Kuchnia modna i funkcjonalna

Marzeniem każdej Pani domu, szczególnie tej, której pasją jest gotowanie, będzie funkcjonalne i estetyczne urządzenie kuchni – właściwy wybór zestawu mebli i sprzętu AGD oraz odpowiedniej armatury i akcesoriów kuchennych.

W kuchni XXI wieku znajdziemy zatem nowoczesne rozwiązania takie jak: servo-drive – elektryczny system wspomagania wysuwu szuflad, szafki otwierane na czujnik ruchu, samoczyszczące prowadnice i zawiasy ze zintegrowanym systemem domykania, specjalne systemy cargo i sprzęt AGD najnowszej generacji. Zaawansowana technologia, funkcjonalność i modne wzornictwo dotyczą również armatury – od baterii kuchennej oczekuje się teraz znacznie więcej, niż dawniej, a także zlewozmywaków, które powinny być nie tylko praktyczne, ale i doskonale ozdabiać wnętrze nowoczesnej kuchni.

Asti – marzenie każdej pani domu

Przyjrzyjmy się zlewozmywakowej baterii Asti z kolekcji Ferro. Stabilna, zwarta forma tej baterii, wpisana w motyw walca wykonana jest z najwyższej jakości stali szlachetnej AISI 304. Użyteczny, wyciągany natrysk obejmie strumieniem wody najdalsze rejony zlewozmywaka i najgłębsze zakamarki dużych naczyń, spełniając tym samym idealnie swoje funkcje. Po pracy, w sposób bezgłośny wraca na przeznaczone dla siebie miejsce – Asti jest niebanalną ozdobą każdego zlewozmywaka. Przesądzającym o wyborze tej, a nie innej baterii będzie z pewnością 25 – letni okres gwarancji.

Ferro CALLES
Ferro Calles

Calles – dla miłośników nowinek technicznych i nowoczesnego designu

Rozwiązanie dla miłośników nowinek technicznych, nowoczesnego designu i … pasjonatów zmywania naczyń. To idealne wprost połączenie tak wielu zalet w baterii zlewozmywakowej Calles czyni z niej ofertę naprawdę wyjątkową. Na uwagę zasługuje przede wszystkim regulator ceramiczny z uchwytem typu joystick, który pozwala na płynne regulowanie temperaturą i strumieniem wypływu wody. Głęboki, obrotowy łuk wylewki z zakończeniem w kształcie dzwonu zapewni pełny komfort użytkowania. Bateria Calles wykonana jest ze stali szlachetnej AISI 304. Materiał to trwały i niezawodny, czego dowodem jest 25 – letnia gwarancja na produkt udzielana przez producenta. Nie należy zapominać jednak o właściwej pielęgnacji urządzenia – aby jak najdłużej zachować niepowtarzalny wygląd baterii należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Do czyszczenia powinno się używać ściereczek z mikrofazy, a gdy zanieczyszczenia są duże można zastosować mleczko do czyszczenia, pozbawione granulatu, który mógłby rysować powierzchnię. Staranna pielęgnacja pozwoli na długo zachować gładki i elegancki wygląd baterii.

Ferro LIVORNO Ferro PAESE
Ferro Livorno Ferro Paese

Livorno – klasyczna dwuuchwytowa bateria w nowoczesnym wydaniu

I znów porcja dobrego designu. Bateria zlewozmywakowa Livorno, bo o niej mowa, pochodzi z kolekcji stalowych baterii kuchennych Ferro. Tradycyjna forma dwuuchwytowej baterii w nowoczesnym wydaniu – coś dla miłośników stylu „retro new”. Urzeka prostotą, wyważonymi proporcjami i dekoracyjnymi uchwytami z poręcznym motywem krzyżaka. Surowa, a jednak lekka, nawet nieco zabawna, stalowa forma tej klasycznej dwuuchwytowej baterii będzie doskonale korespondować z minimalistycznym wnętrzem współczesnej kuchni. Stalowo-szarą kolorystykę strefy wody świetnie uzupełnią żywe akcenty soczystych barw owoców, jasnych mebli, czy dekoracyjnych dodatków.

Paese – minimalistyczna kuchnia oparta na kontrastach

Oryginalnym pomysłem na urządzenie kuchni jest stworzenie przestrzeni minimalistycznej, opartej na kontrastach, w której wszystko ma swoje miejsce, a to co zbędne jest zawsze ukryte. Zaaranżowana w ten sposób kuchnia będzie doskonale spełniać nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczną. Proste bryły szafek w naturalnej okleinie utrzymane w ciepłej kolorystyce jasnego brązu, będą świetnie współgrać z surowością zimnej, połyskującej stali zlewozmywaka oraz szarością ściany o niejednorodnej fakturze przypominającej strukturę betonu.

