Dekoria_ultraviolet
mat. prasowe

Najmodniejszym kolorem roku 2018 jest Ultra Violet – tak zadecydował Instytut Pantone . Zdaniem ekspertów ma on symbolizować nonkonformizm, indywidualność oraz kreatywność. Wprowadzenie tej barwy do wnętrza może się okazać niemałym zadaniem aranżacyjnym, jednak przy odrobinie zaangażowania i fantazji, możemy stworzyć w przestrzeni niemałe, atrakcyjne zamieszanie. Sprawdźcie, w jaki sposób. 

Instytut Pantone to znany na całym świecie autorytet w kwestii trendów kolorystycznych.
Już w 1963 roku jego założyciel Lawrence Herbert stworzył system identyfikowania szerokiej gamy kolorów. Ustandaryzowany proces łączenia barw i uporządkowany katalog próbek rozwiązał problemy wielu grafików oraz drukarzy. Od tego momentu Pantone rozwinęło swój system również dla innych branż, a sama firma stała się liderem w dziedzinie zestawiania barw.

Jeśli chcesz wprowadzić Ultra Violet do swojego wnętrza, ale nie jesteś pewna, jaką drogę wybrać – zerknij na nasze wskazówki. Dzięki nim zrobisz to bez problemu.

Mebel, który nada wnętrzu charakteru

Dekoria.pl, fotel Winchester Violet
mat. prasowe

Czasem jeden dodatek może zmienić charakter całego wnętrza. Nie inaczej jest w przypadku m.in. fotela, który będzie wyróżniał się na tle innych mebli. Wybierając go, kieruj się oczywiście przede wszystkim wygodą, ale nie bez znaczenia niech pozostanie design. Tutaj mowa oczywiście o jego barwie w odcieniu Ultra Violet. Strzałem w dziesiątkę będzie również dobór fioletowych krzeseł do kuchni lub jadalni.

Tkaniny mają znaczenie

Dekoria.pl, zasłony na szelkach, kolekcja tkanin Damasco
mat. prasowe

Wybierając tkaninę w kolorze Ultra Violet możesz zestawić ją  z czym chcesz i zastosować gdzie chcesz. Tutaj ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Można postawić na dodatki pt. obrus w jadalni lub salonie, czy poduszki w sypialni. Niemniej trafnym wyborem będzie także dekoracja okien w tymże odcieniu. W 2018 roku wykreuj to, co chcesz – zgodnie z filozofią Pantone.

Dodatki we wnętrzu – strzał w dziesiątkę

Dekoria.pl, podkładka Violet
mat. prasowe

Tym, którzy chcieliby trzymać rękę na pulsie trendów, ale preferują mniejsze zmiany, proponujemy wykorzystanie dodatków. W ten sposób bez sporych kosztów Twoje wnętrze przejdzie prawdziwą metamorfozę. W dobrze widocznym miejscu, np. tuż przy sofie, postaw wysoki wazon w kolorze odważnego fioletu. Włóż do niego cięte kwiaty w kolorze kremowym, a dekoracja będzie wyglądała wyjątkowo elegancko. Jeśli wolisz coś bardziej dyskretnego, wybierz fioletowe podkładki pod talerze. Sprawdzą się nie tylko w jadalni, gdzie ochronią blat stołu przed gorącymi naczyniami, ale również w salonie – możesz ustawić na nich świeczki.

na podstawie mat. prasowych dekoria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here