piątek, 26 sierpnia, 2022
Strona głównaSalonStyl marynistyczny, a styl Hampton - wprowadzamy morskie aranżacje do salonu

Styl marynistyczny, a styl Hampton – wprowadzamy morskie aranżacje do salonu

To, jakimi kolorami się otaczamy ma istotny wpływ na nasze samopoczucie. Barwy dodają energii do działania, poprawiają samopoczucie, ale nieodpowiednio dobrane mogą także skutecznie przytłoczyć. Jak więc urządzić salon, żeby stał się synonimem relaksu, który jednocześnie inspiruje? Z pomocą przychodzą wszelkiej maści niebieskie tonacje, które idealnie oddają modny od ostatnich sezonów styl marynistyczny.

Aranżacje do salonu w stylu morskim, to głównie przedstawiciele stylu marynistycznego oraz stylu Hampton. Pierwszy wypełniony jest różnej maści dekoracjami oraz nawiązań do żeglarskich rejsów. Drugi zaś przywodzi na myśl luksusowy kurort z okolic Nowego Jorku z którego się wywodzi. Sprawdź, która z opcji bardziej pasuje do Twojego wnętrza.

Styl marynistyczny w salonie – kilka słów charakterystyki

salon urzadzony w stylu marynistycznym
decoratw.com

Styl marynistyczny to synonim żeglarskich przygód i morskich akcentów. Bardzo często sprawdza się w stylizacjach pokoi dziecięcych, ale niemniej dobrze radzi sobie w salonowym anturażu. Moda na marynistyczne akcenty sprawiła, że na rynku pojawia się coraz więcej dekoracji, które z powodzeniem można wykorzystać w pokoju dziennym.

jak urzadzic salon w stylu marynistycznym
decoratw.com

Jakie kolory dominują w salonie urządzonym w stylu marynistycznym? Przede wszystkim biel i błękit. Niemniej pożądane są także ciemniejsze odcienie niebieskiego. Ich zadaniem jest przywodzenie na myśl oceanu i lazuru nieba. Pomocne są w tym akcenty, najczęściej w postaci biało-granatowych pasów. Śmiało można uzupełnić taką stylistykę akcentami drewnianymi, coś na styl statkowych klimatów.

jak urzadzic salon w stylu marynistycznym
pinterest

Jakie dodatki do wnętrza marynistycznego? Oczywiście wszelkiej maści kotwice, wiosła, koła ratunkowe, lampiony, latarenki różnej wielkości, a także zegary stylizowane na kompasy. Niemniej znaczenia mają także tkaniny. Warto postawić znów na marynarskie pasy tudzież morską florę i faunę.

jak urzadzic pokoj dzienny w stylu marynistycznym
pinterest

A co z meblami? Warto je okryć narzutami lub kapami w kolorze białym. W przypadku szafek tudzież regałów, można postawić na te, które zostały wykonane z bielonego drewna.

Salon urządzony w stylu Hampton

styl hampton w salonie
homebeautiful.com.au

Styl ten wywodzi się z nadmorskiego kurortu, w którym całe długie tygodnie potrafi spędzić nowojorska elita. Tutaj elegancja odgrywa znacznie ważniejszą rolę niż w przypadku stylu marynistycznego. Hampton spotkacie głównie w eleganckich, luksusowych rezydencjach, albo domów na plaży na Long Island. Nikt nie powiedział jednak, że zamykany jest w sztywne ramy dość hermetycznych przestrzeni. Styl Hampton, to także odzwierciedlenie swobody, niemal wakacyjnego klimatu, w którym niemal każdy czuje się znakomicie.

salon urządzony w stylu hampton
homebeautiful.com.au

Salon w stylu Hampton wprowadza do wnętrza nie tylko błękity, wszelkiej maści morskie odcienie, ale także kolory plaży, jak również beże, szarości, pastelowy róż i oczywiście uniwersalną biel. Wnętrza w stylu Hampton to też kolory srebra, naturalnych metali czy złota.

jak urzadzic salon w stylu hampton
homebeautiful.com.au

A co z dodatkami? Te także powinny nawiązywać do morskich wojaży. Niemniej, w przeciwieństwie do stylu marynistycznego, powinny być utrzymane w bardziej eleganckim tonie. Możesz więc postawić na wszelkiej maści drewniane świeczki, zdobioną ceramikę, czy muszle. W przypadku tkanin, sprawdzą się doskonale marynarskie pasy, a także lny. Tkaniny niech będą niezwykle przytulne, miękkie. Meble, to przede wszystkim narożniki, bujane fotele, komfortowe sofy, a zamiast kawowego stolika, na przykład kufer z naturalnego drewna.

Bez względu na to, na jaki styl postawisz, morski klimat w domu wprawi Cię w wakacyjny klimat nawet w środku zimy.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii