Minimalistyczna łazienka w nowoczesnym stylu

Łazienka to pomieszczenie, w którym styl minimalistyczny sprawdzi się podwójnie. Nie tylko sprawi, że wnętrza będą atrakcyjne wizualnie, schludne i eleganckie, ale również pomoże zachować nienaganny porządek. Sprawdź gorące trendy minimalistyczne w urządzeniu łazienki i bądź modny w nowym roku.

Minimalistyczna łazienka nowoczesna – dla kogo i dlaczego?

Łazienka w stylu minimalistycznym to idealna propozycja dla miłośników ładu, harmonii, otwartych przestrzeni i przejrzystości. Pomaga w utrzymywaniu czystości, ponieważ liczba mebli ograniczona do minimum, gładkie powierzchnie oraz proste akcesoria do łazienki nie zbierają kurzu.

Wbrew pozorom urządzona w stylu minimalistycznym łazienka nowoczesna może również przyczynić się do zaoszczędzenia pieniędzy. Pomieszczenie wyposaża się mniejszą liczbą przedmiotów, ale lepszej jakości. Na szafkach nie zalegają bibeloty.

Eleganckie sprzęty w minimalistycznej łazience

W łazience urządzonej minimalistycznie nie może zabraknąć kilku elementów, które są sztandarowe dla tego stylu i nigdy nie wychodzą z mody:

– sprzęty w jasnym kolorze i o gładkiej powierzchni – w łazience powinno się pojawić absolutne minimum: wanna, muszla klozetowa, umywalka, pralka i niezbędne meble. Poleca się jasne kolory. Warto zwrócić uwagę na szafki bez uchwytów lub z uchwytami drobnymi, subtelnymi. Pożądane są powierzchnie gładkie, wykończone na wysoki połysk. W modnych łazienkach nowoczesnych zabieg ów dodaje pomieszczeniu świetlistości.

wanna wolnostojąca – sprawdzi się przede wszystkim w większej łazience. Ustawiona w znacznej odległości od ściany, powiększy pomieszczenie optycznie i nada mu elegancji. Modele wanien wolnostojących warto wybierać gładkie, pozbawione dodatkowych elementów czy ornamentów. Najlepiej sprawdzą się biel i beż. Wanna wolnostojąca to również symbol luksusu i wyraz dobrego gustu.

– prysznic bez brodzika – prawdziwy hit ostatniego czasu! Wprowadza do łazienki nie tylko prostotę, ale też pewną surowość. Otoczony grubymi przezroczystymi szybami i wykończony dużą gładką słuchawką, budzi podziw. Jest na tyle oryginalny, że warto uczynić go głównym bohaterem minimalistycznej łazienki i resztę aranżacji dostosować do niego.

Modne akcesoria do łazienki nowoczesnej

Nie mniej ważne od sprzętów w łazience urządzonej w stylu minimalistycznym są akcesoria:

proste akcesoria do łazienki – tu zaliczyć należy zarówno armaturę, np. słuchawki prysznicowe, baterie łazienkowe i wieszaczki, jak i dodatki: kubki na szczoteczki do zębów, pojemniki na waciki do demakijażu. Ich kształty nie mogą być wyszukane, a deseń pstrokaty. Im więcej linii prostych, mniej zaś elementów dodatkowych, tym lepiej.

– duże lustra – wolna przestrzeń i dobre oświetlenie to podstawa minimalistycznych wnętrz, a więc także i nowoczesnych łazienek. Warto postawić na lustro bez ramy, wówczas jego tafla może być większa. Kształt nie ma znaczenia, o ile jest prosty: prostokątny, owalny, okrągły. Lustra składające się z wielu szklanych płyt położonych na sobie muszą odejść w zapomnienie.

– lampy z mocnymi żarówkami – do łazienki najlepiej sprawdzą się kinkiety. Nie zajmą wiele miejsca, a z odpowiednimi żarówkami, najlepiej LED, przyczynią się do optycznego powiększenia przestrzeni. Oczywiście w idealnej łazience minimalistycznej głównym źródłem światła są promienie słoneczne wpadające przez szerokie okno, ale nie każdy może sobie na to pozwolić, zwłaszcza mieszkając w bloku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here