wtorek, 11 czerwca, 2024
Strona głównaŁazienkaJak zaprojektować przestrzeń kabiny prysznicowej lub ścianę za wanną?

Jak zaprojektować przestrzeń kabiny prysznicowej lub ścianę za wanną?

Tubądzin, kolekcja Balance

Przestrzeń kąpielowa we współczesnych aranżacjach łazienkowych to najczęściej kabina prysznicowa bez brodzika lub też wanna wolno stojąca. Ten ważny fragment aranżacji łazienki można urządzić tak, by wyodrębniał się od reszty przestrzeni lub też minimalistycznie nie odznaczał od pozostałych elementów aranżacji. W jaki sposób zaprojektować strefę kąpielową w łazience? Sprawdzamy.

W przypadku przestrzeni kąpielowej z kabiną prysznicową dużo zależy od jej wielkości i kształtu. W trendach znajdują się obecnie geometryczne, proste kabiny bez brodzika, które prawie nie odróżniają się od reszty aranżacji. W większych przestrzeniach można pozwolić sobie na wannę, najlepiej wolno stojącą, a nawet stojącą w centralnym miejscu pomieszczenia (nie jak do tej pory pod jedną ze ścian). W tym wypadku modne są zarówno kanciaste geometryczne kształty, jak i opływowe formaty. Zobacz, jak zaaranżować przestrzeń wokół nich.

Kabina bezbrodzikowa – jednolita aranżacja

Aranżacja łazienki z kabiną prysznicową bez brodzika może wydawać się łatwiejsza niż w przypadku tradycyjnych pryszniców. Przestrzeń kąpielowa odgradzana jest najczęściej jedynie prostymi taflami szkła, użytkownik natrysku zyskuje więcej miejsca, a ułożenia płytek ściennych nie trzeba dostosowywać do elementów ceramicznych.

Jednym z pomysłów na aranżację tego fragmentu pomieszczenia jest wystrój minimalistyczny – w tej propozycji nie różnicuje się płytek ściennych w przestrzeni kąpielowej. Taka ascetyczna aranżacja może więc zostać wypełniona płytkami z jednej z nowych propozycji Tubądzin, a mianowicie kolekcji Balance lub House of Tones.

aran house of tones white str

Tubądzin, kolekcja House of Tones

Aranżacja łazienki – wydziel strefę kąpielową

Innym rozwiązaniem sprawdzającym się wokół strefy kąpielowej jest jej mocne wizualne wyodrębnienie. Można to zrobić za pomocą listew ściennych lub też wyznaczyć osobny pas ścienny, który zostanie pokryty płytkami lub dekorami w innym odcieniu.

W najnowszych aranżacjach łazienki proponowanych przez dekoratorów Tubądzin znajdują się dwie odrębne stylowo pomysły realizujące tę regułę. Pierwsza z nich to ascetyczne, industrialne wnętrze, w którym przestrzeń, przy której stoi wanna, została wydzielona jasnymi płytkami z kolekcji Organic Matt – w kontraście do użytych na pozostałych ścianach płytkach grafitowych.

Zupełnie odmienna jest zaś aranżacja z kolekcji Unit Plus – jaśniejsza, zachowana w ciepłej, słonecznej tonacji. W tej propozycji strefa prysznicowa została zaakcentowana wykorzystaniem dekorów ściennych inspirowanych podróżą do krajów śródziemnomorskich. Wszystkie pozostałe ściany (a także meble i wyposażenie łazienki!) zostało utrzymane w kolorze czystej bieli. W ten sposób już po wejściu do wnętrza wzrok użytkownika łazienki kieruje się w stronę strefy kąpielowej.

Tubądzin, kolekcja Organic Matt

Tubądzin, kolekcja Organic Matt

Tubądzin, kolekcja Unity Plus

Tubądzin, kolekcja Unity Plus

Projekty łazienek – delikatny akcent na strefę kabiny prysznicowej

Przestrzeń wokół kabiny prysznicowej lub wanny można także zaakcentować jedynie w delikatny, minimalistyczny sposób. Może to być wykorzystanie listew ściennych czy mozaik, które w subtelny sposób wyróżni strefę kąpielową. Zobacz, jak poradzili sobie z tym zadaniem dekoratorzy wnętrz Tubądzin, korzystając z płytek ściennych z kolekcji Serenity.

Tubądzin, kolekcja Serenity

Tubądzin, kolekcja Serenity

Jeszcze więcej inspirujących aranżacji łazienek przy wykorzystaniu nowych formatów płytek ściennych z kolekcji 33 × 90 znajdziesz na Tubądzin.pl.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii