Sypialnia z charakterem. Kolorowe inspiracje.

2
Sypialnia z charakterem Kolorowe inspiracje

Sypialnia – miejsce snu i regeneracji. Ale też często pomieszczenie, w którym najpełniej zaznaczamy swoją osobowość. Tu nie zaprasza się każdego, nie trzeba robić nic na pokaz. Dlatego sypialnia, spośród innych pokoi, nosi najmocniejsze ślady charakteru swojego użytkownika. Ten najlepiej odzwierciedla się w kolorach oraz stylu mebli i dodatków. Najprościej nadać przestrzeni pożądany wyraz za pomocą barwy.

Na tym też znamy się najlepiej. Oto, co ma do powiedzenia na ten temat ekspert farb MAGNAT:

W sypialniach, wbrew pozorom, najlepiej sprawdzają się kolory o chłodnych odcieniach. Cała gama błękitów, fioletów i szarości pomaga wyciszyć się i zasnąć. W dzisiejszych czasach, gdy duża część z nas ma kłopoty ze snem, odpowiednio dobrany kolor w sypialni to jeden ze sposobów radzenia sobie z tym problemem.

Morska bryza

Turkus to kolor, który kojarzy się z czystymi taflami egzotycznych mórz. Otoczony szarościami i bielą pomaga poczuć się rześko, wychładza rozgrzaną emocjami głowę i przywodzi na myśl wakacyjny relaks. W takim otoczeniu można naprawdę efektywnie odpocząć.

Fioletowy raj

Fiolet stosowany jest w terapii stanów lękowych i depresyjnych. W sypialniach sprawdza się znakomicie jako kolejny „nośnik spokoju”, pomagający spotkać się z Morfeuszem. Jest to także barwa bardzo lubiana – podoba się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W połączeniu z szarościami i granatem tworzy elegancki zestaw niepozbawiony mocnego charakteru.

Kropla błękitu

Jasny błękit w sypialni to kolejna wyciszająca propozycja. Tym razem dla delikatniejszych osobowości. Dlatego pastelowy niebieski świetnie sprawdza się w pokojach dziecięcych. Ale nie tylko. Uspokajający chłód emanujący od jasno błękitnej ściany ukoi najbardziej gorące głowy. W wersji kobieciej świetnie komponuje się z bielami i pudrowym, pastelowym różem.

Ale nie wszyscy mają potrzebę wychładzania i wyciszania się w sypialni. Spora część osób lubi być otoczona żywymi, ciepłymi kolorami także przed snem. W naszej ofercie jest wiele barw, które sprawdzą się w każdym z pomieszczeń i korespondują z różnymi potrzebami.

Czerwień w sypialni? Dlaczego nie.

Dodaje pikanterii, podnosi ciśnienie, rozgrzewa i pobudza apetyt. Jest bardzo zmysłowym kolorem, dlatego osoby, którym sypialnia kojarzy się mniej ze snem, a bardziej z innymi aktywnościami, bardzo go lubią. Dobrze komponuje się z szarościami i czerniami. Szczególnie ten drugi duet ocieka zmysłowością…

Mechaniczna pomarańcza

Ożywiającym, ale już nie tak zmysłowym, kolorem jest pomarańcz. Podobnie jak żółty, świetnie sprawdza się w młodzieżowych, nowoczesnych wnętrzach – dobrze czuje się szczególnie w stylistyce loftowej, w otoczeniu szarości. Dla starszego pokolenia może być nie do zniesienia, szczególnie jako ostatni widok przed snem, ale młodzież ma zupełnie inne potrzeby. Kto by spał, jak jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia i obejrzenia nocą?

Decydując się na kolor, który będzie dominował w sypialni, trzeba wziąć pod uwagę swoje upodobania, temperament, styl życia i potrzeby. W przypadku wątpliwości zawsze dobrze skonsultować się z kimś, kto ma w tym doświadczenie. Warto też skorzystać z symulatora kolorów, aby porównać różne rozwiązania. Bo zamiast przemalowywać źle dobrany kolor, dużo lepiej położyć się i odpocząć w swojej wymarzonej sypialni.