trendy łazienkowe
pinterest

Przez ostatnie lata łazienkowe trendy przechodzą istną rewolucję. Łazienka stała się nie tylko miejscem relaksu i dbania o higienę osobistą, ale także reprezentacyjną przestrzenią. Do białych i drewnianych płytek oraz mebli do łask wkradają się stylizacje futurystyczne. Jakie?

Łazienka niczym kosmiczna odyseja

Od niedawna możemy zaobserwować tendencję do wprowadzania do łazienkowej przestrzeni diodowych paneli i luster ze zintegrowanym oświetleniem, filigranowych, chromowanych regulatorów, wylewek i dozowników oraz łączenie matowej i lśniącej bieli. Jak wiadomo, ta ostatnia jest jednym z najgorętszych trendów ostatnich lat zarówno w przypadku mebli łazienkowych, jak i płytek. By jeszcze bardziej upodobnić łazienkę do kosmicznych wnętrz, można sięgnąć po elementy asymetryczne.

Retro znów na czasie

pinterest

Niemniej ciekawym trendem jest powracanie w obszernych łazienkach do dawnych, odświeżonych dzięki nowoczesnym materiałom form, przefiltrowanych przez wrażliwość współczesnych projektantów. Przykładem są brodziki i wolnostojące wanny wykonane z akrylu. Niemniej modne jest zastosowanie umywalek nadblatowych w kształcie mis.

Baw się światłem i kolorem

pinterest

Diody emitujące światło, z przytupem wkroczyły do aranżacji łazienek – służąc zarówno jako ekstrawagancka ozdoba, czynnik determinujący atmosferę pomieszczenia, jak i element składający się na funkcjonalność innych akcesoriów. Dostępne w wielu (lub zmieniających się kolorach) taśmy LED pozwolą w dowolny sposób kształtować kolorystykę łazienki – niezależnie od barwy stałych elementów. Ze względu na kompaktowe rozmiary pojedynczych diod istnieje nawet możliwość ich zamontowania w narożach kafli lub wzdłuż fugi.

Zobacz także  Kanapa na środku salonu? - czemu nie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here