wiosenne inspiracje salonowe
ikea
Wiosna jest idealnym momentem do tego, aby wprowadzić do salonu nutkę świeżości oraz lekkości. Sprawdźcie, jak niedrogim kosztem można wprowadzić aranżacyjne zamieszanie do wnętrza, które sprawi, że poczujemy klimat pt. „Wiosna, ach to TY!”.

Wiosenne aranżacje – postaw na zasłony i dodatki

wiosenne zaslony

Ciężkie i ciemne zasłony, które najczęściej zdobią okna w sezonie jesienno-zimowym czym prędzej należy uprać i włożyć do czeluści szafy. Teraz czas na jasne barwy oraz lekkie tkaniny. Nie bójcie się zarówno zdecydowanych odcieni, jak i delikatnych pasteli. Oba te warianty wprowadzą nutkę pozytywnej energii rozświetlając wnętrze. Warto także postawić na motywy.
poduszkiNie bez znaczenia pozostaje lekkość materiałów. Dzięki nim wpuścicie do salonu więcej światła.
wiosenny salon
Bardzo ważne są także różnego rodzaju dodatki – świeczniki, ramki, obrazki. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście też stworzyli jakieś samodzielnie.

Wiosenne aranżacje – czas na kwiaty

Rozpoczyna się sezon na piękne i pachnące hiacynty, żonkile oraz tulipany. Koniecznie trzeba to wykorzystać. Wprowadzenie na salony wszelkich kompozycji kwiatowych – czy to w doniczkach czy też kwiaty ciętych w wazonach jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Będą one nie tylko pięknie wyglądać, ale też stworzą we wnętrzu niezwykle pozytywną atmosferę.

wiosenne-dekoracje-wnetrza2

salon wiosne

wiosenne-dekoracje-wnetrza22

wiosenne-dekoracje-wnetrza

wiosenne dekoracje domu

Kwiatowe motywy, to także must have w tkaninach. Wpuście do domu wiosnę kładąc na stół kwiecisty bieżnik czy też powlekając poduszki, które zdobią rośliny. Pamiętajcie jednak o tym, aby wybrać kolor przewodni. W innym przypadku, możecie osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego, czyli – duet pstrokacizny z chaosem.

poduszki w kwiaty

Wiosenne aranżacje – czas na zmianę koloru ścian

Nie musicie malować wszystkich ścian, chociaż wiadomo, czasem to warunek konieczny. Jeśli jednak nie jesteście w takiej sytuacji, może postawcie na odświeżenie jednej z nich? Tutaj pełna dowolność – od jednolitej barwy, po wzory, a także tapety. Wszystko zależy, jaki efekt chcecie uzyskać.
tapeta wiosna
tapeta wiosna piekna
dekoracja wiosenna ściana
wiosna salon skandynawski
W przypadku malowania ścian stawiając na oddzielnie chłodne, sprawicie, że dodacie jej głębi. Jeśli natomiast wybierzecie jasne barwy, wówczas otrzymacie efekt jej „przybliżenia”. W przypadku tapet, warto wybrać te, które będą imitować obraz. Mowa np. o liściach, dżungli czy kolorowych ptakach.

Wiosenne aranżacje – lustra mają znaczenie

lustro w salonie

Chcecie optycznie powiększyć pomieszczenie, albo rozjaśnić je? Powieście na ścianie lustro. Niezwykle efektownie będzie ono prezentowało się np. naprzeciw żywych kwiatów, okna czy lampy. Koniecznie zadbajcie też o jego ramę. Biel będzie pasowała do wszystkiego, jednak możecie też pobawić się kolorami. W końcu…mamy wiosnę!
fot. główne: ikea, pozostałe: pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here