sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaKuchnia i jadalniaRozwiązania wyspowe - idealne do nowoczesnych i otwartych kuchni

Rozwiązania wyspowe – idealne do nowoczesnych i otwartych kuchni

Kuchnia to najważniejsze miejsce w każdym domu. To tutaj spędzamy większość swojego czasu, przygotowując posiłki, czy też wykonując inne obowiązki domowe.

W obecnych czasach nowoczesny styl kuchni to otwarta, wzajemnie przenikająca się przestrzeń często połączona z salonem. W takich nowoczesnych aranżacjach, jeśli mamy tylko odpowiednio dużo miejsca, dominują rozwiązania wyspowe.

Wyspa kuchenna to serce kuchni. Miejsce wspólnych spotkań rodzinnych podczas gotowania ale przede wszystkim dodatkowa powierzchnia robocza. To funkcjonalne i niezwykle modne rozwiązanie zapewnia nam ład i porządek przestrzeni kuchennej. Duża i dobrze urządzona wyspa może zmieścić wszystko, co tylko nam w kuchni potrzebne. Może być nie tylko miejscem służącym do gotowania, ale także do zmywania. Urządzenia AGD wyróżniają się obecnie niebanalnym designem i wyrafinowanym wzornictwem, dzięki czemu głównie one stają się punktem centralnym kuchni, przy zachowaniu minimalizmu i surowości wnętrza.

Niewątpliwie takim elementem wyposażenia kuchni jest zlewozmywak BLANCO MODEX-M 60. To nowoczesny i ekskluzywny zlewozmywak w rodzinie BLANCO. Urzeka miękką, opływową powierzchnią zamkniętą w formie sześcianu stanowiąc niezwykły element architektoniczny nowoczesnej kuchni. Dzięki wysokim krawędziom wyraźnie odznacza się od blatu. Wyrazisty w aneksie kuchennym i elegancki w rozwiązaniach wyspowych oraz projektach w kształcie litery „L”. Moduł do wbudowania pomiędzy blatami pozwalający zaoszczędzić miejsce i czas. Kreatywna zabawa z powierzchniami roboczymi o różnej wysokości, a także możliwość zastosowania montażu nakładanego lub na równi z blatem, pozwala zrealizować wszystkie marzenia związane z planowaniem przestrzeni.

Zlewozmywak BLANCO MODEX-M 60 to nowoczesny i ekskluzywny zlewozmywak, który urzeka miękką, opływową powierzchnią zamkniętą w formie sześcianu

Zlewozmywak zawiera obszerną komorę z zakrytym przelewem C-overflow® i nakładką na odpływ CapFlow oraz pojemną listwę na baterię. Wyposażony jest w jedyną w swoim rodzaju innowacyjną deskę do krojenia. Filigranowa deska do krojenia z drewna jesionowego daje się przesuwać po całej długości zlewozmywaka. Antypoślizgowe podkładki natomiast zapewniają jej stabilną pozycję na i obok zlewozmywaka.

Świetnie także, w rozwiązaniach wyspowych, sprawdzi się zlewozmywak BLANCO ADON XL 6 S. Cechuje go eleganckie obramowanie i geometryczny kształt nawiązujący do aktualnych trendów w architekturze. Podwyższony brzeg oraz symetryczna budowa z umieszczoną pośrodku listwą na baterię nadają zlewozmywakowi niezwykły wygląd i sprawiają, że wykonywanie prac kuchennych staje się proste i komfortowe. Ukryty w komorze głównej przelew C-overflow® i oddzielny odpływ w ociekaczu dodatkowo podkreślają wyjątkowy charakter tego produktu. Zlewozmywak wyposażony jest w deskę do krojenia z drewna jesionowego, którą można przesuwać wzdłuż lub w poprzek komory i ociekacza, co zapewnia większą swobodę przygotowywania posiłków. Ten przyciągający wzrok zlewozmywak pięknie komponuje się z wyraźnie zaakcentowanych przestrzeniach. Dzięki zredukowanym wymiarom montażowym zyskano więcej przestrzeni za zlewozmywakiem.

Zlewozmywak BLANCO ADON XL 6 S, kóry cechuje eleganckie obramowanie i geometryczny kształt nawiązujący do aktualnych trendów w architekturze

Idealnym rozwiązaniem do niego jest bateria BLANCO ALTA-S Compact. To rodzaj baterii wysokociśnieniowej z wyciąganą wylewką o kompaktowym kształcie. Jest to smukła bateria o estetycznym wzornictwie. Dzięki wyciąganej wylewce łatwo napełnimy wazon, garnek czy butelkę. Posiada opatentowany regulator strumienia redukujący osadzanie się kamienia na główce baterii. To atrakcyjne połączenie kolorów i powierzchni: kolor SILGRANIT® – Look z klasycznym chromem ale występująca także w wykończeniu: chrom, stal i stal szlachetna szczotkowana. Szczególnie zalecana jest do zlewozmywaków kompaktowych. Przeznaczona jest do montażu w zlewozmywaku lub w blacie. Bateria ta występuje także w wersji bez wyciąganej wylewki jako BLANCO ALTA Compact, gdzie kąt obrotu wylewki to 360°, co umożliwia nam np. napełnienie wodą wiaderka postawionego przy wyspie.

