piątek, 31 marca, 2023
Strona głównaPoradyWybór dewelopera – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Wybór dewelopera – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Zakup nieruchomości to zawsze poważna inwestycja, niezależnie od tego czy decydujemy się na mieszkanie w bloku, czy też dom jednorodzinny. Decyzja powinna być dobrze przemyślana i poprzedzona odpowiednim researchem, nie tylko na temat lokalizacji, metrażu czy rozkładu pomieszczeń w lokalu. Zasada ta szczególnie dotyczy wyboru dewelopera, który powinien wyróżniać się nieposzlakowaną opinią i być gwarancją bezpieczeństwa naszej inwestycji. Zatem jak wybrać dobrego dewelopera? Podpowiadamy!

Czym zajmuje się deweloper?

Deweloperem nazywamy osobę lub podmiot, który zawodowo zajmuje się inwestycją w nieruchomości budowlane oraz ich realizacją. Dobry deweloper to taki, który nie tylko potrafi zagospodarować niezabudowane lub niedostatecznie wykorzystywane grunty bądź budynki i przekształcić je w nowoczesne osiedla mieszkalne czy obiekty handlowe, ale przede wszystkim dysponuje szeroką wiedzą dotyczącą przepisów budowlanych i wszelkich wymogów niezbędnych do przeprowadzenia legalnej i dochodowej inwestycji.

Cechy dobrego dewelopera

Podpisując umowę z deweloperem często zawierzamy mu oszczędności swojego życia, dlatego też przed wyborem konkretnego inwestora budowlanego warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii świadczących o jego wiarygodności, rzetelności i jakości pracy.

Dobry deweloper – wiarygodność finansowa

Przy wyborze konkretnego dewelopera warto sprawdzić, czy jego płynność finansowa nie pozostawia żadnych wątpliwości. Bezpieczeństwo transakcji przede wszystkim, ponieważ szansa na odzyskanie pełnej puli zainwestowanych pieniędzy w przypadku bankructwa dewelopera jest raczej znikoma. Kupno nieruchomości zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, jednak warto zrobić wszystko, aby skutecznie je zminimalizować. Niewiele osób wie, że więksi gracze na rynku deweloperskim nawiązują współpracę z dużymi bankami, co tej można rozpatrywać w kategoriach wiarygodnego zabezpieczenia finansowego, zarówno dla dewelopera, jak i prywatnych inwestorów.

Dobry deweloper – wieloletnie doświadczenie w branży

Nic tak nie wzbogaca CV firm deweloperskich jak wiele lat doświadczenia w branży, która bywa okrutna i szybko weryfikuje umiejętności biznesowe. Dlatego też deweloper, który może pochwalić się setkami zrealizowanych inwestycji, długofalową współpracą z najlepszymi dostawcami materiałów, firmami budowlano-remontowymi, jak również zdolnymi architektami to deweloper, któremu możemy zaufać.

Dobry deweloper – stawia jasne warunki

Wiarygodność dewelopera wbrew pozorom można dość łatwo sprawdzić. Jeśli inwestor niechętnie dzieli się ze szczegółami realizacji projektu bądź też notorycznie omija tematy związane z warunkami współpracy, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z nieuczciwymi praktykami. Dobry deweloper to taki, który od samego początku stawia jasne warunki współpracy, rzeczowo odpowiada na pytania i potrafi wytłumaczyć każdy zapis w umowie.

Dobry deweloper – pozytywne opinie wśród klientów

Każdy deweloper reklamuje swoje usługi jako najlepsze na rynku, jednak nasze wysokie oczekiwania często zderzają się z ponurą rzeczywistością. Dlatego też przed wyborem developera warto sprawdzić opinie na jego temat wśród klientów. Im więcej z nich to szczęśliwi posiadacze swoich wymarzonych mieszkań czy domów na przedmieściach, tym większa szansa na bezpieczną inwestycję. Często istnieje również zależność między obszarem działalności dewelopera a jego reputacją, dlatego też większym zaufaniem cieszą się usługi przedsiębiorców w większych miastach niż w mniejszych miejscowościach.

Dobry deweloper – terminowość

Budowa apartamentowców czy osiedli domków jednorodzinnych to ogromne przedsięwzięcie, które narażone jest na opóźnienia w harmonogramach prac budowlanych czy wykończeniowych, a co za tym idzie, odroczeniem momentu ukończenia inwestycji. Dobry deweloper potrafi jednak zapanować nad postępem prac i zwiększyć prawdopodobieństwo dotrzymania terminów, w czym często pomagają mu nowoczesne systemy planowania.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii