Dobry sen w sypialni idealnej. To ważne, bo śpimy w sumie 20 latDobry sen w sypialni idealnej. To ważne, bo śpimy w sumie 20 lat

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Przeciętny człowiek przesypia mniej więcej 1/3 swojego życia czyli około 20 lat. Sen to czas, kiedy nasz organizm regeneruje się po intensywnym dniu i zbiera siły na kolejny. Dobry sen wspomaga efektywne funkcjonowanie mózgu i wpływa pozytywnie na pamięć. A fakt, czy dobrze się wyśpimy, ma wpływ na to, jak będziemy funkcjonować w ciągu następnego dnia. Warto więc zadbać o to, aby spać w komfortowych warunkach.

Sypialnia idealna – czyli jaka?

To miejsce, w którym wszystko powinno być podporządkowane naszemu komfortowi i wygodzie. Ważne więc, by było tam przytulnie.

Już na etapie projektowania warto zastanowić się, czy pomieszczenie, w którym chcemy urządzić naszą sypialnię jest wystarczająco oddalone od kuchni lub salonu, tak aby dobiegające stamtąd ewentualne hałasy nie zakłócały nam snu.

W wyciszeniu sypialni mogą pomóc tkaniny (jak dywany, zasłony czy kotary bądź rolety) lub miękkie panele ścienne Fluffo, które poprawiają akustykę pomieszczenia. Są wyprodukowane z pochłaniającej dźwięk gęstej pianki pokrytej miłym w dotyku, przypominającym aksamit, meszkiem.

Zobacz także  Kwitnąca sypialnia – barwne propozycje od marki Eurofirany

Wygodna i stylowa sypialnia idealna - jak ją zaprojektować?

Wystrój do snu

Ważne, aby sypialnia nie była przeładowana sprzętami i bibelotami, im mniej ich będzie, tym lepiej. Jeśli jednak nie odpowiada nam styl ascetyczny, pobawmy się dekorowaniem tego wnętrza, aby nadać mu przytulny klimat. Panele Fluffo 3D sprawdzą się tu znakomicie, różnorodność kształtów do wyboru zadowoli najbardziej wymagającego projektanta. Całości dopełnią pledy lub narzuty o ciekawej fakturze, lampy o rozproszonym świetle czy puszyste poduszki.

Jak zaprojektować idealną sypialnię?

 

Dobrym rozwiązaniem będzie również wygodny zagłówek łóżka, na którym z przyjemnością oprzemy głowę, zwłaszcza jeśli mamy zwyczaj często czytać w łóżku, bądź oglądać telewizję. Funkcję takiego zagłówka spełnić mogą również miękkie panele Fluffo. Można je też wykorzystać jako element chroniący przed chłodem ściany, wzdłuż której jesteśmy zmuszeni ustawić łóżko, gdy brak wystarczającej przestrzeni w sypialni.

Świat kolorów w sypialni

Nie bez znaczenia w idealnej sypialni jest kolorystyka. Odpowiednio dobrane kolory wpływają na nasze zdrowie, emocje i samopoczucie, są w stanie nas pobudzić lub wyciszyć. A jednak zbyt często w sypialniach ograniczamy się do pastelowego beżu lub do nieśmiertelnej bieli. Co ciekawe, nie są to wcale kolory najkorzystniejsze do sypialni.

Zobacz także  Poduszka, wałek, a może płasko pod głową?

Te, które uspokajają, sprzyjają odpoczynkowi i wyciszeniu, łagodzą stres i pomagają zasnąć to raczej zielenie, odcienie niebieskiego, różu bądź delikatnego wrzosu.

W palecie barw paneli Fluffo, liczącej 52 kolory, bez problemu znajdziemy odpowiadające nam odcienie, z których stworzymy barwne aranżacje idealne do sypialni. Pomogą one wyciszyć ciało i umysł oraz zapewnią dobry sen i spokojną noc.

Kolorowa sypialnia idealna - jak ją zaprojektować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here