Dobór baterii zlewozmywakowej do tak urządzonego wnętrza jest zatem sprawą niezwykle istotną – nieodpowiedni model może przecież zepsuć ogólne wrażenie estetycznej, uporządkowanej przestrzeni. W tej odpowiedzialnej roli doskonale sprawdzi się bateria Paese. Szlachetna forma baterii wykonanej z najwyższej jakości stali AISI 304, z pięknym profilem łuku wylewki jest przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Poręczny uchwyt bezszelestnie otwiera i zamyka żądany strumień wody, a obrotowa wylewka pozwala na swobodne manewrowanie przy myciu naczyń, owoców czy warzyw. Warto zaznaczyć, iż Paese jest baterią niezawodną – jakość i trwałość materiału potwierdza aż 25-letnia gwarancja udzielana przez producenta.

Ferro RODEZ
Ferro Rodez

Rodez – stalowa wytrzymałość i futurystyczna forma baterii zlewozmywakowej

Futurystyczna forma baterii zlewozmywakowej Rodez wpisuje się w najnowsze trendy współczesnego wzornictwa. Walcowaty kształt surowej stali zgięty pod kątem prostym. Odpowiednio długie ramię wylewki kończy się krótkim, prostopadłym do niej kranem. Kąty proste, motyw idealnie wytoczonego walca i nieskazitelna gładkość powierzchni. Stalowa wytrzymałość, minimalizm i wyrazistość  formy – oto bateria dla nawet najbardziej wymagających wnętrz kuchennych. Obrotowa wylewka o długim zasięgu gwarantuje komfort spłukiwania dużych naczyń, jednym słowem – recepta na udane, długie mycie…. Bateria Rodez wykonana jest ze stali szlachetnej AISI 304. Stal szlachetna to jeden z najbardziej praktycznych, a zarazem zachwycających swą elegancją surowców używanych do produkcji baterii kuchennych. Do jej zalet należy zaliczyć przede wszystkim wysoką jakość, trwałość, odporność na zanieczyszczenia, środki chemiczne, korozję i zarysowania. Trwałość materiału potwierdza firma, która udziela na ten produkt aż 25 – letniej gwarancji.

Ferro TERAMO LED
Ferro Teramo LED

Teramo LED – bateria ze światłem, czyli odrobina fantazji przy zmywaniu naczyń

Współczesna kuchnia zaprasza do swego wnętrza nie tylko poprzez smaki, zapachy i formy. Bardzo ważne są również kolory i światło. Często są to modne elementy rozweselające pomieszczenie w postaci soczystych frontów mebli, lub też drobne kolorystyczne akcenty – serwety, donice, ceramika, zmieniające miejsce, chowane i wydobywane na światło dzienne zgodnie z nastrojem domownika.

Ferro Genova VerdeLine. Bateria zlewozmywakowa stojąca z wysuwaną wylewką
Ferro Genova VerdeLine. Bateria zlewozmywakowa stojąca z wysuwaną wylewką

A co ze światłem we wnętrzu kuchennym? Im jest go więcej, tym lepiej, zwłaszcza tego naturalnego, które wpada przez duże okno kuchenne. Pomieszczenie wymaga również dobrego rozplanowania światła do celów roboczych – źródło światła może znajdować się wewnątrz szafek i szuflad, czy też pod górnymi szafkami tak, aby oświetlać blat. Wśród takich interesujących rozwiązań, możemy spotkać bardzo modne baterie zlewozmywakowe z diodami LED.

Ferro GENOVA VERDELINE
Ferro Genova VerdeLine

Bateria ze światłem, czyli odrobina fantazji przy tak prozaicznej czynności, jaką jest mycie naczyń – dlaczego nie? Propozycją właśnie takiej baterii jest jednouchwytowa bateria zlewozmywakowa z obrotową wylewką i wyciąganym natryskiem Teramo LED. Posiada regulator strumienia wody z diodami LED oraz regulator ceramiczny.  Praktyczny stojak umożliwia odłożenie wyciąganego natrysku po pracy, stanowi również efektowny element dekoracyjny baterii. Bateria pokryta jest trójwarstwową, łatwą w utrzymaniu czystości, ozdobną powłoką miedzi, niklu i chromu. Oprócz praktycznych zalet takich jak: łatwość mycia dużych naczyń dzięki wyjmowanemu natryskowi oraz funkcji oszczędzania wody, dzięki jednouchwytowej rączce, na szczególną uwagę zasługuje forma Teramo LED. Oryginalny design sprawia, że bateria jest prawdziwą ozdobą dumnie wznoszącą się nad kuchenną wyspą tworząc dobrany tandem z dobrym gatunkowo zlewozmywakiem, a ciekawy walcowato wykończony kran, upodabnia ją do lampy mieniącej się kolorami podświetlanej wody. Przykład elegancji i dobrego smaku.

