gala meble z funkcją relaksu

Jesteśmy jednym z najbardziej zapracowanych narodów świata – tak wynika z raportu opublikowanego przez OECD w 2016 roku. Pod względem liczby godzin, jakie przeciętny Polak spędził w ciągu 2015 roku w pracy, zajmujemy 7. miejsce wśród 38 państw. W porównaniu do na przykład Norwegów czy Francuzów, przepracowaliśmy o około 500 godzin rocznie więcej bo aż 1963 godzin.

Dodatkowo badania wskazują, że jako naród nie potrafimy zbyt efektywnie wypoczywać. Z raportu „Badania poziomu energii Polaków Bodymax” wynika, że blisko 25 proc. Polaków pracuje ponad 5 dni w tygodniu, a ponad 30 proc. spędza w pracy więcej niż 8 godzin. To sprawia, że blisko połowa Polaków dysponuje nie więcej niż dwoma godzinami czasu wolnego w ciągu dnia (tak wynika z badania przeprowadzonego w 2014 roku przez Instytut Badania Opinii Homo Homini), które mogą przeznaczyć na odpoczynek lub inną formę relaksu.

Taki jest współczesny świat. Pamiętajmy jednak o tym, że tylko od nas zależy, czy będziemy umieli znaleźć w nim równowagę i odpowiednią przestrzeń do odpoczynku. Możemy poddać się szybkiemu tempu życia, wpadając coraz głębiej w „pętlę zmęczenia” lub postarać się znaleźć swój własny sposób na naładowanie akumulatorów.

Własny sposób na relaks

Każdy z nas jest inny i każdy ma swój sposób na to, by się zregenerować. Jedni potrzebują adrenaliny, mocnych wrażeń i przygód, inni – leniwego odpoczynku i słodkiego nieróbstwa. Bez względu na typ osobowości i charakter, wszyscy cenimy sobie własną, bezpieczną przystań życiową, jaką są nasze mieszkania i domy. To nasz azyl, do którego wracamy po długim dniu pracy. Możemy się w nim wyciszyć i odpocząć od zgiełku codziennego dnia. Warto więc zadbać o to, by czuć się w nim dobrze. A będzie tak, jeśli zaaranżujemy je w taki sposób, by cieszyło wzrok piękną aranżacją oraz pozwalało wypocząć dzięki komfortowym meblom.

Narożnik Domo z funkcją relaksu
Narożnik Domo z funkcją relaksu

Nowoczesne meble wypoczynkowe do salonu oferują bardzo wiele różnych udogodnień, których celem jest zapewnienie maksymalnej wygody i funkcjonalności. Ruchome zagłówki to gwarancja wygodnego wsparcia dla głowy i odciążenia zmęczonych mięśni karku. Ruchome podłokietniki pozwalają na wygodne ułożenie rąk, a także – jeśli mają postać miękkich poduch – pełnią rolę podgłówka podczas wypoczynku w pozycji leżącej. Montowane w sofach bary pozwalają mieć pod ręką drobne, podręczne przedmioty takie jak okulary, piloty czy gazety, a jeśli są wyposażone w ruchomy blat – pełnić mogą także funkcję małego stolika, na którym wygodnie postawisz laptopa. Funkcja spania zapewnia dodatkowe miejsce do przenocowania niespodziewanych gości a sterowane elektrycznie siedzisko – po wysunięciu – zapewni Twoim nogom odpoczynek, bo będziesz mógł je wygodnie ułożyć w najwygodniejszej dla Ciebie pozycji.

Technologia i wypoczynek – nowoczesny duet


Funkcja relaksu (nazywana także często funkcją TV lub funkcją telewizyjną) jest jednym z rozwiązań, po które Polacy bardzo chętnie sięgają kupując meble wypoczynkowe do salonu. Czym jest funkcja relaksu? To możliwość dowolnego regulowania kąta nachylenia oparcia i podnóżka. Pozwala to na dopasowanie mebla do Twoich potrzeb i zajęcie najwygodniejszej w danej chwili pozycji ciała.

W zależności od preferencji, możesz wybrać funkcję relaksu rozkładaną manualnie czyli siłą własnych mięśni bądź sterowaną za pomocą przycisków sterujących. W tym drugim przypadku mechanizm jest zasilany prądem elektrycznym z akumulatora lub gniazdka elektrycznego. Wystarczy dotknąć delikatnie przycisku ukrytego dyskretnie między bokiem a siedziskiem, a fotel płynnie składa się lub rozkłada jak za dotknięciem magicznej różdżki. Jest to bardzo wygodna funkcja, z której możesz korzystać bez konieczności wstawania z mebla.