Bateria BLANCO ALTA-S Compact to bateria wysokociśnieniowa z wyciąganą wylewką o kompaktowym kształcie

Zlewozmywak BLANCO YOVA XL 6 S cechuje symetria formy. Komora podzielona została na równej wielkości kwadraty. Dzięki umiejscowionej pośrodku listwie na baterię powstały dwa niezwykłe funkcjonalne obszary robocze, które zdadzą egzamin w wyspach kuchennych. Design zlewozmywaka BLANCO YOVA XL 6 S inspirowany naturą nadaje kuchni obraz harmonii i równowagi. Sprawia to czysta symetria i kształt komory zbliżony do fali, a także pogłębiona powierzchnia ociekacza. Fala obejmuje swym zasięgiem całą komorę i powierzchnię ociekacza. Odprowadzenie wody odbywa się za pomocą nowego, okrągłego przelewu wzorowanego na dawnym C-overflow®. Dopasowana kształtem, niezwykle duża, deska do krojenia z drewna jesionowego to przykład doskonałego wzornictwa. Jej forma o równoległych konturach idealnie pasuje do pogłębionej powierzchni roboczej. Każdy z opisanych zlewozmywaków wykonany jest z kompozytu SILGRANIT® PuraDur®,  występujący w 9 kolorach: antracyt, szarość skały, alumetalik, perłowoszary, biały, jaśmin, szampan, tartufo, kawowy. Przeznaczone są również do montażu w szafce szeregowej o szerokości 60 cm. Występują w wersji odwracalnej i wyposażone są w korek automatyczny. Objęte są wieczystą gwarancją.

Zlewozmywak BLANCO YOVA XL 6 S,którego komora podzielona została na równej wielkości kwadraty

W przypadku, gdy wyspa jest naszą strefą gotowania, istotnym elementem w otwartej kuchni staje się okap. Najlepiej kiedy estetycznie komponuje się z naszym wnętrzem tak jak okap GEMINI, który swoim wyglądem przypomina lampę. Ten wyspowy okap doskonale dopasowany jest do nowoczesnych wnętrz. Wyposażony w funkcję zdalnego sterowania. Dostępny w kolorach białym lub czarnym. Funkcja timera umożliwia automatyczne wyłączenie sterowania po 5 minutach działania. Możliwość regulacji prędkości zasysania zapewnia użytkownikowi maksymalny komfort. Okap wyposażony jest w system mechaniczny „perimeter aspiration”, w którym dym, para i zapachy wydostające się z płyty grzejnej kuchenki są wciągane przez części systemu zasysania umieszczone na obwodzie powierzchni wyciągowej okapu, dając przez to atrakcyjny efekt wizualny. Urządzenie pracuje w trybie pochłaniacza.

Okap GEMINI, który swoim wyglądem przypomina lampę

Okap może także stanowić epicentrum naszej kuchni i przyciągać wzrok tak jak COLLIER ISLAND, który wyglądem bardziej przypomina dzieło architektoniczne niż okap. A jednak jest nim w istocie. Nowatorski, stalowy okap o blisko metrowej posturze czuwa nad atmosferą panującą w domu. Wyposażony jest w system automatycznego wykrywania oparów o podwyższonej temperaturze (Advanced Sensor Control), dzięki któremu sam wykryje każdy zapach i usunie go zanim zdążą Państwo o tym pomyśleć.  Wygodę użytkowania zapewnia sterowanie pilotem. Urządzenie może pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Oświetlenie okapu oparte jest na technologii typu LED, dzięki czemu zużywa mało energii  i jest przyjazne dla środowiska.

Okap COLLIER ISLAND, który wyglądem bardziej przypomina dzieło architektoniczne niż okap

RELATED ARTICLES

3 KOMENTARZE

  1. A ja mam mieszkanie w bloku (53,5m2, z czego niemal połowę zajmuje otwarta kuchnia z salonem) i wyspę. Nie tak dużą jak to w każdym katalogu pokazują, bo 154 x 60cm, ale płyta indukcyjna wkomponowała się idealnie. Nie wyobrażam sobie innej. Także moi drodzy jak się pomyśli, pokombinuje, a ma się sprytnego stolarza, to się nawet w bloku da 😉

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii