Biokominek Egzul firmy Kratki.pl

Każdy marzy o odrobinie luksusu w swoim domu, ale jak wprowadzić go do salonu? Produkty wysoko zaawansowane technologicznie i funkcjonalne mają do pokonania jeszcze jedną granicę – chcą być czymś więcej niż użytecznym, praktycznym przedmiotem.

Biokominek Ezgul z kryształami Swarovski

Idealną propozycją dla koneserów wytwornego designu jest biokominek ozdobiony certyfikowanymi kryształami Swarovskiego. Kobiety marzą o diamentach, mężczyźni o minimalistycznym luksusie. Dlaczego nie połączyć tych dwóch rzeczy? Designerskie meble, dywan, zasłony i wszystkie inne elementy wyposażenia salonu, a w wśród nich biokominek. Czy on również może być designerski?

Biokominek Egzul od firmy Kratki.pl
Biokominek Egzul

Biokominki, to doskonały sposób na aranżację wnętrz, ale również doskonałe rozwiązanie do mieszkań, w których nie ma możliwości podłączenia prawdziwego kominka. Wolnostojący biokominek Egzul przyciąga uwagę obudową – ostrosłupami z białego MDF-u. Wykończenie obudowy certyfikowanymi kamieniami Swarovskiego, to zdecydowanie „kropka nad i”! Taki biokominek, to prawdziwy unikatowy klejnot, który odmieni każdy salon! Biokominek Egzul Swarovski występuje w wersji białej lub czarnej (mat i połysk).

ECHO domowego ogniska

Biokominek ECHO, to urządzenie o owalnym kształcie i formie, która harmonijnie wpisze się w wystrój nowoczesnego wnętrza lub urozmaici taras. Otwarta z obu stron konstrukcja umożliwia podziwianie palącego się płomienia i ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu. Niewielkie kształty i lekkość biokominka (waga 7,8 kg) pozwalają na swobodne przenoszenie. Specjalny pojemnik z wkładem absorbującym dodatkowo wyklucza ryzyko rozlania się paliwa, nawet podczas przypadkowego przechylenia.

Materiał pojemnika na biopaliwo wykonano ze stali nierdzewnej, a obudowa ze stali pomalowana jest trwałą farbą strukturalną. Biokominek dostępny jest w wersji czarnej, białej oraz granito. Dodatkowym wyposażeniem urządzenia mogą być odporne na wysokie temperatury ozdobne kamienie oraz drewienka ceramiczne, imitujące naturalny opał – taki element dekoracyjny umieszczony w płomieniach w pełni oddaje wizję żywego ognia. Biokominki ECHO dostępne są w trzech kolorach: białym, czarnym i granito. Cena 260 zł.

Biokominek Echo Kratki.pl
Biokominek ECO

Romantyczne tango z ogniem

Prawdziwą ozdobą mogą się stać również biokominki o prostokątnych kształtach, osłonięte z każdej strony zabezpieczającą szybą. Taki jest model TANGO, występujący w czterech różnych rozmiarach. Jego podstawa zbudowana jest z wycinanych laserowo elementów stali, specjalnie zabezpieczonej przed korozją, uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem warunków atmosferycznych. Pozwala to korzystać z niego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Większym urządzeniem w tej samej gamie biokominków jest model ROMEO.

Charakteryzuje się wysoką i stabilną podstawą w kolorze czarnym oraz podłużnym okienkiem, które wysmukla korpus. Wkład z paleniskiem osłonięty jest z czterech stron szybą, którą umiejscowiono pod specjalnym kątem, zapewniającym stały dopływ powietrza. Umożliwia to podziwianie tańczących języków ognia, a nie jednolitego płomienia. Biopaliwo spala się bezwonnie, nie emitując szkodliwych oparów, a podczas użytkowania biokominka, nie powstają żadne produkty uboczne, dzięki czemu konserwacja urządzenia jest niezwykle łatwa. Aranżacja z biokominkiem ROMEO z pewnością umożliwi stworzenie romantycznej atmosfery na tarasie lub w ogrodzie.

