sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaAkcesoria i dekoracjeJak udekorować stół na wigilię i Boże Narodzenie?

Jak udekorować stół na wigilię i Boże Narodzenie?

Stół jest bardzo ważnym elementem świąt Bożego Narodzenia. Mowa zarówno o dekoracjach, jak i miejscu, przy którym spotykamy się z bliskimi. Warto więc zatroszczyć się o to, aby prezentował się on okazale, a przy tym mieć na uwadze fakt, że gościom musi być przy nim po prostu wygodnie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przystrajając świąteczny stół.

Świąteczny stół potrzebuje odpowiedniej oprawy

stół na boże narodzenie
countryliving.com

Święta Bożego Narodzenia, to blask świec i choinkowych światełek. To magia, która nie potrzebuje przepychu, żeby chwycić za serce i sprawić, że czas spędzony z rodziną będzie piękny i da nam energię na cały nadchodzący rok. Niemniej jednak, warto jest zatroszczyć się o odpowiednie dekoracje, żeby podkreślić wyjątkowość chwili i ogólnie czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia.

dekoracje bożonarodzeniowe
countryliving.com

Dekoracje bożonarodzeniowe nie muszą mieć wcale motywu choinek czy mikołajów i być rozstawione po całym mieszkaniu. Często mniej znaczy więcej, więc kwestia ilości dodatków jest już naszą indywidualną sprawą. Niemniej, powinna nam przyświecać zasada: czasem łatwo osiągnąć efekt kiczu, więc zachowajmy umiar.

Jak udekorować stół na wigilię, czyli dbamy o uroczysty nastrój

jak udekorować stół na wigilię inspiracje
The Diy Mommy

Dekoracja świątecznego stołu powinna oddawać uroczysty charakter chwili. Domownicy i zaproszeni goście powinni czuć, że okazja, która sprawiła, że razem zasiądą, jest wyjątkowa. Na początku przemyślmy kolorystykę dekoracji i zwróćmy uwagę na szczegóły. Mowa o kształcie talerzy czy porcelanie, sztućcach, serwetkach, a także szklankach, bądź kieliszkach.

dekoracje świąteczne stołu
homeiswheretheboatis.net

Kolejny krok, to kolor dekoracji bożonarodzeniowych. Możemy postawić zarówno na kontrasty, jak i jednolite zestawienie. Doskonale sprawdzi się więc nieśmiertelna czerwień zestawiona z zielenią. Niemniej okazale prezentować się będzie biel, srebro, złoto, a nawet ciemne tonacje, które w tym sezonie są szalenie modne. Zwłaszcza granaty, szafirowy błękit, a także szmaragdowa zieleń. Bardzo ważne jest to, żeby kolorystyka stołu była po prostu spójna.

Dekoracja świątecznego stołu – czasem mniej znaczy więcej

dekoracja stołu na wigilię
countryliving.com

Świąteczny stół można udekorować na wiele sposobów. Często wystarczy zaledwie delikatny akcent w postaci np. gałązki, żeby uzyskać przysłowiowy efekt wow i nadać chwili wytwornej elegancji. Bez względu na to, jaki kolor będzie na nim dominował i na jaką zastawę postawimy musimy pamiętać o tym, żeby goście czuli się przy nim po prostu wygodnie.

dekoracja boże narodzenie
countryliving.com

Zachowajmy więc odpowiednie odstępy między poszczególnymi nakryciami. Postarajmy się o to, aby każdy się widział. Nie dopuszczajmy do sytuacji w której stroiki czy świece zasłaniają nam osobę, która siedzi na przeciwko. To jest nie tylko niekomfortowe, co po prostu także nieeleganckie. Jak udekorować stół na wigilię? Po prostu…wygodnie i elegancko. Ot, cały przepis na sukces.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii