kuchnia 2018
Key Cucine

Kuchnia stanowi serce każdego domu. Jest miejscem rodzinnych spotkań, kulinarnych przygód oraz wspólnego spożywania posiłków. Dlatego musi stwarzać warunki do tego, aby każdy z domowników czuł się w niej komfortowo. Jakie trendy aranżacji kuchennych można było zaobserwować podczas tegorocznych targów wnętrz w Mediolanie, a które wkradną się do kuchennych aranżacji w 2018 r.?

Funkcjonalność połączona z estetyką. Barwy ziemi idące w parze z minimalizmem. Intensywne kolory, przełamujące monotonię. Oto cechy kuchni, modnej w przyszłym sezonie.

Kuchenne trendy 2018 – piękno natury

Szara kuchnia
housebeautiful.com

W nadchodzącym roku projektanci skupiają się na doborze odpowiedniego koloru mebli i designerskich dodatków. To one bowiem w sposób szczególny nadają wnętrzu charakteru i podkreślają jej styl. Podobnie jak w 2017 roku, królować będą minimalistyczne kolory ziemi, szarości oraz biel. Te eleganckie i wyważone barwy nawiązują do trendów czerpiących z piękna natury: stylu skandynawskiego, eko czy rustykalnego.

Kuchenne trendy 2018 – kolorowa rewolucja

Kontrastowe kuchnie
interiorzine.com

Dla amatorów kolorowego zawrotu głowy mamy dobrą wiadomość. Na tegorocznych mediolańskich targach zaproponowane zostały również aranżacje nieco bardziej odważne i przełamujące pastelową nudę. Królował zgaszony pomarańcz (zwany również kolorem rdzawej ziemi), idealnie komponujący się z zielenią, bardzo modną w tym roku miodową żółcią, a nawet fioletem. Kontrastowe zestawienia? Jak najbardziej. Intensywna fuksja w połączeniu z niebieskim: kto jest za?

Kuchenne trendy 2018- wykończenia

Kolory w kuchni
interiorzine.com

Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe i dodatki, architekci wnętrz wskazują na kamień i stal. Modne będą takie właśnie blaty, zarówno bardzo cienkie jak i grubsze. W aranżacjach nowoczesnych kuchni nie brakuje również betonu architektonicznego, idealnego dla miłośników stylu skandynawskiego i industrialnego. Jest on nie tylko materiałem wykończeniowym mebli, ale stanowi oryginalny element dekoracyjny w przeróżnych dodatkach a nawet oprawach oświetleniowych.

Kuchnia w drewnie
garciacumini.com

W modnych kuchniach mocnym akcentem jest również ocieplające przestrzeń drewno, często w wersji szczotkowanej (uzyskiwanej w wyniku zastosowania specjalne techniki postarzania drewna). Materiał ten nigdy nie wychodzi z mody oraz nadaje ponadczasowej klasy i przytulności wnętrzom minimalistycznym, rustykalnym i dekoratywnym.

Warto wspomnieć, iż nadchodzący sezon niemal całkowicie detronizuje połysk, modny w ubiegłych latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here