Koza AB S/DR najlepsza do domów z rekuperacją

Jeden z najpopularniejszych pieców wolnostojących, Koza AB/S marki Kratki.pl, doczekał się unowocześnionej wersji. Najważniejszym wyróżnikiem nowego modelu AB S/DR jest nowoczesna konstrukcja, która pozwala na zastosowanie go w domach pasywnych i z rekuperacją. Urządzenie wykonano ze stali przeznaczonej do pracy w wysokich temperaturach, a ponadprzeciętne parametry techniczne i niską emisję spalin potwierdzają rygorystyczne certyfikaty europejskich ośrodków badawczych.

Ulepszona budowa, to jednak nie jedyna zmiana jakiej doczekał się piec. Model wyposażono także w nową okładzinę Acumotte, która lepiej akumuluje ciepło, poprawiając tym samym parametry spalania. W odróżnieniu od swojej poprzedniczki, Koza AB S/DR posiada także wbudowaną przepustnicę, dzięki której możliwa staje się regulacja siły ciągu i zmiana wydajności pieca. Zakres mocy urządzenia wynosi od 5,5 do 10,5 kW i przekłada się na jego wysoką skuteczność grzewczą. Cena: 1999,00 zł brutto.

Koza ab sdr firmy kratki.pl
Koza AB S/DR

Nowa seria wkładów LUCY od Kratki.pl

Wkład kominkowy, to jeden z najważniejszych elementów domowego paleniska. Niezwykle istotny jest zatem wybór odpowiedniego modelu, który nie tylko wyróżnia wyjątkowy wygląd, ale i cechują go wysokie parametry techniczne. Firma Kratki.pl wprowadziła do swojej oferty nową linię wkładów stalowych, zaprojektowanych w oparciu o najnowsze rozwiązania techniczne.

Seria nowych wkładów kominkowych LUCY, to idealne połączenie walorów estetycznych z wysokim poziomem funkcjonalnoœci. Linia składa się z trzech modeli powietrznych LUCY 12, 14 oraz 16, które różnią się od siebie między innymi zakresem mocy grzewczej i wymiarami. Ponadto producent wprowadził do oferty również wkład z płaszczem wodnym: LUCY 16 i LUCY 20.

Wkłady kominowe Lucy firmy kratki.pl
Wkład kominkowy LUCY 14
Wkład kominkowy Lucy 14 produkowany przez firmę kratki.pl
Wkład kominkowy LUCY 14

Nowy wymiar ogrzewania – wkład kominkowy LUCY 12

Wkłady z linii LUCY posiadają palenisko z rusztem. Korpus oraz front urządzenia, wykonane zostały z wysokiej jakoœci stali, wycinanej laserowo, dedykowanej do pracy w wysokiej temperaturze. Model wyposażono w pojedynczą zewnętrzną szybę dekoracyjną typu glass, która malowana metodą sitodruku powiększa optycznie front wkładu, a samemu kominkowi nadaje gustowny wygląd, wpisujący się w aktualne trendy dekoracyjne. Wnętrza wszystkich wkładów z linii LUCY wyłożono specjalnym materiałem Acumotte, charakteryzującym się doskonałymi właściwościami akumulacyjnymi i izolacyjnymi, które podwyższają parametry spalania.

Ekologia w parze z techniką

Stalowe wkłady LUCY zaprojektowane zostały w sposób najlepiej wykorzystujący najnowsze rozwiązania technologiczne. Urządzenia wyposażono w dwa deflektory, gwarantujące wydłużoną drogę spalin, a tym samym bardziej ekologiczne spalanie. Regulacja dolotu powietrza do komory spalania odbywa się przez wbudowaną przepustnicę, a wykonany z żeliwa dwuczęściowy wylot spalin można regulować i kierować zarówno do dołu, jak i do góry. Króciec dolotu powietrza zewnętrznego umieszczono u dołu wkładów, a z kolei regulator ciągu – poniżej drzwiczek. Użytkownicy urządzeń z pewnością docenią zastosowane w nich rozwiązania, ułatwiające utrzymanie ich w czystości – wyjmowany ruszt i popielnik.


Fot. Kratki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here