piątek, 10 lutego, 2023
Strona głównaEksperciEleganckie schody na poddasze i antresolę – jak je zaaranżować?

Eleganckie schody na poddasze i antresolę – jak je zaaranżować?

Prowadzące na antresolę czy poddasze schody powinny wtapiać się w tło wnętrza, będąc jego subtelnym, nienarzucającym się wypełnieniem. Sprawdź, jakie konstrukcje będą wyjątkowo pięknie wyglądać, szczególnie w eleganckich domach i mieszkaniach, w których stawia się na unikatowe rozwiązania i nowatorskie pomysły.

We wnętrzach, w których styl i elegancja znajdują się na pierwszym planie, modelami schodów prowadzącymi na antresolę czy poddasze, które można polecić w sposób szczególny, są schody spiralne, samonośne zabiegowe oraz oparte na konstrukcji centralnej. Ciekawą alternatywą mogą być także schody kacze. Na które się zdecydować? Tu trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik – wielkość pomieszczenia. Niezależnie bowiem od tego, jak eleganckie jest nasze wnętrze, to, jakie schody w nim zaaranżujemy – o jakiej konstrukcji i materiałach wykończeniowych – zależy właśnie od możliwości, jaką daje nam przestrzeń domu czy mieszkania.

• Gdy metraż domu jest niewielki, swoją uwagę warto zwrócić na bardzo oryginalną konstrukcję, jaką są schody kacze
• Gdy zależy nam, aby schody umieszczone były w niewielkim, wyznaczonym polu, wtedy świetnym pomysłem będą schody spiralne o pięknej, strzelistej formie
• Gdy chcemy, aby schody zainstalowane były pod ścianą, wtedy sprawdzą się modele samonośne zabiegowe, które montowane są w unikalny sposób, tj. nie tylko do ściany, ale także z wykorzystaniem oryginalnych poręczy
• Szukając schodów, które mogą wchodzić do salonu, warto zainteresować się modelami jednobelkowymi opartymi na konstrukcji centralnej

Jak wyglądają eleganckie schody, które mają prowadzić na antresolę czy poddasze?

Po pierwsze – schody kacze

Niewątpliwą zaletą schodów kaczych jest to, że zajmują niewiele miejsca. Są też bardzo oryginalne. Ich najbardziej charakterystycznym elementem są stopnie, których szerokość wynosi od 55 do 80 cm, a wysokość 21-24 cm. Stopnie te są specjalnie wyprofilowane, wycinane naprzemiennie, przez co schody są ustawione niemalże w pionie. Dodajmy, że modele kacze, ze względu na swoją specyficzną konstrukcję, nie są często spotykane w domach. Zainstalowane i prowadzące na poddasze czy antresolę będą więc wyjątkowo designerskim i unikatowym elementem wykończenia eleganckiej przestrzeni.

schody na poddasze
Rintal

Po drugie – schody spiralne

Schody spiralne poleca się szczególnie do niewielkich, dwupoziomowych apartamentów czy nowoczesnych loftów. Płynne, strzeliste linie, które opierają się na konstrukcji pionowej sprawiają, że pomieszczenie, w którym są zainstalowane, nie traci na metrażu, zyskując za to bardzo szykowny, zaskakujący design. Schody spiralne, choć angażują relatywnie mniej przestrzeni w stosunku do swoich tradycyjnych odpowiedników, są bardzo funkcjonalne, a przy tym niezwykle eleganckie.

schody na poddasze i antresole
Rintal

Po trzecie – schody samonośne zabiegowe

Schody, których konstrukcja z jednej strony opiera się na metalowych, montowanych w ścianie trzpieniach, z drugiej – na balustradzie mającej formę subtelnych, metalowych prętów podwieszanych do sufitu czy stropu, to propozycja, która stanowi kwintesencję tego, czym ma być elegancja. Taka unikalna forma wykończenia wnętrza świetnie prezentuje się w minimalistycznych domach czy nowoczesnych loftach, w których skromność nabiera bardziej wyrafinowanego charakteru.

schody na antresole
Rintal

Po czwarte – schody jednobelkowe

Pięknym pomysłem na eleganckie schody prowadzące na antresolę czy poddasze są także schody jednobelkowe oparte na konstrukcji centralnej. Wyposażone w jedną, osiowo umieszczoną belkę, stanowiącą konstrukcję nośną dla stopni, dają wrażenie lekkości, idealnie wpasowując się w małe i wysokie pomieszczenia.

schody jednobelkowe
Rintal

Schody w nowoczesnych wnętrzach muszą być niebanalne i wyróżniać się interesującą konstrukcją czy materiałami wykończeniowymi. Nawet jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, wybór jaki stawiają przed nami projektanci w sposób zdecydowany pozwala na dobór modeli idealnie wpasowujących się w każdą przestrzeń.

Andrzej Zbąskihttps://www.rintal.pl/
Firma Rintal powstała w 1974 roku i od ponad 40 lat jest wiodącym producentem schodów do wnętrz zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii