Fototapeta lateksowa Floating Rocks Fototapeta4u

Fototapety, po modzie na szare ściany, szturmem wkradają się do aranżacji wnętrz. Projektanci nie próżnują i prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej oryginalnych motywów. Jedne z propozycji to geometria, abstrakcja oraz surrealizm. Mogą one stać się zarówno głównym elementem dekoracyjnym, jak i stanowić tło dla ciekawej aranżacji. Wszystko zależy od gustu i wyobraźni. 

Fototapeta – jak wybrać tą właściwą?

 

Jeśli myślimy o wprowadzeniu do wnętrza wzorów artystycznych lub geometrycznych, na początku odpowiednio je do nich przygotujmy. Planem idealnym będzie wybór mebli i tekstyliów, a następnie wspomnianego motywu. Jeśli ten ma jednak wkraść się do aranżacji w której już je mamy, wówczas zastanówmy się, jak i efekt chcemy osiągnąć mając z tyłu głowy to, że tapeta zapewne będzie grała w niej główną rolę. Dobór koloru farby ściennej pozostawmy na koniec – to pozwoli nam na większą swobodę w aranżacji.

Geometria na tapecie

Geometryczny wzór tapety

Geometria weszła do już do wnętrz w najprzeróżniejszych kombinacjach, ale geometryczne wzory z sześcianami, kwadratami, rombami lub trójkątami cały czas sprawdzają się świetnie na ścianach w formie fototapet. Należy jednak pamiętać, żeby zachować dekoratorską „wstrzemięźliwość” i dobrze zaplanować ich aplikację.

Zobacz także  Meble na zamówienie - wszystko, co powinniście o nich wiedzieć

– Jeśli nasza fototapeta ma bardzo mocno kontrastujący wzór geometryczny, np. czarno-biały, warto przykleić ją tylko na jednaj ścianie w pomieszczeniu. Dobrym pomysłem będzie również niezastawianie jej zbyt dużą liczbą mebli. Jeżeli geometryczny motyw tworzą np. dwa zbliżone odcienie szarości, wówczas możemy pozwolić na znacznie więcej. Wtedy tapetę możemy z powodzeniem przykleić np. na dwóch ścianach przeciwległych do siebie – mówi Michał Włodarczyk z Fototapeta4u.pl, sklepu z fototapetami na zamówienie.

Skandynawskie wnętrze z tapetą

Połączyć fototapetę z obrazem

Jeśli w Waszym wnętrzu zagości wzorzysta fototapeta nie musi to oznaczać rezygnacji z dodatków, w tym obrazów. Tutaj z pomocą przychodzą płótna mocno z nią kontrastujące lub spójne. Świetnie sprawdzą się więc utrzymane w tonie minimalizmu, bądź wydrukowane na materiale typu kanwa.

Abstrakcja i surrealizm nie tylko dla artystów

Fototapeta do wnętrza

Odważne, nowoczesne wzory na fototapetach i obrazach drukowanych na wymiar powinny stanowić element wnętrza, który najbardziej przyciąga wzrok. Błędne jest jednak założenie, że ekskluzywne abstrakcje muszą kosztować dużo i zarezerwowane są tylko dla osób o wyjątkowej artystycznej duszy i designerskim zmyśle. Sklepy internetowe oferujące fototapety i obrazy na indywidualne zamówienia oferują miliony wzorów, z których każdy wybierze coś dla siebie.

Zobacz także  Aranżacja mieszkania o powierzchni 50 m2 - na co zwrócić uwagę?

fot. mat. prasowe

1 KOMENTARZ

  1. Tyczk

    Mega motywy, mogłabym mieć takie u siebie w mieszkaniu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here