Narożnik Domo z funkcją relaksu
Narożnik Domo z funkcją relaksu

Meble z funkcją relaksu mają wiele zalet, które docenisz, jeśli lubisz komfort, funkcjonalność i nowoczesne rozwiązania. Są bardzo łatwe w obsłudze. Nie trzeba z nich wstawać, by je rozłożyć. Sprawdzą się idealnie podczas odpoczynku na siedząco (podczas czytania, oglądania telewizji, pogawędki z bliskimi), a po rozłożeniu oparcia i podnóżka – pozwolą Ci uciąć sobie smaczną drzemkę w pozycji półleżącej. Najważniejszą cechą mebli z funkcją relaksu jest jednak to, że to sofa dopasowuje się do Ciebie, a nie na odwrót. Zmieniając dowolnie kąt nachylenia oparcia i podnóżka sam decydujesz, w jakiej pozycji jest Ci najwygodniej wypoczywać.

W meblach Gala Collezione znajdziesz dwa typu funkcji relaksu – standardową oraz funkcję relaks PLUS, która w gwarantuje jeszcze wyższy komfort wypoczynku. W porównaniu do standardowej funkcji relaksu, w funkcji relaks PLUS zastosowano jeszcze grubszą warstwę pianki wysokoelastycznej i zwiększono głębokość siedziska, zyskując tym samym większy kąt rozłożenia fotela. Wypoczynek w pozycji półleżącej jest więc jeszcze przyjemniejszy.

Narożnik Calpe z funkcją relaks PLUS oraz z barem z ruchomym blatem
Narożnik Calpe z funkcją relaks PLUS oraz z barem z ruchomym blatem

Jeśli zależy Ci na tym, by sofa z funkcją relaksu stała w centralnym punkcie w salonie, możesz zdecydować się na funkcję relaksu rozkładaną manualnie lub zasilaną akumulatorem. Wówczas nie musisz martwić się kablami, które byłyby widoczne, gdybyś musiał podłączyć mebel do gniazdka elektrycznego. Akumulator pozwala na wielokrotne rozłożenie i złożenie mebla, a do jego poprawnego działania wystarczy systematyczne ładowanie. W przypadku mebli ustawionych pod ścianą, możesz wybrać funkcję relaksu zasilaną prądem po podłączeniu sofy do gniazdka kablem.

Nowoczesne systemy modułowe z oferty Gala Collezione pozwalają na skonfigurowanie mebla, który będzie służył wypoczynkowi całej rodziny, a jednocześnie idealnie pasował do przestrzeni, w jakiej ma stanąć, stylu, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie i do Twoich indywidualnych potrzeb. Mebel z funkcją relaksu wcale nie musi być duży. Funkcję relaksu możesz zaplanować zarówno w dwuosobowej, kompaktowej sofie, jak też w większym narożniku w kształcie litery L oraz w bardzo dużym, rodzinnym układzie w kształcie litery U. Wszystko zależy od tego, jak dużą powierzchnią dysponujesz i jakie funkcje ma spełniać Twoja sofa.

Narożnik Belluno z funkcją relaksu i barem z ruchomym blatem
Narożnik Belluno z funkcją relaksu i barem z ruchomym blatem

Nowoczesne meble do salonu oferują wiele różnych udogodnień i rozwiązań, których celem jest uatrakcyjnienie odpoczynku. Żyjemy w bardzo szybkim tempie – ciągle gonią nas terminy, ciągle mamy wiele spraw do załatwienia na głowie. Ważne jest więc, abyś po powrocie do domu mógł choć na chwilę zwolnić i przyjemnie zrelaksować się w najwygodniejszej dla Ciebie pozycji ciała. Gdy jesteś wypoczęty, masz lepszy humor i jesteś zdrowszy – warto więc sięgać po dodatkowe rozwiązania podnoszące poziom komfortu i wygody.

Katalogi do pobrania:

Katalog mebli tapicerowanych Gala Collezione – kolekcja 2019

Zeszyt techniczny z wymiarami do katalogu mebli tapicerowanych Gala Collezione – kolekcja 2019

GALA COLLEZIONE Fotele i dodatki 2018

SWEET SIT Kolekcja 2018 – Jakość gwarantowana przez Gala Collezione

art. sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here