wygodny fotel do salonu gala
Fotel Dim z linii Classic

Kiedyś był najczęściej nieodłącznym elementem zestawu wypoczynkowego, występując w nim w duecie z sofą, dziś – to chętnie wybierany mebel solowy, który nie tylko ma zapewniać przyjemne chwile relaksu i odprężenia, ale także stanowić atrakcyjny, unikalny i piękny element aranżacji salonu. Fotel – bo o nim mowa – stał się dziś pożądanym elementem wyposażenia, do którego wyboru przywiązujemy równie wiele uwagi, co do wyboru innych mebli. Gala Collezione podpowiada, na co zwrócić uwagę, by wybrać dobrze.

Piękny fotel nada wnętrzu charakteru

Fotel urozmaica wnętrze, wprowadza do niego ożywczy powiew, ociepla jego atmosferę oraz nadaje mu indywidualnego charakteru. Niektórzy twierdzą, że fotel powinien być w takim samym rodzaju obicia co sofa, inni wprost przeciwnie – że może się różnić, ale pasować do całości. Tak naprawdę fotel przede wszystkim powinien podobać się Tobie i pasować do Twojego poczucia estetyki.

Jeśli wybierzesz fotel w takim samym kolorze co sofę czy narożnik, nadasz wnętrzu harmonii i uporządkowania. Jeśli zdecydujesz się na odmienne barwy i fakturę obicia, uczynisz z niego dominujący element, który może stanowić fantazyjną „kropkę nad i”, przyciągającą uwagę już od wejścia. Ten sam fotel nabierze zupełnie innego charakteru w obiciu ze skóry naturalnej oraz z tkaniny, w tapicerce w stonowanych kolorach i w żywych. Jak pokazują badania, które Gala Collezione przeprowadziła w 2017 roku, Polacy coraz chętniej kupują fotele, dzięki którym mogą dać wyraz swojej artystycznej, kolorystycznej ekspresji. Sięgając po fotele obite tkaniną, coraz częściej wybierają kolory żywe, nasycone i często inne niż ten, w jakim jest sofa wypoczynkowa.

gala_collezione_fotele_tkanina_2017

Jeśli natomiast decydują się na fotel skórzany – z chęcią decydują się na klasyczną czerń, neutralne beże i szarości oraz surowy biały.

gala_collezione_fotele_skóra_2017

W zależności od tego, jaki styl preferujesz, możesz wybierać spośród modeli nowoczesnych (np. fotele z linii MODERN, taki jak Zing), klasycznych (np. fotele z linii CLASSIC, taki jak Dim), wzbogaconych o nowoczesne rozwiązania techniczne (np. fotele z linii SMART, taki jak Res) lub do wypoczynku w pozycji półleżącej (np. szezlongi z linii ENJOY, taki jak Lord).

fotele gala collezione
Res – wygodny fotel z funkcją relaksu                                    Zing – nowoczesny, usztaty fotel na obrotowej podstawie
gala collezione meble
Dim – klasyczny w kultowym kształcie                                           Lord – komfortowy szezlong do leniuchowania

Do pokoju dziennego, czy innego pomieszczenia?

Podstawą funkcją fotela jest gwarantowanie komfortowego wypoczynku użytkownikowi, zarówno podczas pogawędki przy kawie ze znajomymi, czytania ulubionych książek, oglądania ciekawego filmu w telewizji, czy też popołudniowej drzemki. Fotel świetnie sprawdzi się w dużym, przestronnym salonie jako uzupełnienie sofy czy narożnika, tworząc z nimi przytulny kącik wypoczynkowy. Będzie doskonałym meblem solowym w pokoju dziennym, na którym wypoczniesz w pojedynkę, oddając się ulubionym zajęciom. Będzie pasować także do sypialni, w której stworzy dla ciebie zaciszny kącik, pozwalający na wyciszenie się przed snem lub nakarmienie lub ukołysanie najmłodszych domowników.

Gala_Collezione_fotel_zing_2
Nowoczesny, obrotowy fotel Zing z linii MODERN

Co kryje w sobie fotel?

Nowoczesne fotele to nie tylko piękna forma oraz stylowy design, dzięki którym znacząco urozmaicisz aranżację swojego salonu. To także sprytne rozwiązania funkcjonalne, gwarantujące efektywny odpoczynek, ergonomiczną pozycję ciała oraz pełne zadowolenie z korzystania z tego mebla. Fotele z funkcją relaksu (np. Inari, Frida, Tom czy Arosa) pozwalają na regulowanie kąta nachylenia oparcia i podnóżka bez konieczności wstawania z mebla. Rozkłada się je manualnie (siłą własnych mięśni) lub elektrycznie, za pomocą sensorów.

Aby zapewnić jeszcze bardziej ergonomiczną pozycję ciała, prócz doskonałego wyprofilowania fotele są wyposażane w wygodne zagłówki – na przykład ruchome, ze stopniową regulacją kąta ich nachylenia (np. w modelu Sorizo) lub nakładane (np. w uszatym fotelu Zing), które zapewnia wygodne wsparcie dla karku i głowy. Odpowiednio ukształtowane podłokietniki to wygodne oparcie dla rąk, ruchome podnóżki – to ulga dla zmęczonych nóg i szansa na poprawę krążenia krwi, a głębokie siedzisko i odpowiedni kąt nachylenia oparcia – to ulga dla kręgosłupa i gwarancja dobrego samopoczucia.

Gala_Collezione_fotel_Frida_1
Fotel Frida z funkcją relaksu

Długie życie fotela

Wybierając wymarzony fotel warto zwrócić uwagę także na rodzaj materiałów, z którego został on wykonany. Wysoka jakość tkaniny obiciowej lub skóry naturalnej, dobrej jakości wypełnienie (pianki wysokoelastyczne i / lub poliuretanowe oraz sprężyny faliste), mocny i wytrzymały stelaż, solidna podstawa – to wszystko gwarantuje długą żywotność mebla, jego sprężystość, elastyczność i zachowanie pierwotnego, pięknego kształtu.

Wybierz wygodny fotel do swojego salonu

Katalogi do pobrania:

Katalog mebli tapicerowanych Gala Collezione – kolekcja 2019

Zeszyt techniczny z wymiarami do katalogu mebli tapicerowanych Gala Collezione – kolekcja 2019

GALA COLLEZIONE Fotele i dodatki 2018

SWEET SIT Kolekcja 2018 – Jakość gwarantowana przez Gala Collezione


art. sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here