Genova VerdeLine – ekologicznie i oszczędnie w domowej kuchni

Zlewozmywak granitowy Mezzo jednokomorowy 78x51 cm bialy Cassino VerdeLine - bateria zlewozmywakowa stojaca
Zlewozmywak granitowy Mezzo jednokomorowy 78×51 cm biały Cassino VerdeLine – bateria zlewozmywakowa stojąca

Projektując wyposażenie kuchni zwracamy uwagę na aspekty funkcjonalności, ergonomii i ekonomii dostępnych rozwiązań umożliwiających optymalne i oszczędne działanie wszystkich urządzeń. Dotyczy to również strefy wody, a więc doboru odpowiedniego do potrzeb zlewozmywaka, zmywarki, czy baterii zlewozmywakowej. Wybierając baterię, warto kupić nieco droższą od tradycyjnej, ale za to oszczędzającą wodę, ekologiczną.

Na szczególną uwagę zasługuje Genova VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojąca, która wyposażona została w nowoczesne komponenty zapewniające oszczędne gospodarowanie wodą: perlator, z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennego oraz regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody. Bateria otrzymała ekologiczny certyfikat EU Ecolabel.

Zlewozmywak granitowy Ozzy jednokomorowy 78x52 cm grafitowy Algeo - bateria zlewozmywakowa stojaca
Zlewozmywak granitowy Ozzy jednokomorowy 78×52 cm grafitowy Algeo – bateria zlewozmywakowa stojąca

W kolekcji Genova VerdeLine znajduje się również bateria zlewozmywakowa stojąca z wysuwaną wylewką. Plastyczne, gięte linie, wyprofilowane łuki i krzywizny nadają miękkości formom tych baterii. Poza walorami ekonomicznymi są one dobrym przykładem estetycznego kunsztu sztuki użytkowej.

Baterie Genova VerdeLine to ergonomiczne kształty, funkcja oszczędzania wody i lśniąca chromowana powłoka. Technologia VerdeLine została nagrodzona między innymi godłem Teraz Polska 2010.

Granitowe zlewozmywaki – modne i eleganckie

Zlewozmywak granitowy Kizz jednokomorowy 50x50cm piasek, Dijon - bateria zlewozmywakowa stojac
Zlewozmywak granitowy Kizz jednokomorowy 50x50cm piasek Dijon – bateria zlewozmywakowa stojąca

Granitowe zlewy łączą w sobie estetyczny wygląd i wysokie walory funkcjonalne. W ofercie Ferro występują w trzech wariantach kolorystycznych: w piaskowym, białym lub grafitowym. Odporność na wysoką temperaturę, ścieranie, pęknięcia i zabrudzenia to parametry techniczne, które gwarantują ich długotrwałą eksploatację, a wyposażenie w przelew zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo użytkowania. Są one formowane z barwionego kamienia kwarcowego zmieszanego z żywicą i specjalnym utwardzaczem. Zaletą takiej technologii produkcji jest możliwość uzyskania praktycznie dowolnego kształtu, dzięki czemu możemy bez trudu dobrać zlewozmywak odpowiedni do kuchennego blatu. W ofercie są zlewy prostokątne i kwadratowe, w wersji jednokomorowej lub półtorakomorowej albo okrągłe. Do każdego dołączony jest praktyczny szablon pozwalający na wycięcie otworów w blacie i syfon ze sterowaniem automatycznego korka.

Oryginalne cechy wizualne granitowego zlewozmywaka sprawiają, że będzie on ciekawym, designerskim detalem w nowocześnie urządzonej kuchni. Dobrze sprawdzi się też, jako element klasycznej aranżacji. Każdy, nawet zwykły kamień nosi, bowiem w sobie szlachetne cechy, które dają efekt surowego piękna. Granitowe zlewozmywaki świetnie naśladują jego naturalne barwy i jednolitą strukturę. Zachowują one wygląd prawdziwego kamienia, a dodatkowo – dzięki gładkiej powierzchni – są przyjemne w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości. Zlewozmywaki posiadają 10. letnią gwarancję użytkowania.


KONTAKT

FERRO Spółka Akcyjna
ul. Przemysłowa 7, 32-050 Skawina

www.ferro.pl

4 KOMENTARZE

  1. Aneta

    Baterie z wyciąganą wylewką to bardzo przydatne rozwiązanie. Wiecie jak trudno jest czasami umyć duży garnek lub blachę z piekarnika. No właśnie dla takich sytuacji warto zastanowić się nad wyciąganą wylewką. Mam w domu i polecam 😆

  2. Marta

    Teramo Led to rozwiązanie dla mnie. 😆 Marzy mi się bateria z podświetleniem do mojej ciemnej kuchni.

  3. Monia

    Wysuwana wylewka to jest to!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here