modne mieszkanie na wynajem
printawallpaper.com

Urządzając mieszkanie pod wynajem, warto przemyśleć kilka spraw. Powinno być ono nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. Przyjazna przestrzeń będzie z pewnością czynnikiem, który przyciągnie najemcę oraz sprawi, że zostanie w mieszkaniu na dłużej.

Świetna lokalizacja nieruchomości to nie wszystko. Kiepski stan techniczny pomieszczeń, stare meble oraz mało praktyczne rozwiązania aranżacyjne nie gwarantują popytu i dobrej ceny za wynajem.

Mieszkanie na wynajem – porządne podłogi

mieszkanie na wynajem podloga
stollerfloors.com

To ten element wyposażenia mieszkania, na którym absolutnie nie powinno się oszczędzać. Lokatorzy, którzy najmą lokum, prawdopodobnie będą chodzić po podłodze w butach (np. damskich szpilkach), a przesuwając meble niekoniecznie zwrócą uwagę, by podłogi nie zarysować. Dlatego tak ważne jest, aby w tym wypadku postawić na jakość. Dobrym pomysłem jest zakup paneli o wysokiej klasie ścieralności – tu akurat warto więcej zainwestować, gdyż jest to wydatek na lata.

Mieszkanie na wynajem – funkcjonalne meble

mieszkanie na wynajem jakie meble
mocka.co.nz

Czyli takie, które ucieszą lokatora na dłużej i będą wygodne w użytkowaniu, Solidne łóżko z dobrym materacem to podstawa. Nic tak nie zniechęci najemcę, jak zbyt twardy lub za bardzo miękki materac, na którym nie będzie się wysypiać. Dlatego i w tym zakresie warto postawić na jakość – to również wydatek na lata.
Jeśli mieszkanie jest niewielkie, warto pomyśleć o meblach lekkich, niewielkich. Jeśli chcesz zaoszczędzić na montażu, kup te, do samodzielnego składania. Dobrze, jeśli będą one w jasnych, optymistycznych kolorach – w takiej przestrzeni człowiek lepiej funkcjonuje.

Mieszkanie na wynajem – ściany

mieszkanie na wynajem jakie ściany
furlenco.com

Jeśli budżet na aranżację mieszkania jest ograniczony, nie warto inwestować w drogie tapety. Ściany najlepiej pomalować zmywalną farbą w stonowanych, uniwersalnych kolorach. W razie zmiany lokatora, ściany łatwo będzie przemalować, dlatego tutaj warto postawić na proste rozwiązania.

Mieszkanie na wynajem  – sprzęt AGD

mieszkanie na wynajem agd
rednewswire.com

W dzisiejszych czasach nikt chyba nie wyobraża sobie życia bez lodówki. Dlatego kuchnia mieszkania pod wynajem musi być w nią wyposażona. To samo dotyczy kuchenki i piekarnika. Każdy dodatkowy sprzęt typu pralka czy zmywarka podniesie atrakcyjność (i cenę) wynajmu mieszkania. Miłym gestem będzie zakup odkurzacza czy czajnika elektrycznego, choć kwestię tę można przedyskutować z lokatorem – część z nich posiada sprzęt tego typu.

Mieszkanie na wynajem – dodatki

dodatki do mieszkania na wynajem
printawallpaper.com

Warto zakupić tylko te podstawowe. Do nich z pewnością będzie należeć szczotka do wc, uchwyt na papier papierowy czy kosz na śmieci. Przytulności pomieszczeniom dodadzą również zasłony, kwestię firanek można pozostawić lokatorowi. Ścian nie warto zaśmiecać nadmierną ilością ozdób typu obrazki, napisy itp. – nie każdy ma taki sam gust: to co podoba się wynajmującemu, niekoniecznie spodoba się najemcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here