Lamele drewniane – poznaj wielki hit w aranżacji wnętrz

0
drewniane lamele
theultralinx.com

Lamele drewniane z każdym kolejnym rokiem zyskują na popularności i trudno się temu dziwić. Na rynku wnętrzarskim od dawna brakowało bowiem oryginalnych, a zarazem praktycznych okładzin ściennych, które w tak dużym stopniu potrafiłyby odmienić optykę wnętrza i nadać mu wyrazistego charakteru. W tej roli świetnie spisują się lamele na ścianę, które urzekają nie tylko swoim atrakcyjnym wyglądem, ale i szerokim zastosowaniem. Dlaczego warto postawić na drewniane lamelki? Jak urządzić wnętrza z lamelami? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć.

Czym są lamele ścienne?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez WoodUpp (@woodupp_dk)

Na samym początku warto wyjaśnić, czym są lamele ścienne. To to po prostu pionowe panele dekoracyjne, najczęściej wykonane z drewna lub z materiałów drewnopodobnych, które znajdują swoje zastosowanie jako okładziny ścienne, ale nie tylko. Co ważne, nie mają wiele wspólnego z wszystkim dobrze znaną boazerią rodem z PRL-u, która w tamtych czasach była elementem obowiązkowym wystroju każdego mieszkania. Wspólnym mianownikiem nowoczesnych lamelek i staromodnej boazerii jest drewniana faktura, która jak żadna inna potrafi wkomponować się w niemal każdą aranżację.

Lamele na ścianę – drewno w nowoczesnym wydaniu

Trudno wyobrazić sobie kompletną aranżację wnętrz bez choćby jednego drewnianego akcentu. Ten naturalny i niezwykle szlachetny surowiec bardzo często pojawia się w naszych domach za sprawą klasycznych podłóg, mebli czy dekoracji, ale nie tylko.

Projektanci wydają się dostrzegać ogromny potencjał drewnianych lameli, które coraz liczniej zdobią nasze ściany. Pionowe panele dekoracyjne to coś więcej niż tylko kawałki drewna – wspólnie tworzą nietuzinkowe instalacje ścienne, które stanowią sy