funkcjonalne

Czasami w niedużych mieszkaniach zdarza się, że sypialnia jest ciasna i nieustawna. Bywa, że wydzielona kosztem innego pomieszczenia. Mimo trudności aranżacyjnych sypialnia potrzebuje zamknięcia. Idealne w takich przypadkach będą drzwi przesuwne – naścienne lub chowane w ścianę. Nie zajmują one tak dużo powierzchni jak tradycyjne drzwo rozwierane. Ciekawym rozwiązaniem moga być także drzwi łamane. Dzielą się one na dwie symetryczne części, które po otwarciu zajmują niewiele miejsce. Jedynym mankamentem jest niższa izolacja akustyczna pomieszczenia, a co w przypadku sypialni ma istotne znaczenie.

Jakie drzwi do sypialni będą najlepsze? fot.: Beth Dotolo

Jakie drzwi do sypialni będą najlepsze? fot.: Dan Nelson

Jakie drzwi do sypialni będą najlepsze? fot.: Invado

3 KOMENTARZE

  1. Adrian

    podobają mi się te drzwi przesuwane na ścianę, super pomysł do wnętrz w których brakuje miejsca

  2. Martyna

    Dla mnie wyłącznie pełne, nie jestem wielbicielką przeszkleń. Fajne drzwi udało mi się znaleźć w Kon-Trade.

  3. Sylwia

    Ja bardzo lubię białe drzwi, ale oczywiście wszystko musi współgrać ze sobą, wiec zależy jakie mamy wnętrze. W ArtCore jets całkiem spory wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here