Styl tropikalny we wnętrzu
houzz.com

Od początku roku do wnętrz wkradał się motyw liści palm na printach w towarzystwie żywych monster. Trend ten powstał w opozycji do praktycznych, pełnych bieli skandynawskich wystrojów stanowiąc uzupełnienie mody na hodowanie dużej ilości żywych roślin wśród których na próżno szukać gatunków o mało charakterystycznych liściach. Jak prezentują się więc wnętrza utrzymane w stylu tropikalnym?

Styl tropikalny – królestwo energetycznych barw

Styl tropikalny w mieszkaniu

Tropikalne motywy są jednym z najmocniejszych trendów wnętrzarskich w tym roku. Styl tropikalny stanowi połączenie energetycznych barw, które przełamują monochromatycznie i jasno urządzone mieszkania. Tropikalne zielenie nie zapowiadają się na długotrwający trend, ponieważ ich obecność we wnętrzach pociągnęła za sobą już kolejne zmiany. Do łask wracają m.in. makramowe kwietniki, wzmacniając modę na złote dodatki czy zapraszając na salony ananasa.

Widoczna jest także tendencja do zastępowania sulent i kaktusów na rzecz spektakularnej monstery. Ta roślina o dużych, jakby ręcznie wyciętych liściach, może zastąpić we wnętrzu najbardziej wyrafinowaną ozdobę, a jej łatwo rozpoznawalne kształty to idealny motyw dekoracyjny wykorzystywany obecnie na wszystkich możliwych dodatkach.

Zobacz także  Garderoba – najlepsze pomysły na funkcjonalną przestrzeń dla Twoich rzeczy osobistych!

Kuchnia w stylu tropikalnym

„Greenery” – kolor roku 2017 wybrany przez Instytut Pantone sam w sobie nie zyskał dużej popularności, ale otoczka stworzona przez Pantone wokół koloru roku odnalazła miejsce we wnętrzach na dobre. Od kilku miesięcy profile blogerek wnętrzarskich na Instagramie pulsują liśćmi monstery i palmy areka. Jednak tropikalna zieleń nie jest tylko chwilową modą w mediach społecznościowych. Tropikalne kolory przyjęły się rewelacyjnie i ich rządy
z pewnością będą długie. Dostępne są już nie tylko poduszki i plakaty z palmowym printem. Na rynku coraz częściej pojawiają się ozdobne tapety, czy meble inspirowane tropikalnymi motywami. Moda na tropiki pociągnęła za sobą kolejne zmiany, wzmacniając inne kierunki w urządzaniu wnętrz.

Poduszki w stylu tropikalnym

Monstery podkreślają powracający od kilku lat styl vintage. Bujna roślinność w domu dobrze  komponuje się z coraz modniejszymi, ciemnymi kolorami ścian. Do łask wróciły też makramowe kwietniki, które wszyscy znamy z domów naszych babć. Egzotyczna zieleń świetnie wygląda w połączeniu ze złotym kolorem składając się na styl tropical glam. Egzotyczne wzory na tapetach sprawiają, że te coraz częściej ozdabiają mieszkania, sprawdzając się rewelacyjnie tam, gdzie żywe rośliny nie są w stanie się utrzymać. Za monsterą i liśćmi palmowymi do salonów ponownie wkroczył ananas, który dzięki swej bezpretensjonalności stał się modnym i pożądanym dodatkiem.

Zobacz także  Okno w Twoim własnym stylu

fot. pinterest
na podstawie mat. prasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here