modne drewno na ścianie w salonie
decoist.com

Drewno jest idealnym i plastycznym materiałem, który zastosowany na ścianie da nam niesamowity efekt aranżacyjny. W takim zestawieniu nie ma mowy o nudzie, a raczej nowoczesności i elegancji w jednym. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok rozwiązanie to zyskuje nowych amatorów. 

Drewno to materiał ponadczasowy, klasyczny, elegancki i co najważniejsze odnajduje się w wielu stylach. Współczesne ściany nabierają dzisiaj zupełnie innego charakteru – w niczym nie przypominają tych sprzed kilkunastu lat. Są bardziej nowoczesne i lekkie, dlatego drewno sprawdzi się na nich idealnie.

drewno na ścianie w salonie modne rozwiązania
digsdigs.com

Drewno na ścianie w salonie – na co postawić?

drewno na ścianie w salonie jakie zastosować
digsdigs.com
drewno na ścianie w salonie jak je zamontować
digsdigs.com

Drewno na ścianie przez wielu kojarzy się z boazerią, nieciekawej urody deskami, absolutnym must have minionej epoki. Była ona królową kuchni i przedpokoju PRL-u, jednak teraz musi ustąpić miejsca bardziej nowoczesnemu designowi.

ciemne drewno na ścianie w salonie
digsdigs.com

Obecnie architekci nie odżegnują się od niej, nadając jej świeżości i lekkości. Teraz stawiają na nią w wersji szerszych desek, które można również układać w poziomie. Lakier zastępują oleje i bejce. We wnętrzach utrzymanych w skandynawskim stylu prym wiodą natomiast boazerie bielone.

drewno na ścianie w salonie moda
digsdigs.com
drewno na ścianie w salonie montowanie
digsdigs.com

Kolejne rozwiązanie, które można wykorzystać w tworzeniu drewnianej ściany jest okładzina fornirowa. Fornir, jak o cieniutka warstwa drewna doskonale przykleja się na płytę MDF. Świetne rozwiązanie dla dużych przestrzeni. To materiał bardzo plastyczny. Okładzina fornirowa doskonale sprawdzi się, kiedy będziemy potrzebowali wydzielić strefy w naszym salonie.

drewno na ścianie w salonie modne aranżacje
digsdigs.com

Panele dekoracyjne, to kolejna opcja dzięki której drewno zagości na naszej salonowej ścianie. Jeśli postawimy na wielowarstwowe, możemy mieć pewność, że nie dostanie się do nich wilgoć. Cechuje je również bardzo dobra wytrzymałość mechaniczna, a ponadto występują w wielu grubościach, a także rozmiarach. Także do wyboru, do koloru.

Drewno na ścianie w salonie – nadaj wnętrzu charakteru

drewno na ścianie w salonie skandynawski wystrój
digsdigs.com

Drewno układane na ścianach przybiera obecnie różne formy. Często są to deski, drewniane panele ścienne czy płyty wiórowe. Niektóre są idealnie wykończone, lakierowane inne wręcz przeciwnie – wykończone niechlujnie, tak aby sprawiały wrażenie że mają już co najmniej kilkanaście lat. Bardzo istotne jest to, że drewniane ściany doskonale sprawdzą się w różnych aranżacjach – od skandynawskich, po nowoczesne, rustykalne czy nawet loftowe. Z jego zastosowaniem salon stanie się nie tylko bardzo przytulny, ale ma szansę także stać się wizytówką naszego mieszkania.

drewno na ścianie w salonie skandynawia
digsdigs.com
 Drewno na ścianie
 Drewno na ścianie drewniana ściana
jaka ściana w salonie
drewniana ściana w salonie jak ją urządzić drewniana ściana w salonie ciekawe inspiracje
drewniana ściana w salonie jak ją wykonać drewniana ściana w salonie montaż
Drewno na ścianie w pokoju dziennym
Drewno na ścianie jak zamontować

 

3 KOMENTARZE

  1. ewa

    ciekawa alternatywa dla starej poczciwej boazerii, takie drewno na ścianie

  2. marcin

    Fajny pomysł z tymi plasterkami pnia na ścianie. Nie wiem tylko ile podobałaby mi się taka ściana. Dość specyficzna jest.

  3. Ekspert WMB

    Drewno na ścianie jest bardzo ciekawą dekoracją, zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach (co widac na zdjęciach) Czasami warto pomyśleć o jakiś innych dekoracjach. Sztukateria idealnie komponuje się z drewnem. Na przykład miedzy pasami paneli dekoracyjnych 3D, przestrzeń z drewna. Albo między drewnem ramy stworzone z listew ściennych, a w nich obrazy, lustro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here