Designerskim zabiegom najczęściej poddawane są takie elementy wyposażenia łazienki jak armatura czy ceramika. Wanna najczęściej pozostaje w cieniu, choć – jak się okazuje – tu także producenci mogą zaproponować coś nowatorskiego.

 

 

Encuentro firmy Sealskin, to na pierwszy rzut oka wanna taka jak każda: biała, prosta, o klasycznej stylistyce. Trochę może zastanawiać jedynie, dlaczego jedna z jej dłuższych krawędzi jest nieco szersza niż pozostałe? Jak się okazuje, rant o szerokości 30 centymetrów pozwala zabudować wannę meblami, dzięki czemu może ona pełnić nie tylko rolę kąpielową, ale i przechowalniczą. Takie połączenie funkcji pozwala zoptymalizować miejsce w łazience, ponieważ w tym wypadku zbędne jest już stosowanie dodatkowych mebli w łazience.

#zdjecie0#Zabudowa meblowa, podobnie jak forma wanien Encuentro, jest prosta i nowoczesna. Tworzy ją moduł złożony z trzech szuflad w części środkowej i czterech półek (po dwie na każdą stronę). Meble dostępne są w trzech wersjach bieli: matowej, satynowej oraz na wysoki połysk.

Wanny Encuentro są też interesujące z technicznego punktu widzenia – posiadają unikalny system przelewowy, który wykorzystując zasadę naczyń połączonych, pozwala wyeliminować klasyczny otwór przelewowy. To zaś ma znaczenie estetyczne i funkcjonalne.

 

#zdjecie1#Kolejna wanna firmy Sealskin, Chezza, to królowa wygody. Aspektowi komfortu projektanci poświęcili maksimum uwagi, czego efektem jest ergonomiczne wyprofilowanie wanny. Oparcie naśladuje naturalne ułożenie ciała siedzącego człowieka, dzięki czemu idealnie podpiera plecy i okolicę lędźwiową, zapewniając komfortową pozycję podczas kąpieli. Wanna o wymiarach 185×90 cm jest także dość głęboka (48 cm), co również sprzyja relaksowi. Do tych wszystkich walorów dodać należy znakomitą estetykę – elegancka forma wanny Chezza świetnie sprawdzi się w każdej konfiguracji montażu: przyściennej, wolno stojącej i wpuszczanej w podłogę.

Retro to styl dla koneserów, wanna Epoca także. Piękna, stylizowana wanna Disegno Ceramica, osadzona na czterech mosiężnych lwich łapach wykonana została z ceramiki. To materiał niezwykły jeśli chodzi o urządzenie kąpielowe, lecz niewątpliwie dodający mu stylu i elegancji. Połysk ceramicznego szkliwa, szlachetny chłód powierzchni, wreszcie zaś naturalność materiału, to jego dodatkowe atuty. Wanna Epoca oferowana jest w dwóch kolorach: białym i czarnym, jej wymiary to:166 x 78 cm, pojemność ok.130 l.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here